evarec evarec komentáře u knih

Sex, drogy a islám Sex, drogy a islám Martin Konvička

Autorovi chybí jakékoliv odborné znalosti z oblastí, které v knížce rozebírá. Jsou to propagační bláboly pana Konvičky, bojovníka proti islámu. Až budou mít všichni dostatek kvalitního sexu, nebudou konvertovat k islámu, to je shrnutí autorových úvah. Jak prosté.

26.11.2015 odpad!

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásná knížka, krásně se čte. Příběh mě chytil, nemohla jsem se od děje odtrhnout, dokud jsem nedočetla.

16.10.2014 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Skvělá knížka, děj je vyprávěný z pohledu zúčastněných žen. Příběh je napínavý, , hlavní vypravěčka je žena alkoholička, ocenila jsem, jak autorka hezky vystihla její postavu, myšlenky, pohnutky.
Podle mě jedna z nejlepších knížek, jaké jsem četla.

20.06.2016 5 z 5

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

Moje první knížka od autorky. Měla jsem ji přečtenou za tři večery, moc se mi líbila. Příběhy čtyř kamarádek mě zaujaly, že jsem se nemohla dočkat, jak to všechno dopadne. (A to jsem doteď nebyla fanda těchto ženských příběhů. Asi si budu muset poopravit názor.)

06.02.2015 5 z 5

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Carin Gerhardsen

Četla jsem na doporučení a kniha mě nezklamala. Napínavé, děsivé, dej má spád. Hned po přečtení jsem se pustila do další části ze série.

Můj kámoš Ježíš Můj kámoš Ježíš Lars Husum

Skvělá kniha. Určitě pro ty, kdo mají rádi mírně depresivní zvláštní styl severského humoru.

17.03.2017 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Původně jsem si myslela, že se pouštím do napínavého příběhu. I tak jsem pak nebyla zklamaná, kniha mě přivedla k zamyšlení nad určitými životními postoji. Ale poslední třetina knihy je už úplně zbytečná, opakující se myšlenky a nic nového. Kdyby autor knihu zkrátil o tu poslední třetinu, nebylo by to špatné čtení.

20.02.2017 4 z 5

Podezřelý Podezřelý Michael Robotham

Ze začátku jsem si říkala, že to nebude nic moc. Jak jsem četla dál a dál, příběh mě doslova vtáhnul, takže jsem dočítala jedním dechem.

24.07.2015 5 z 5

Máma, táta, děti Máma, táta, děti Carin Gerhardsen

Pokračování série nezklamalo, řekla bych dokonce, že je kniha ješte lepší než předchozí díl. Napínavé zápletky se vztahují k více postavám, takže ani chvíli se nemusíte.

Běžící Buddha Běžící Buddha Sakyong Mipham

Není to návod ani na běhání ani na meditaci. Přesto mám z knížky dobrý pocit, není nutné hnát se při běhu za dobrým časem, naběhanými kilometry, jde o to užít si běhání s klidnou a vyrovnanou myslí. To asi chtěl autor knížkou říct. Pro neběžce nebo pro ty, kteří se nezajímají aspoň trochu o meditaci, nebude kniha asi zajímavá.

31.03.2016 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Další skvělá knížka tohoto autora. Jak napsali v komentářích čtenáři přede mnou, nespím, nevařím, neuklízím a čtu a čtu. Od děje se prostě nejde odtrhnout.

17.01.2016 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Krásně a mistrně napsaný příběh kočky Sněžné lvice, který se prolíná s prostými okamžiky života dalajlamy a lidí z jeho okolí. Knížka není žádnou učebnicí buddhismu, obsahuje jen pár základních principů. Jejich výklad je navíc podaný srozumitelně, vždyť příběh vypráví kočka :-)
Z knížky jsem nadšená, pohladila mě po duši kočičím příběhem, ač jsem spíše pejskařka, a ušlechtilými myšlenkami buddhismu. Jak by byl svět krásný, kdybychom každý aspoň část těchto zásad přijali za své.

25.12.2015 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Skvělá knížka. Napínavý příběh, nemohla jsem se vždy dočkat, až se dostanu ke čtení.

11.12.2015 5 z 5

Můj dlouhý běh Můj dlouhý běh Luboš Brabec

Knížka mě nadchla, je to přímně napsaný příběh a motivace vyběhnout a běžet dál a dál :)

07.11.2014 5 z 5

Letní smrt Letní smrt Mons Kallentoft

Skvělá knížka. Ze začátku jsem si musela pár stránek zvykat na styl psaní, ale potom se už knížka četla sama. Napínavý příběh, sympatičtí hrdinové, knihu doporučuji k přečtení.

15.10.2014 5 z 5

Spi, děťátko, spi Spi, děťátko, spi Carin Gerhardsen

Zajímavá zápletka, napínavý děj. V knize se sice trochu řeší soukromí detektivů, ale nepřehluší to detektivní zápletku, to se mi líbí.

Let 305 Let 305 A.G. Riddle

Knížka byla skvělá, byla jsem překvapená, jak moc se mi líbí. Zajímavá zápletka, dějové zvraty, čekání, kdo je dobrý a kdo zlý. A najednou ke konci knihy nuda. Autor se to snažil zachránit na posledních pár stránkách, ale to už jsem měla celkový dojem pokažený.

17.03.2017 3 z 5

Krvavé léto Krvavé léto Jan Bauer

Kniha se mi cetla lehce, dej je napinavy. Vyhovovalo mi, ze v knize neni zbytecne moc postav, takze se ctenar snadno orientuje v deji a ve vztazich.

30.11.2015 5 z 5

Smrt ve Vratislavi Smrt ve Vratislavi Vlastimil Vondruška

Knizka nezklamala, detektivka plna vrazd, ktere vyresi Oldrich z Chlumu s manzelkou Ludmilou, panos Ota. Dej ma spad, obsahuje i vtipne pasaze, napinave okamziky.

23.05.2015 5 z 5

Moc hezka knizka, uz mam koupeny druhy dil a tesim se na pokracovani. Libi se mi, ze autor nehodnoti, nestoji ani na :-D edne strane, poutave popisuje udalosti a u nekterych historickych postav jsem byla prekvapena jejich charakterem.

08.05.2015 5 z 5