evickakyticka evickakyticka komentáře u knih

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Přečteno po letech znovu. Super čtení, jako u každého dílu. Závěr byl trochu strašidelný, temný, ale nevadilo. Líbí se mi, jak to Rowlingová vymyslela. Toto je série, ke které se vždycky vrátím.

12.09.2023 4 z 5

Stínozem Stínozem Peter Straub

Nedočteno. Po marných pokusech navázat na předchozí stránky jsem trápení ukončila. Ten překlad byl příšerný, ačkoliv příběh by mohl být dobrý. Jedeme dál....

30.08.2023

Když padaly hvězdy Když padaly hvězdy Jan Kucin

Zhruba do poloviny knihy jsem měla oči na šťopkách, bavila se a užívala si čtení. Pak se to nějak zlomilo a nějak js m před sebou neviděla cíl. Druhá polovina už mi přišla jako zbytečně natahovaný konec.

08.08.2023 3 z 5

Lhář Lhář Mikel Santiago

Celkem slušná kniha. Příběh mě dokázal udržet v napětí. Nikdy dopředu neodhaduji vraha a nechávám se vést až do konce. I když se mi tento konec zdál trochu překombinovaný. Ale styl vyprávění a prostředí příběhu to vyvážili.

26.07.2023 3 z 5

Vrahova modlitba Vrahova modlitba Ariana Franklin (p)

Po dlouhé době jsem se vrátila k Adélii, na kterou jsem už skoro zapomněla. Prodleva mezi díly nevadila, moc souvislostí mezi díly nebylo. Putování a prostředí se mi líbilo, jen co se týká lékařských věcí - toho mohlo být více. Na historických/lékařských detektivkách mě baví sledovat staré postupy. Trochu mi vadilo politické pozadí příběhu, ale ono to k té historii patří.

20.07.2023 3 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Moc se mi to líbilo. Takového Kinga mám moc ráda. Jeho fantasy je úžasné a také uvěřitelné. Zasloužený plný počet bodů.

PS: Dostala jsem chuť znovu přečíst i jeho dřívější pohádku Dračí oči.

17.07.2023 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Tuto knihu jsem si vybrala, protože jsem měla chuť číst něco od nás. Líbilo se mi spojení přírody a tajemna, život na vesnici a vztahy mezi jejími obyvateli. Občas se mi zdály popisy až moc zdlouhavé.

08.07.2023 3 z 5

Led Led Jacek Dukaj

Nedala jsem to. Chtěla jsem na léto nějakou bichli, do které s zanořím a nebude se mi chtít zpět. Bichli jsem sice dostala, ale skrz unavující a příliš nicneříkající rozhovory jsem se nedostala. Na druhou stranu věci okolo Ledu, přítuh, tmětla a také Tesly! byly zajímavé, snažila jsem se k nim dostat, ale když jsem se přistihla, že místo čtení knihou spíše listuji .... ajajaj ... takhle ne! Škoda, musím najít jinou knihu, která chytne a nepustí.

03.07.2023

Ptáčátko Ptáčátko Darcy van Poelgeest

Na komiks jsem narazila náhodou v knihovně. Nalákala mě zajímavá obálka a po letmém prolistování i kresba. Bohužel mě vůbec nechytl příběh. Samé souboje a ještě k tomu náboženská sekta. To zrovna nevyhledávám. Takže jediné plus je už zmiňovaná kresba a podivné postavy. To se mi líbilo moc.

25.06.2023 2 z 5

Vor utkaný z hvězd Vor utkaný z hvězd Andrew J. Graff

Celkem příjemná oddechovka. Byla jsem v lese, byla jsem na voru na řece a nemusela jsem opustit teplo pod peřinou. To dobrodružství se mi líbilo. I když byl důvod útěku silný, jsem ráda, že se vše vyjasnilo a skončilo happyendem. Jedinou vadu měla postava, která se objevila, i když tam (podle mě) neměla co dělat. Jinak by si kniha zasloužila i hvězdu víc.

25.06.2023 3 z 5

Popel Londýna Popel Londýna Andrew Taylor

Oddychovka, u které moc nemusíte přemýšlet. Historické detektivky mám ráda, hlavně, když je prostředí hezky popsané a postavy sympatické. Hodnotím třemi hvězdami.

11.06.2023 3 z 5

Lisey a její příběh Lisey a její příběh Stephen King

Opět jsem sáhla do svych zásob a vytáhla knihu, kterou jsem hodnotila tak nízko. Už je to deset let, co jsem ji četla a ani teď jsem nemohu přijít na chuť. Ať už se jedná o různé tvary slov - Inkunkové, sesiko, paninko... Tak o celý děj knihy. Toto mi nesedlo a milunka Lisey mě opět nebavila.

06.06.2023 1 z 5

Hotel U mrtvého alpinisty Hotel U mrtvého alpinisty Arkadij Strugackij

Celkem obyčejná detektivka. Až rozuzlení bylo typické pro styl psaní autorů. Nejlepší byla atmosféra na hotelu, zbytek až tak moc nezaujal.

23.05.2023 3 z 5

Bezhvězdné moře Bezhvězdné moře Erin Morgenstern

Zajímavá kniha. Její začátek mě úplně pohltil, bylo to krásné a úžasné. Říkala jsem si, po dlouhé době parádní knížka. Jenže ve druhé třetině se to nějak zlomilo a bylo to příliš snové, neuchopitelné, jakoby rozmazané.... Nevím, jak lépe to popsat. Závěr nešel jen tak ukončit, musela jsem příběh dočíst. Po úplném konci mám rozporné pocity, jestli se mi to víc líbilo nebo jsem celou dobu četla "jako ve snu".

18.05.2023 3 z 5

Hladový lán Hladový lán Andrew Michael Hurley

Do poloviny knihy jsem si říkala, že knihu odložím. Celkem nic zajímavého se nedělo. Pak se to zlomilo a začalo mě to zajímat. Nakonec to bylo celé takové podivné, ani ne děsivé nebo strašidelné. A ten konec byl fuj. Hodnotím třemi hvězdami, ještě že kniha nebyla delší.

08.05.2023 3 z 5

Velký mytický crossover Velký mytický crossover Bill Willingham

Asi nejslabší z dosud čtené série. Asi si dám pauzu, abych Mýtům opět přišla na chuť.

30.04.2023 2 z 5

Má nejmilejší kniha Má nejmilejší kniha Markéta Pilátová

Nebavilo od první strany. Dala jsem jich třicet a víc ani ň. Jsou jiné knihy, které si zaslouží můj čas, ale tato to není.

30.04.2023

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Opětovné přečtení po 11 letech a musím se přiznat, že mě čtení tolik neuchvátilo jako poprvé. Ubrala bych jednu hvězdu. Ale od začátku. Po tolika letech a přečtených knihách si člověk nemůže pamatovat všechno. A proto jsem sáhla po tomto příběhu. Duchařina perfektní, závěr parádní, ale ten pomalý začátek a vlastně i střed knihy mi nestačil na plný počet. Příští knihu od Kinga vyberu tu, která se mi nelíbila a třeba se karta obrátí.

30.04.2023 5 z 5

Doba temna Doba temna Bill Willingham

Konečně jsme doválčili a jedeme zase tu správnou notu. U prvního příběhu mi neseděla kresba. Trochu mě nudil Gepetto, ale nový záporák to vyvážil. Po tomto dílu se opět těším na pokračování.

10.04.2023 4 z 5

Nikdy nezapomenu Nikdy nezapomenu Michel Bussi

Hodnotím něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. A to z více důvodů. Občas se mi chování hlavní postavy zdálo přehnané, ale pořád tam byla ta základní myšlenka. Jak se to teda vlastně stalo? To byl hnací motor pro pokračování ve čtení. Nakonec jsem dostala rozuzlení, které mi taky přišlo přehnané. Takhle by se lidé v reálu přece nechovali. A jako třešničku jsme dostali bonus, kdy do sebe všechno zapadlo. To bylo nakonec fajn. Autor umí psát, ale tady mu fantazie trochu ujela.

01.04.2023 3 z 5