escapelle escapelle komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ach, to bylo něco tak krásného. Kniha u které jsem se smála i plakala. Moc jsem si toho zatrpklého dědka, starého vzteklouna zamilovala… Že by ve skutečnosti byl úplně jiný?
I když jsem se místy smála, příběh je to vlastně smutný. Ale vlastně tak nějak hezky smutný.

15.08.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Opět skvělý příběh. Autorka prostě umí vykreslit postavy tak, že má čtenář pocit, že je dobře zná. A ty závěry ve mně vždy delší dobu rezonují. Člověku je líto všech zúčastněných.

25.01.2022 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Autorku mám moc ráda, četla jsem všechny její knihy. Možná byla má očekávání vzhledem k reklamě a kauze předcházející vydání vyšší, nebo jsem jen očekávala poutavější zpracování daného tématu...tato kniha se mi líbila nejméně že všech autorčiných. Ale ve výsledku ji hodnotím kladně. V žádném případě se nejedná o brak.

04.11.2023 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

První jsem od autorky četla Hanu, teď už vím, že si pořídím všechny její knihy. Těžký, smutný příběh. Určitě doporučuji. Nejvíc mě zasáhl příběh Anežky. Ta tomu teda dala, holka...

10.11.2021 5 z 5

Moc se mi líbilo zpracování knihy,kdy románové části střídají fakta. Postavy se mi také trochu motaly, ale ty stěžejní jsem si pamatovala. Oceňuji i fotografie a jiné dokumenty, které kniha obsahuje. Kdyby byl příběh pojat pouze jako román, byla by to úplná topka, ale chápu, že autorce šlo hlavně o fakta a nebylo jich asi tolik, aby se z nich dal udělat příběh založený pouze na 100% pravdě.

25.02.2024 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Mně se Carrie líbila moc. Je znát, že je to Kingova prvotina. Teprve se rozjížděl a chyběly litry omáčky a nudné pasáže. Skvělý, rychle ubíhající příběh který se dá přečíst za den.

27.11.2023 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Ač je to autorčina prvotina, dostala jsem se k ní až teď. Mornštajnová mě prostě baví. Její příběhy jsou tak obyčejně lidské a tím snadno uveřitelné. Rodinné ságy, zamotané osudy, hořkosladké konce. Autorka píše syrově a lehce o ně veselých tématech.

29.07.2022 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Příběh který mě naprosto pohltil, uchvátil. Knihu řadím mezi své top.
Každá stránka, každy odstavec ve mně zanechal stopu.

09.07.2020 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Noooo...tak to je zase příběh, který mě zasáhl až do morku kostí..přečteno na jeden zátah během dne.
Postavy líčené tak, že jsem si k nim hned utvořila vztah...hospodyní Tomášovou počínaje.
I tomu Hanušovi jsem celou dobu fandila. Bylo mi ho líto...do návštěvy Gestapa.
To, co si Zuzana zažila po návratu z lágru, mě dostalo víc než její pobyt v Osvětimi. Takové vyústění jsem tedy opravdu nečekala...
Knihu rozhodně doporučuji.
Příběh ve mě stále rezonuje a jako bych cítila v ústech chuť cukru. Hořkosladkou chuť cukru.

12.09.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Syrový příběh bez zbytečné omáčky s velkým poselstvím.

18.06.2022 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Naprostá pecka. Strhující.Nemohla jsem se od ní odtrhnout, nemohla jsem spát. Doporučuji.

16.10.2019 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Když jsem si na obálce přečetla "mysteriozní thriller který nadchne čtenáře Kariky nebo Kinga " protočily se mi oči. Vždy, když je někdo srovnáván s mým oblíbeným autorem, je to tragédie. Ale potřebovala jsem knihu do výzvy, tak jsem ji i přes veškerou skepsi prubla.
Před Kateřinou však musím smeknout. To je opravdu Karika každým coulem.
Příběh mě pohltil od první stránky. Když jsem nečetla, přemýšlela jsem nad tím, co z toho vyleze. A vylezla z toho zápletka jako prase. Skvěle vykreslená ponurá atmosféra, fakt jsem všechnu tu mlhu, zimu a jehňátka viděla. Skvěle interpretované pocity hlavního hrdiny.
Rozhodně doporučuji.
Čteno v rámci čtenářské výzvy 2024.

12.02.2024 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Kniha mě zaujala už svou první větou v Prologu.
"Se všemi křivdami dětství se člověk má vyrovnat do 40. Problémy dětství se mají odložit před branou dospělosti"

Příběh ve dvou dějových linkách vypráví o životě Edity, Irmy a její dcery Kristýny.
Je to příběh o ženské síle, mateřské oddanosti, které ale není schopna každá matka a rodinných tajemstvých. O síle přijmout svůj osud a smířit se s ním.
Je to má druhá kniha od autorky a zase nadšení. Heřmánkové údolí bylo neméně úžasné.
Tento příběh o tom, že nic není černobílé mě svým hlasem hluboce zasáhl. Kukačce navzdory.

27.06.2022 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Panebože kam ten Carter na to chodí????? Si člověk s každou jeho knihou řekne že už není možné vymyslet něco co by se vyrovnalo předchozímu dílu a ono je to opět a znovu super.

25.06.2020 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

(SPOILER) Nádherná, hořkosladká kniha s krutým koncem která ve mně bude dlouho rezonovat. Příběh o trápení a bolesti,přesto plný naděje a lásky. Do poslední chvíle jsem doufala,že kniha skončí happyendem. Když mi oko zaletlo k názvu poslední kapitoly,vyskočila mi husina po celém těle a pak už jsem jen rvala a rvala.
Okamžitě pořizuju další díly.

02.01.2024 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Měla jsem strach, zda mě bude kniha bavit, protože je to furt sama příroda a bažina. A bavila mě velmi. Silný příběh o samotě, lásce, životu na okraji společnosti.
Kya mi prirostla k srdci hned na začátku, kdy zůstala jako malá holčička naprosto opuštěná.
I když ne tak docela, vždy měla bažinu.
Po poslední kapitole jsem si řekla jen, "tak už jsi holka šťastná, doma..."
Opravdu krásný příběh o lásce. K muži a bažině.

05.02.2022 5 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Poe se stal mým oblíbencem a Tilly též. Její hlášky mě párkrát smíchy odrovnaly. Druhý díl ještě lepší než první. Skvělé vyústění příběhu.

04.11.2023 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Narazit na detektiva, který by se aspoň trošku rovnal Robertu Hunterovi od Cartera, zdálo se nemožné. A pak jsem potkala Washingtona Poa. Sympaťák, který společně s Tilly tvoří super dvojku ze které jsem někdy byla mrtvá smíchy.
Skvělá zápletka, zajímavý příběh.

04.11.2023 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Opět jsem byla skeptická. "No tak si bude mladá dopisovat se starým o bejvalé lásce, to bude asi zábava..."
Čím víc jsem skeptická, tím víc jsem pak hyn

Nádherný příběh. Romantika, vášeň, bolest, smíření...
Danovy dopisy Stelele, ani jsem nemusela číst její odpovědi a stejně na mě všechny emoce šly.
I slzy byly.
Knihu jsem dočetla před spaním a o Danovi se mi i zdálo ....charismatický pilot s úsměvem od ucha k uchu mi mával
Že jsem fakt vstávala s pocitem, že ač ztratili spoustu let, pravá láska nikdy neumírá a nakonec oba došli smíření....
Roozhodně doporučuju!!!

08.10.2021 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Ke knize jsem byla skeptická, říkala jsem si, že jako thrillery píše Karika skvěle, ale válečný román??
Že začátku mi trošku vadilo přeskakování z Viktora na Karla. Hlavně ve Viktorově pasážích jsem ze začátku měla trošku zmatek a pár kapitol mi trvalo, než jsem se zorientovala.
Po dočtení musím říct, že rozdělení na společné dětství, životy hlavních postav zvlášť a jejich následné spojení..fenomenální.
Druhou část jsem přečetla jedním dechem. Tedy spíše bez dechu.
Jozef opět nezklamal, šokoval a obhájil si své místo na mém žebříčku nejlepších autorů.
Víc slov asi nenajdu...
Knihu rozhodně doporučuji a řadím mezi topovky.
Skvěle propracovaný příběh který ve mně zanechal velmi rozporuplné pocity.
Viktor jistě nebyl žádný klaďas, ale přesto mě velmi zasáhlo čím si musel projít.

03.01.2021 5 z 5