Eva193 Eva193 komentáře u knih

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Druhá kniha se mi líbila víc, než ta první. Opět je příběh pěkně napsaný, detektivní zápletka je rozumnější a je tam víc detektivní práce. Bohužel, žádná postava, kterou by si člověk mohl oblíbit a to mě na obou knihách opravdu vadilo. No, první díl jsem četla kvůli tomu, že druhý mám v čtenářské výzvě a protože jsem na autorku slyšela samou chválu. Jsem ráda, že jsem si je přečetla, ale pokračovat v sérii už asi nebudu.

08.09.2023 3 z 5

Bretaňský odkaz Bretaňský odkaz Jean-Luc Bannalec (p)

Další příjemná a pohodová detektivka. Líbí se mi, že autor vždy nějakými uvěřitelnými okolnostmi trošku mění postavy i prostředí. Jen by asi nemusel stále být v časové tísni, kvůli nějaké rodinné události, a taky se mi stále pletly ty policistky (byly tam, ale jejich postavy nebyly ničím výrazné, nebo zajímavé, což byla škoda). Ale užila jsem si čtení jako vždy, dávám 5 hvězd a těším se na další díl.

24.03.2023 5 z 5

Bretaňská pýcha Bretaňská pýcha Jean-Luc Bannalec (p)

Opět skvělé čtení i když té Bretaňské přírody tam bylo tentokrát méně a příběh byl více o místních lidech. A samozřejmě zase jinak vystavěný příběh.

08.09.2022 5 z 5

Opravdová láska Opravdová láska Robert Fulghum

Moc krásná knížka, příjemná a povzbudivá. Jak doporučuje autor, četla jsem po částech...

20.04.2022 5 z 5

Tajemství proutěného košíku Tajemství proutěného košíku Markéta Zinnerová

Nádherná knížka, jedna z mých oblíbených během dětství.

07.04.2022 5 z 5

Nechte maličkých Nechte maličkých Peter Tremayne (p)

Příběh je moc pěkně napsaný, jen by nemusel být tak drsný. Postavy i děj mi přišly přehlednější, než v předchozích dvou knihách. Určitě budu v sérii pokračovat.

30.11.2023 5 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

(SPOILER) Knihu jsem četla do čtenářské výzvy. Jsem trochu na rozpacích jak knihu hodnotit. Byly pěkně a věrohodně popsány rodinné vztahy i když to bylo dost depresivní. Kniha není ani tak o včelách, spíš o vztahu lidí ke včelám a včelaření. Příběh Tao byl přitažený za vlasy, předvídatelný a opravdu smutný. Nejvíc se mi líbil příběh ze současnosti. Řekla bych, že kdyby autorka jen napsala román o rodinných vztazích a nepletla do toho klima krizi a sci-fi, tak udělá lépe.

17.07.2023 2 z 5

Kočka, která uměla číst pozpátku Kočka, která uměla číst pozpátku Lilian Jackson Braun

Kniha se četla sama, tempo bylo svižné, o postavách byl přehled, byly různorodé a zajímavé. Zápletka uvěřitelná a kocour skvělým zpestřením. Určitě si přečtu další knihy série.

06.04.2023 5 z 5

Bretaňské tajemství Bretaňské tajemství Jean-Luc Bannalec (p)

Opět krásný příběh komisaře Dupina, zase trošku jiný a tentokrát více detektivní a akční.

16.01.2023 5 z 5

Mnich, který zmizel Mnich, který zmizel Peter Tremayne (p)

Další skvělý příběh, jen trošku Fidelma ztrácí moje sympatie, protože v tomto díle byla často na ostatní protivná. No, každý máme špatné období a příběhu to na čtivosti určitě neubírá.

13.02.2024 5 z 5

Kočka, která zhasínala světlo Kočka, která zhasínala světlo Lilian Jackson Braun

Napínavý příběh, svižný děj, zajímavé postavy i prostředí. Jen někoho, komu je 45 (zmíněno v knize) bych rozhodně nepovažovala za starého, nebýt Quillova zájmu o mladé ženy, tak bych ho odhadovala podle popisu tak na šedesátníka. Ale je to psané v šedesátých letech, tak to asi i trošku odráží dobové vnímání věku.

15.06.2023 5 z 5

Černý markýz Černý markýz Jo Beverley

Pěkný, ucelený, romantický příběh, kterému nechyběl smysluplný děj.

14.11.2022 4 z 5

Falešné zásnuby Falešné zásnuby Jo Beverley

Pěkný, kompaktní a čtivý příběh. Ke knihám se nedostávám ve správném pořadí, ale nijak to nevadí.

25.10.2022 4 z 5

Nespoutaná dáma Nespoutaná dáma Jo Beverley

Docela pěkné čtení, děj a romantika jsou vcelku vyvážené.

12.09.2022 4 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Napínavá kniha s promyšlenou zápletkou, ovšem, je to trilogie a musíte opravdu přečíst všechny tři díly, aby byl příběh kompletní. Viděla jsem napřed seriál a byla jsem tak napjatá jak to dopadne, že jsem rozhodně nehodlala čekat až natočí třetí sérii. Vědoma si toho, že se seriál může výrazně odchýlit od předlohy jsem začala číst od prvního dílu. Kniha parádně doplňuje seriál, kde je děj pochopitelně trochu ořezaný, ale drží se předlohy. Moc se mi kniha líbila.

05.04.2022 5 z 5

Janíček Janíček Kamila Sojková

Dětská knížka, kterou jsem předčítala osmiletému synovi. Kniha je nádherně napsaná a podává živý obraz života na slovácké dědině během okupace. Bylo tu gestapo, které odvádělo lidi k výslechu, povolání na nucené práce, útěky, skrývání lidí, kolaborace. Občas jsem trnula, jestli mám číst dál, nebo to bude na dítě moc, ale bylo to v pohodě. Hlavní hrdina je předškolák. A opravdu je možné to dětem číst a zároveň nás to učí, že i o válce je třeba nějak mluvit. Uvědomila jsem si, že já jsem rostla v době, kdy všichni starší 50 byli pamětníky a tak prostě válka byla živou a reálnou součástí jejich životů, ale pro dnešní děti je to jen opravdu vzdálená kapitola v učebnici dějepisu. Myslím ale, že knihu nepochopí a neocení dospívající, těm bych doporučila s knihou počkat. Dětem se bude líbit jako předčítaná, na samostatné čtení jsou tam pro děti dlouhé věty.

04.04.2022 5 z 5

Kočka, která okusovala ušák Kočka, která okusovala ušák Lilian Jackson Braun

Příjemná detektivka ve svižném tempu. Moc se mi líbí, jak nás autorka logicky a čistě vede příběhem, který nepostrádá vtip.

02.05.2023 5 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Po Pýše a předsudku a Rozumu a citu moje třetí nejoblíbenější kniha Jane Austen. Četla jsem znovu pro čtenářskou výzvu po dlouhé době a moc jsem si to užila i když asi poprvé jsem vnímala i to, že pro dnešního čtenáře, který není fandou žánru, už je to opravdu trochu archaické.

17.02.2023

Purpurový motýľ Purpurový motýľ Sandra Chastain

Docela pěkné, trochu naivní. Kdyby byl příbeh jen o škuneru a prolínání příběhu současnosti a minulosti ( to bylo sice přitažené za vlasy, ale dělalo to ten příběh zajímavý) s hrdiny s pohodovou minulostí, bylo by to lepší.

11.10.2022 2 z 5

Poutník Poutník Susan Carroll

Děj byl pěkný, napínavý a plynulý. Jen mě mrzí, že se nedovím další osudy sourozenců. Duchařiny jsem se bála, protože to není můj šálek čaje, ale nemá to s gotikou a záhrobím vůbec nic společného. Jsou to jen zajímavé zvláštní schopnosti členů rodiny (a kdo by nějakou tu schopnost nechtěl mít :-)). Vypadá to na začátek série o sourozencích St.Legerů, ale pokud vím, tak další pokračování není a knížka tím působí poněkud neuzavřeně. Tak opravuji, je pokračování o Valovi a Kate, jenom ne v češtině :-(.

06.10.2022 4 z 5