Dlouhé stíny

Dlouhé stíny https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166562/dlouhe-stiny-166562.jpg 4 60 23

Rozvedená veterinářka Eva žije v malém domku tichým a trochu osamělým životem jen s fenkou Bony. Ošklivé a smutné zážitky z minulosti zamkla do pomyslné černé skříňky svojí duše a chce je tam ponechat navždy. Poklid a všední dny jí však změní vyděračský e-mail od neznámého mladíka a od té chvíle je její život jakoby obrácený naruby. Eva začne pátrat po tragických událostech dvacet let starých a musí si i sama v sobě ujasnit priority a vztahy k ostatním lidem. S pomocí přítele Matěje Eva staré tajemství odhalí, a i když je nakonec všechno trochu jinak, dosáhne konečně klidu a smíření. Příběhy léčených zvířat jsou skutečné zážitky z veterinární ordinace. ... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Víkend

Aknel26
12.02.2024 3 z 5

Neřekla bych, že jde o detektivku, spíš o takové napínavé čtení. Napínavé pro mě jen do dvou třetin, pak mi to všechno seplo. Romantická linka byla velmi přímočará a celkově to bylo hodně o náhodě, ale proč ne, postavy byly sympatické. Četlo se to dobře, dvě cesty autobusem mi díky knížce pěkně utekly.

Verika
12.03.2023 5 z 5

Kniha je velmi čtivá, má spád. Tento romantický příběh s detektivní zápletkou mě bavil, nutil mě, co nejrychleji knihu dočíst. Hlavní hrdinku, veterinářku Evu, jsem si oblíbila.

Marcik7
14.05.2022 4 z 5

Příběh veterinářky Evy je taková lehká detektivka s romantickou zápletkou. Rozhodně stojí za přečtení, je to takzvaně jednohubka :).

Eicherik
21.11.2021 5 z 5

Eva je sympatická, čtyřicetiletá, bezdětná, rozvedená veterinářka, která žije v Roztokách v domě po babičce se svou fenkou Bony. Její život je poklidný, ale staré hříchy mají dlouhé stíny. Eva dostane podivný e-mail a její život se začíná zamotávat. Román pro ženy se postupně stává skoro detektivkou. Příběh se mi líbil, hlavní hrdince jsem fandil a městečko Roztoky mám rád.
Citace: Květa mi občas psala e-maily, ale raději mi posílala barevné načinčané pohlednice, které mi měly ukázat, o kolik je Německo hezčí, čistší a vůbec celkově lepší než Česko. Možná je na tom něco pravdy, ale já bych jinde než tady stejně žít nemohla.

Martinaa24
10.03.2021 4 z 5

Zajímavý příběh, hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická a konec byl trochu předvídatelný, ale prima oddychovka na odpoledne :)

Ester71
01.04.2020 5 z 5

Knížka se četla dobře, hlavní myšlenka vůbec nebyla špatná. Ze začátku jsem si chvíli musela zvykat na autorčin styl, ale pak už to byla příjemná jízda...

JituleK
18.01.2020 5 z 5

hlavní hrdinka Eva mi byla velice sympatická, celkově prima čtení

sona2233
08.11.2019 5 z 5

Super čtení na dovolenou pod slunečník :-)

28401
28.12.2018 5 z 5

Dobrá detektivka..

Neami2
18.05.2018 3 z 5

Kniha nebyla špatná. Nepatří sice mezi ty, které nechají stopu, ale jako oddechová kniha fajn. Oceňuji příběh, bez vyhrocených situací a bez přehnaných závěrů, i když byly předvídatelné.

sabca
14.08.2017 5 z 5

Kniha se moc dobře četla.

Evišťátko
17.06.2017 5 z 5

Knížka se velmi dobře čte, nějaký americký tvůrce by z ní dokázal udělat akční trihler, nicméně by už stěží byla věrohodná.Líbila se mi tak jak je.

aša
04.11.2016 4 z 5

Příjemné čtení s detektivní zápletkou, z českého prostředí.

Aleh
25.03.2016 4 z 5

Příjemnné, milé a oddechové čtení na jeden den. Vyprávění má spád a také detektivní zápletku. Nakonec se ukáže, že čas, který plyne každému úplně stejně, je nejlepším lékem. Eva dokáže s nadhledem uzavřít v sobě jednou provždy jednu těžkou životní kapitolu a nakonec i díky ní stojí na prahu nového začátku. Autorka mě mile překvapila.

Aneleh
23.10.2015 5 z 5

Knížka jako stvořená pro odpočinek, lehké čtení s detektivní zápletkou. Název vystihuje obsah knihy, kdy do klidného života hlavní hrdinky zasáhnou stíny z daleké minulosti. Nekomplikované tiché dny se rázem změní v pátrání po dávno zapomenutých událostech. Ukáže se, že vše bylo tenkrát úplně jinak, a tak Eva musí přehodnotit celý svůj dosavadní život. Líbily se mi příběhy z veterinární ordinace, kterými je příběh obohacen.

Daenerys
02.05.2015 4 z 5

Moc pěkné, jednoduché čtení. Příjemné odreagování, knížka se čte lehce, je poměrně krátká, což může být výhoda, chcete-li strávit hezký večer nad knížkou a neradi příběh kouskujete do více dní. Za mě spokojenost.

Modrásek16
28.02.2015 5 z 5

Moc hezká knížka. Určitě se po nějaké další podívám.

flycat
08.01.2015

I takových knih je potřeba když chce člověk odpočinout od těžkých témat....

1alena1
18.07.2014 4 z 5

Příjemná, čtivá knížka, přesně takto si představuji čtení na léto. Mám ráda české spisovatelky s "českými" příběhy o lidech s "českými" vlastnostmi a povahami a to přesně se tady splňuje. Určitě si přečtu něco dalšího od Barbory Hrůzové.

VladkaBU
03.12.2013 4 z 5

... narazila jsem na ni náhodou, když se objevila jako novinka, ale když jsem ji měla začíst číst, moc se mi do ní nechtělo. Hezky se mi příběh četl, začal mě bavit, žádné zbytečné okliky a natahování