Generál nebe

Generál nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26065/general-nebe-26065.jpg 5 52 11

Osudy čs. pilotů podle vyprávění čs. válečného stíhače Františka Peřiny a jeho manželky Anny

VA_Krtek
VA_Krtek
25.01.2024 5 z 5

PAN pilot, PAN Generál a PAN člověk

Winster
Winster
27.07.2023 5 z 5

Velice čtivá a "pozitivní" knížka o tom jak se z malého vesnického kluka stal letec, kterého obdivovala celá Evropa. Je zde hezky popsán jeho život, před i po vstupu do letectva a s útěkem z protektorátu. Knížka působí velice kladně (podle knihy, snad nikdy neměl špatnou náladu). Myslím, že jim to mohl nandavat ještě víc, kdyby dostal ještě více příležitostí. Čest tak výbornému člověku. Ten konec? Je smutnejtohle za vsecko? I to harcovsni po svetea pro co? Pro lidskou hloupost..

jan.para
jan.para
13.09.2022 5 z 5

Pocta Františku Peřinovi. Kniha je ucelený životopis legendárního pilota. Krom popisu bojů jsou zajímavé také osudy Františka Peřiny po emigraci ve Velké Británii, Kanada, nebo USA.

Paulus.1987
Paulus.1987
15.03.2022 5 z 5

Velmi čtivý a poutavý životopis jednoho z našich nejlepších letců, malého velkého muže z Morkůvek u Břeclavi. Nezbývá než obdivovat odvahu, cílevědomost, povahu a celkový charakter pana Peřiny. Je na místě rovněž zmínit osobní statečnost a obětavost paní Peřinové.
Velice doporučuji k přečtení. Pan Fajtl vše popsal s kultivovanou laskavostí i humorem. Člověk je tak při četbě alespoň chvíli hrdý na to, že je Čech.

Jara 56
Jara 56
22.08.2019 5 z 5

krásně se čte a za zážitků běhá mráz po zádech.

Jája92
Jája92
12.01.2018 4 z 5

Krásná knížka o vzpomínkách letce Peřiny z mého kraje. Děj je poutavý a čtivý doplněný fotografiemi Františka a jeho blízkých. Líbilo se mi vyprávění jeho manželky Anny, která si prošla nejednou nelehkou zkouškou.

dagmar5477
dagmar5477
10.06.2017 5 z 5

Vtipně a poutavě sepsaná kniha o životě Františka Peřiny.

Viktor80
Viktor80
05.08.2016 4 z 5

Moc pekne sepsane vzpominky. Obzvlast obdobi v Olomouci.

tomash
tomash
06.05.2016 5 z 5

Pan Fajtl napsal poutavou knihu o jednom z našich nejlepších stíhacích pilotů. Je zde popsán celý jeho bohatý život a čtenář se určitě nebude nudit.
František „Rinope“ Peřina létání miloval a nenechal si ujít příležitost na leteckou akrobacii, kterou bravurně ovládal. Ještě před válkou si udělal dobré jméno i mezi Francouzskými piloty, hlavně u svého pozdějšího velitele Accarda, který si ho vybral do elitní letky Čápů. Čápa ve znaku později zdědila 310 čs stíhací peruť v Anglii.

Donatello
Donatello
05.04.2013 4 z 5

Podle tohoto vyprávění, to vypadá, že František Peřina neměl vůbec nikdy špatnou náladu, což mu upřímně zavidím :)

fan_tomas
fan_tomas
03.02.2013 4 z 5

Příjemný pohled do života našeho nejlepšího stíhacího letce ve službách RAF.