Pokušení

Pokušení https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15329/bmid_pokuseni-B0h-15329.jpg 4 137 19

Mallorenovi série

Anglie, někdy kolem roku 1750 Porcia St. Claire má problémy. Její nevlastní bratr Oliver prohrál v kartách rodové panství, a tak se oba sourozenci vypraví do Londýna, aby požádali o pomoc vzdáleného příbuzného, mocného hraběte z Walgravu. Ten však není k zastižení, navíc Oliver opět podlehne hráčské vášni a prohraje další peníze. Vymahatelé dluhů mu vyhrožují zabitím a zdá se, že své varování myslí zcela vážně. Porcia se odhodlá zachránit bratra tím, že získá požadovanou sumu prodejem svého panenství na aukci ve vyhlášeném londýnském nevěstinci. Bryght Malloren se s mladou ženou již několikrát setkal a její odvaha ho zaujala. Když se dozví, jaké výše dosáhly Oliverovy dluhy, rozhodne se vzít Porciin osud do svých rukou a nabídne jí sňatek. Všem to připadá jako lukrativní nabídka, ale Porcia je rozhodnuta neprovdat se za hazardního hráče, přestože ji Bryght silně přitahuje. Dokáže odolat jeho kouzlu?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Tempting Fortune , 1995

drnda13
13.02.2021 4 z 5

Začala jsem číst druhou sérii autory Jo Beverley a moc se mi líbí, i když souhlasím s názorem jedné čtenářky, že hlavní hrdinka občas nevěděla co chce.

ariel platto
10.03.2020 1 z 5

Hodně nemusím děj, kde vystupuje hloupý bratr, který prohrává opakovaně peníze v kartách, takže jsem to na straně 80 vzdala, protože jsem z anotace věděla, že mě ještě čeká další prohra, neb bude prodávat to své panenství...

miruska1
24.11.2019 5 z 5

skvely pribeh, romantika, napetie, a zaroveň som sa aj bavila. Ale ta hlavna hrdinka.............bola na facku.

zimolka
06.08.2019 5 z 5

Nádherný příběh.

rampapa
18.02.2019 5 z 5

Krásná knížka o pěkném příběhu.

munka
06.12.2018 4 z 5

Ďalší príbeh o Mallorenovcoch. Bryght rozvážny, Porcia niekedy zbrklá, ale spolu tvoria ideálny pár. Teším sa na ďalšieho zo súrodencov.

moudivlacek
19.06.2018 4 z 5

Krásný romantický příběh, v té době byly dvorské intriky pověstné, stejně tak jako bezmoc žen a zlovůle mužů, kdy muži vládli a ženy slepě poslouchaly, kdy láska byl vzácný poklad zvláště mezi vysokými kruhy.
Milovala jsem Porcii, možná byla naivní, ale rozhodně měla dobré srdce, asi bych nikdy nebyla ochotná udělat to, co ona pro bratra, který prohrál rodinný majetek, a přesto se stále oddával karbanu.
Bryght je sice zámožný a mocný muž, přesto nikdy neublíží ženě, i když by některé měl.
Já jsem s knihou spokojena a těším se na další příběhy mocné rodiny.

ketvin
19.03.2018 2 z 5

Hlavní hrdinka byla totální tupka. Asi nejhorší ženská postava ze všech historických románů, co jsem četla. Příběh se mi také příliš nelíbil, kromě toho, že to bylo úplně to samé jako "Řekni, že mě miluješ" (Malory family od Lindsey - mnohem lépe napsané), to nebylo ani moc zajímavé, vůbec napínavé... a jediné co na tom bylo dobré byl hlavní hrdina a jeho rodina :) Mrzí mě, že v díle vůbec nebyly postavy z předchozího dílu - Chastity a Cyn... Takže tento díl "na nic" a kdyby mě tak nezajímal markýz Bey, tak na sérii kašlu.... ale jede se dál :)

Lee7
26.01.2018 3 z 5

O něco slabší než první díl. Za to byla vtipnější a hlavní hrdinka houževnatější. Už se nemůžu dočkat kdy na řadu se dostane nejstarší bratr . :)

Marci_Vaj
14.06.2017 5 z 5

Druhý hezký příběh. Mallorenovi jsou úžasní, těším se na další rodinný příběh.
I když chování Percie mi ke konci trochu vadilo, Bryght vše vynahradil :-)

EvikU.
06.04.2017 2 z 5

Jednou za čas jednu takovouhle knihu zařadím, ale upřímně jsou všechny na jedno brdo.

Etule
19.03.2016 3 z 5

Bohužel se musím přiklonit k názoru, že Porcie byla v druhé polovině knihy skutečně na střelení. Bryght je miláček, ale já mám slabost pro Branda. :) Nemůžu se dočkat, až se dostanu k jeho příběhu, ale tentokrát to chci vzít popořádku, takže mě čeká ještě jedna kniha.
Mallorenovi mám od autorky nejraději, takže ačkoliv byla kniha o něco slabší, ani po druhém přečtení nijak zvlášť nezklamala ani nenadchla. Tak vzhůru na další díly. :)

Shanib
13.03.2016 3 z 5

Bryghta jsem si okamžitě zamilovala. Byl prostě dokonalý. Porcie mi zpočátku byla sympatická, ale od druhé poloviny knížky mi začala přímo neuvěřitelně lézt na nervy. Bryght pro ni udělal opravdu hodně, ale jí to prostě pořád nebylo dost, a ten její útěk byl vůči němu opravdu dost hnusný.

havrmoni
16.11.2015 3 z 5

3* jen za Bryghta a jeho rodinu. Porcie byla prudká a odvážná,ale nesnesitelně tvrdohlavá a neústupná. Věčně rozčílená a taky jsem nechápala proč jí chce,chvílemi byla nesnesitelná, pořád mlela dokola to svoje,neustále odněkud utíkala,bez rozmyslu střílela. Abych se přiznala hl.hrdinka mi zkazila celý, jinak pěkný příběh.Dočetla jsem jen,abych věděla jak to dopadne.

jaja1989
14.04.2015 odpad!

nuda zdlouhave pojednani o prudernosti a zkazenosti londynske smetanky

Monul.ka
07.03.2015 3 z 5

Nevím proč, ale hlavní hrdinka mě spíše rozčilovala. Pořád jsem si říkala, co má za problém a proč se tak chová. Vlastně jsem nepochopila, proč Bryght o ni tolik stojí, když byla věčně tak nabroušená :D Pro mě slabší kniha od oblíbené autorky.

mac.martina
07.04.2013 5 z 5

velmi poutavy pribeh, nemohla jsem se od nej odtrhnout... hlavni hrdinka me dost zaujala fandila jsem ji aby nakonec vyhrala svou velkou lasku

VeronikaK85
04.11.2012 4 z 5

Jak je obvyklé u této autorky, jde o napínavý příběh, který se skvěle čte a čtenáře úplně pohltí.

Shakespeare
15.06.2012

kouzelné počtění o neúplném zneuctění a kouzlu polibku, ovlivní vás to a cítíte s hlavní hrdinkou

Anglie 18. století historické romance

Jo Beverley