Evišťátko Evišťátko komentáře u knih

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Pro mě velmi zajímavá kniha, nadčasové myšlenky. A to jsem autora rozhovoru považovala do té doby s prominutím za mediálního šaška. A jsem ráda, že jsem mohla svůj rychle vytvořený úsudek změnit! Určitě se k této knize budu často vracet☺

08.08.2017 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Uff, možná je nás víc kdo jsme měli tendenci místy soucítit s hlavním protagonistou. Přesto jeho naprosto věcný a odosobněný přístup ke " své práci" a jakási vlastní morálka z něj pro mě dělá nebezpečnějšího jedince než kupa jasně čitelných psychopatů. Otázkou zůstává: byl by jiný kdyby vyrůstal v jiné výchově a v jiné době?

08.08.2017 5 z 5

Kam se poděl Bůh Kam se poděl Bůh Michaela Linková

Na to co se stalo by se nemělo zapomínat a jsem ráda , že existují knihy, které nám nedají zapomenout, i když se dost těžko čtou. První polovina knihy byla psána " vytříbeným stylem" , proto druhá polovina na mě působila docela lacině, a tím nemyslím samotný příběh, jen jakoby autorka v průběhu psaní najednou sklouzla k určité jednoduchosti ve vyprávění působící snahou mít uzbtto všechno za sebou.

08.08.2017 4 z 5

Ten, kdo tě miloval Ten, kdo tě miloval Marie Poledňáková

Na to, že se autorka věnuje úplně jinému druhu románu, nebyla tahle detektivka až tak zlá. Snad jen mi vadily ty neustále se opakující nové a nové otazníky v průběhu děje, které sice nutily otáčet další a další stránky, ale po čase už jich bylo až moc a člověk se v ději začal trochu ztrácet.

27.07.2017 4 z 5

Dlouho jsem zvažovala nad tím, zda jsem u některé z knih , které jsem kdy četla, brečela. Tahle bude asi první. Kolik takových dětí je kolem nás a možná o nich nevíme. A nemyslím tím jen Sheillu. A jak je těžké milovat ty, kteří se chovají tak, že v prvním kontaktu není nic co by na nich člověk miloval. A že mít je rád je tak těžké. A že mít rád někdy zkrátka bolí.

24.07.2017 5 z 5

Létala jsem za sluncem Létala jsem za sluncem Paula McLain

Nevím po kolikáté už musím u knihy napsat, že na jejím začátku jsem si říkala, co mě vedlo k tomu se pusit do jejího čtení. Pripadala mi plytká a nezáživná, ale čím dál víc mě vtahovala do děje a já byla nakonec vděčná, že jsem to s ní nevzdala. Krásný příběh, ve kterém se stále něco děje ☺

24.07.2017 5 z 5

Záhada kamenného svědka Záhada kamenného svědka Anna Malchárková

Silný příběh, který se dobře četl, byť byl krátký. V polovině jsem měla neodbytný pocit, že oné mystiky netřeba, ale ke konci jsem názor poupravila.

16.07.2017 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Uvědomujeme si vůbec jak dobře se máme? To mi běželo hlavou celou dobu co jsem četla tuto knihu, kterou jsem nejprve po pár stránkách chtěla odložit s vědomím, že na to nemám žaludek. Ale pak jsem si řekla, že nečíst dál by byla chyba."Je to jen kniha, kdo ví jak to bylo!" bylo mi řečeno když jsem se o příběhu zmínila. A já si uvědomila jak často právě takto reagujeme na to, co si nedokážeme vůbec představit že by se mohlo dít.

16.07.2017 5 z 5

Neznámý soupeř Neznámý soupeř James Patterson

Napínavé čtení od začátku až do konce a i když právě na konci jsem měla pocit laciného závěru, poslední kapitola mi jej vyvrátila. Ideální čtení na léto.

05.07.2017 5 z 5

Všechny podoby lásky Všechny podoby lásky Aminatta Forna

Krásný, silný příběh lásky jež má mnoho podob. Navíc na pozadí genocidy na africkém kontinentu. Navíc autorka bez příkras popisuje důvody, pro které bílý člověk odjíždí na černý kontinent - i samaritánský komplex má mnoho podob.

05.07.2017 5 z 5

Dokonalá past Dokonalá past Bill Clem

Námět knihy by nebyl až tak špatný, ale celkové podání budí dojem béčkového žánru. Škoda.

05.07.2017 2 z 5

Nikdo nikde Nikdo nikde Donna Williams

Svět autistů pro mě zůstal světem nepochopitelným, až mě děsilo zjištění, že i když jsem se pustila do čtení této knihy abych jim trošku porozuměla, stále pro mě zůstávají velkou neznámou.

21.06.2017 4 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Barbora Hrůzová

Knížka se velmi dobře čte, nějaký americký tvůrce by z ní dokázal udělat akční trihler, nicméně by už stěží byla věrohodná.Líbila se mi tak jak je.

17.06.2017 5 z 5

Sipora Sipora Marek Halter

Zpočátku příliš rozvláčné vyprávění, které postupně přeci jen nabývá na dynamičnosti. I když se jedná o historickou fikci, přesto je tam z pohledu víry mnohé pasáže k zamyšlení.

16.06.2017 4 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Za mě jednoznačně skvěle podané 3 životni příběhy, z čehož u posledního mi šel mráz po zádech. A po celou dobu mě ani jedinkrát nenapadlo, že autorka neví o čem píše!

16.06.2017 5 z 5

Příliš krátký provaz Příliš krátký provaz Matthew FitzSimmons

Opět další kniha, u které jsem zvažovala zda ji vůbec dočíst. Začátek mi připadal chaotický, kdy jedna nová postava střídala druhou jakoby bez návaznosti. Ale jak se později ukázalo, můj pocit byl opět dán tím, jaký styl psaní jsem od knihy očekávala. Takže už bych se z toho mohla poučit ☺

09.06.2017 4 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Pro mě příliš zdlouhavé popisné statě, které příběhu ubíraly na zajímavosti.

04.06.2017 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Vynikající styl , kterým je příběh napsán, dech beroucí, každou další a další kapitolou je čtenář nucen neustále přehodnocovat své doměnky!

30.05.2017 5 z 5

Rekviem Rekviem Ken McClure (p)

Autora mám ráda, přesto tento román byl pro mě ten nejslabší, který jsem od něj četla. Téměř polovina příběhů mi připadala těžkopádná, což byla škoda, protože ke konci dostal příběh ten správný tah.

27.05.2017 3 z 5

Vraždy bez svědomí Vraždy bez svědomí Luke Delaney

První stránky knihy vtáhnou čtenáře do děje, pak to ale začne trošku váznout a začnete se ptát, co může příběh ještě nabídnout, vždyť je to jasné! Ale nic není tak jak se zdá!

06.05.2017 4 z 5