Černý markýz

Černý markýz https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15332/bmid_cerny-markyz-k03-15332.jpg 4 140 17

Mallorenovi série

Londýn 1763 Krásná a obletovaná Diana, hraběnka z Arradalu, byla pevně rozhodnuta nikdy nevstoupit do manželství, aby se s nikým nemusela dělit o své obrovské jmění, pozemky… a svobodný život. Také lord Bey Malloren, přezdívaný Černý markýz, kterého se obávali všichni muži a obdivovaly všechny ženy, se do ženění nijak nehnal. V jeho případě bylo důvodem děsivé rodinné tajemství, které mu dokonce bránilo i přivést na svět potomka a dědice rodinného majetku. Tito dva svéhlaví lidé se střetnou z příkazu krále Jiřího, který Beyovi rozkáže doprovodit Dianu na královský dvůr. Už během cesty mezi nimi začne klíčit cit, kterému se oba silně brání. V panovnickém paláci se ovšem stanou předmětem zlovolných intrik, a tak jim nezbude nic jiného, než zapomenout na svá předsevzetí a společně se bránit úkladům…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Devilish , 2000

Eva193
14.11.2022 4 z 5

Pěkný, ucelený, romantický příběh, kterému nechyběl smysluplný děj.

mariva
23.01.2021 4 z 5

Romantický odpočinkový příběh.

miruska1
06.12.2019 5 z 5

Ďalšia skvela časť serie......

zimolka
12.05.2019 5 z 5

Krásný příběh,Diana a Bey velmi sympatičtí.

rampapa
18.02.2019 5 z 5

Překrásný příběh. Knížku velmi doporučuji .

munka
27.11.2018 4 z 5

Konečne som sa dostala k príbehu o Rothgarovi. Pekné čítanie.

ketvin
21.03.2018 5 z 5

Kniha o Beyovi a Dianě se mi líbila ze série asi nejvíce a byla zcela odlišná od jiných historických románků - nebylo to typické "nesnáším tě, vezmu si tě, miluju tě", ale mělo to trochu jinou hloubku...

Bey nebyl jako ostatní postavy podobných knih a Diana se také ukázala netypickou hrdinkou. Že budou pár jsem si všimla už v předchozím díle a těšila jsem se na ně, to jsem ale netušila, jak to budou mít složité - ne kvůli vnějšímu nebezpečí, ale kvůli vnitřním pochodům... Jejich rozhovory, odpírání, "utrpení" je čtenáři dost přiblíží, zábava (jako střelecký turnaj) je pak ukáže v jiném světle a ještě více si je tak oblíbíte. Moc se mi nelíbilo, že Diana musela být u dvora sama (zajímal mě více Bey, než ona...), ale bylo to neotřelé - pro hrdiny složitější. Vnitřní myšlenkové pochody Beye a starostlivost jeho sourozenců příběhu dodala takovou jinou atmosféru, než je u románku tohoto druhu typické, prostě to mělo něco "navíc". Diana Beye úžasně doplňovala a tím, že to nebyla žádná slabá slečinka, ale silná žena také dala knize velký náboj.

Prostě tento příběh byl fakt dobrý a i kdyby jen kvůli němu, stojí za to si předchozí 4 díly přečíst :))) Až na Porcii je série (po tento díl) velice povedená.

Jája92
19.02.2018 3 z 5

Oddechové čtení , které je příjemně zpracované.

účetní
12.02.2018 5 z 5

Pro mě byl tento díl moc krásný, protože Bey byl opravdu zcela výjimečný muž, inteligentní a rozvážný, s velmi pevnou vůlí, důstojná hlava rodiny nesoucí břemeno zodpovědnosti k rodině i ze svého vysokého postavení. Moc se mi líbila i Diana, získala si Beye svou odvahou, vnímavostí a přímostí, vyrovnala se mu silou své osobnosti a od začátku mezi nimi byla upřímnost, důvěra a oddanost. Ani mi nevadilo, že autorka neodkryla celou Beyovu mysl a zachovala jeho postavě vážnost a tajemnost Černého markýze, jeho důstojnost a charisma o to víc vynikají. Začátek knihy byl opravdu trochu nezáživný ( ale to u knih JB bývá ), ale pak už to bylo moc hezké až do konce a celá rodina Mallorenů byla sympatická.

vcielka
24.11.2017 5 z 5

Velmi som sa tesila na Rothgara kedze sa stal mojou oblubenou postavou a velmi mi pripomina Wulfrica Bedwyna zo serie Bedwynovci od Mary Balogh. Nastastie nie vo vyzore a v povahe inak by som bola sklamana keby som si tie dve postavy predstavovala ako jednu ale v tom ako zasahuje do zivota svojich surodencov, ako hlavu rodiny ktorou sa stal v mladom veku a tazi ho bremeno zodpovednosti a vysokeho titulu a ine velmi podobne veci. Som cakala trochu iny pribeh a mozno by som aj povedala ze ma trochu sklamal, ale ked sa tak zamyslim nad Beyovou pokojnou, vyrovnanou povahou a rozvahou a pevnou volou zrejme ani nemohol byt iny. Osobne mam rada vasnivost a to obojstrannu a kedze autorka sa snazi ostosest zachovat Beyovu mysel zahalenu tajomstvom, ktore vyvolaval v predchadzajucich knihach tak sa snazi jeho myslienkam kde sa da vyhnut a zameriava sa hlavne na Dianin pohlad na vec. Trochu skoda, rada by som mu videla viac do hlavy. Dianin pohlad na vec sa mi tiez az tak nezahovaral sice a mam k nemu vyhrady, ale rozhodne kniha stoji za precitanie

helenkan
05.09.2017 4 z 5

Ráda jsem si přečetla další díl ze série Mallorenovi. Dobrá oddechovka.

Marci_Vaj
19.06.2017 5 z 5

Pátý příběh nezklamal. Černý markýz si zachoval svoji důstojnost i charizma. Opravdu podařená série o rodině Mallorenů, pro které není nic nemožné :-)

havrmoni
19.11.2015 5 z 5

Beye jsem si oblíbila hned v prvním díle. Bohužel tady to mě spíš přišlo jako více o Dianě než o něm. Ona byla fajn,ale moc tlačila na pilu. Hrozně rychle změnila své rozhodnutí o samostatnosti,čekala bych pozvolnější rozhodování a méně jejich myšlenek,zato více Beye. Nicméně 5* si zaslouží.

Monul.ka
14.07.2015 4 z 5

Když jsem četla knihu poprvé, hodně mě zaujala. Po několika letech jsem se k ní vrátila a už mi přišla pouze průměrná. Černý markýz je mnohem zajímavější a temnější jako vedlejší postava.

Lena52
20.01.2015 5 z 5

Mě se to líbilo. Neříkám, že jsem v životě lepší neviděla, ale Bay je moje nej postava Mallorenů

liletka_a
04.05.2013 3 z 5

Celkem příjemný příběh, ale něco důležitého mi tam chybělo. ;) Nemusela bych to číst podruhé. :)

janna001
03.03.2012 3 z 5

Tento dílek byl poněkud slabší, jak dějově tak akcí i erotika zde nebyla nic moc.

Anglie 18. století historické romance

Jo Beverley