fan_tomas fan_tomas komentáře u knih

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Vřele doporučiji všem těm, co tvrdí, že naši vojáci na misích nemají co dělat. Určitě to stojí za to.

03.11.2018 4 z 5

15 let v legii : Légion etrangere 15 let v legii : Légion etrangere Stanislav Gazdik

Takový český Chuck Norris :) Ale kniha to je čtivá. Určitě doporučuji.

03.11.2018 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Kniha se mi místama těžkopádně četla.....No, ale stalo se. Někdo může souhlasit s odsunem, někdo zase ne. Je to smutné, ale prostě taková doba to byla.

23.07.2018 3 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Hodně "silná" kniha. To co ty lidé tam prožívali, muselo být opravdu peklo. Tohle by si měl přečíst každý ...

07.09.2016 4 z 5

Veliké dny Veliké dny Rudolf Medek

Pokračování knihy Ohnivý drak. Pěkné počtení a doplnění si vzdělání v historii :-)

25.10.2015 3 z 5

Ohnivý drak Ohnivý drak Rudolf Medek

První polovina kniha docela nudná. Na mě až moc fizolofických projevů :-) Druhá polovina kniha už byla lepší. Pokračuji v četbě dalšího pokračování - Veliké dny.

20.09.2015 3 z 5

Zlatí úhoři Zlatí úhoři Ota Pavel

Pěkná, čtivá kniha.

08.12.2013 4 z 5

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Srandovní počtení :) Stejně jako filmové zpracování :)

19.10.2013 4 z 5

Na začátku jsem se trochu nudil (kopie filmu), ale pak se to "rozjelo" a kniha mě začala bavit svým humorem :) Film je složen z toho nejlepšího z knihy.

09.08.2013 4 z 5

Generál nebe Generál nebe František Fajtl

Příjemný pohled do života našeho nejlepšího stíhacího letce ve službách RAF.

03.02.2013 4 z 5

Hoolifan Hoolifan Martin King

Další kniha z řady Anglických hooligans. Vše co potřebujete vědět o světě chuligánů.

16.10.2012 4 z 5

Skinheadi Skinheadi John King

Povinnost pro každého skinheada si tuto knihu přečíst od začátku do konce. Mohu jen doporučit!

16.10.2012 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Příjemná kniha, mohu jen doporučit ;)

15.10.2012 3 z 5

Zdeněk Krkavec Růžička: 50 let života punkové legendy Zdeněk Krkavec Růžička: 50 let života punkové legendy Olga Vyhnanovská

Na této hudbě jsem vyrostl, takže byla povinnost si tuto knihu sehnat a přečíst. Zajímavé čtení co se tenkrát za komančů a v devadesátkách na hudební, ale i mimo událo. Měla by to být povinnost pro každého pankáče, aby tuto knihu si přečetl!

23.07.2018 5 z 5

Bez štěstí nepřežiješ Bez štěstí nepřežiješ Thomas Buergenthal

Musím ocenit odvahu malého kluka, který jako malý přežil pesekuce a následně i Osvětim. Škoda jen, že autor nerozvedl více svých "vzpomínek" na Osvětim.

24.01.2017 4 z 5

Noc nekryje uprchlíky Noc nekryje uprchlíky Paul Brickhill

Tuhle knihu musím zařadit mezi TOP co jsem četl. Knihu jsem "přejel" jedním dechem. Opět člověk musí smeknout nad hrdinství vojáků za "drátem".

19.01.2016 5 z 5

Velký cirkus Velký cirkus Pierre Henri Clostermann

Tuhle knížku budu řadit mezi nej co jsem zatím četl. Mám rád válečnou tématiku a tahle kniha mě opravdu nadchla. Opět se člověk dozvídá věci, nad kterýma jen žasne! Nedokážu si vůbec představit dnešní generaci mužů (no spíš kloučků), co by šly bojovat za svojí vlast... Odvaha, čest, hrdinství - to byla generace, nejen česká, ale jiných národů!

17.12.2015 4 z 5

Nemravná dívka na vdávání Nemravná dívka na vdávání Miloslav Švandrlík

Dobře jsem se pobavil :-)

20.09.2015 3 z 5

Případ kudlanky nábožné Případ kudlanky nábožné Michal Císařovský

Socialistická detektivka no ... :-)

12.08.2015 2 z 5

Útěk z malé pevnosti Terezín Útěk z malé pevnosti Terezín Miloš Ešner

Čekal jsem od knihy trochu více, ale dalo se to přečíst. Celkově mi to přišlo, že to bylo napsané "hrc prc". Autor se mohl trochu více rozepsat, co se dělo při "návratu" do rodné Plzně, atd. Škoda...

12.08.2015 3 z 5