Es.024 Es.024 komentáře u knih

Komentář není nutný. Většina z Vás ví, za co je těch 5 hvězd.

25.07.2016 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Sentiment vyčaroval 3*. Neříkám, že je to špatné, ale naprosto zábavné to není.

12.05.2014 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Skvělý námět na zamyšlení, ale kniha jako samotná není psaná tak (nebo alespoň pro mě ne), aby mě vtáhla, nebo zanechla nějakou výraznější stopu. Samozřejmě kvalitní dílo, jen ne všechny prostě nadchne....zaujme určitě.

28.06.2016 3 z 5

Na tomhle díle jde poznat, jaký je rozdíl mezi románem a dramatem. Do postav se člověk moc nedostane, jejich chování často nepochopí. Nebylo to špatné, nemohla jsem se odtrhnout, ale více než kniha samotná to způsobil fakt, že jsem ve světě HP zběhlá ("ďábelský smích", nemálo připomínající projev jakési duševní choroby) a všechno jsem si dost živě představovala a docela si do příběhu přidávala dialogy odpovídající postavám, tak jak se chovali v sérii. A bylo to strašně, ale strašně sentimentální. HP byl taky sentimentální, ale s citem, a nikdy to nevyznělo směšně.

15.01.2017 3 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Fantazie, takový trochu M.A.S.H. v knížce, jen jiná válka a jiný humor, ale když už jste naposledních stranách, máte se chuť rozbrečet, že už to končí :)

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Napsané tak, aby bavily děti i dospělé, ale některé děti vyloženě nenadchnou.

28.06.2016 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Ne, tahle kniha prostě není pro mě. Nebylo to špatné, celkem pěkný "román" 21. století pro teenagery. Četlo se to snadno, to nebyl problém, vždyť se tam prakticky toho moc nestalo. Hlavní hrdinka je divná. A nesympatická.

30.06.2016 1 z 5

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

Čteno v rámci povinné četby (vidím, že nejsem jediná). Opravdu jsem se pobavila. Mám ráda 19. století a toto mi potvrdilo, že ani díla z tohoto století nejsou dnešní době cizí.

28.06.2016 5 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Trochu mi to připomnělo tvorbu F. S. Fitzgeralda. Asi proto se mi to tak zalíbilo :) A možná se mi to zalíbilo rpostě proto, že to bylo skvělé :).

Žabci a filozofové Žabci a filozofové Francis Scott Fitzgerald

První povídka mě mučila hodně dlouho. Prostě ne a ne ji překousat a když jsem ji dočetla, řekla jsem si, jaký byl teda jejím smysl. Docela zklamaná jsem rozečetla další a byla velice mile překvapena. Zbytek knížky byl naprosto fantastický. Lehké letní čtení. NIc zdlouhavého, kouzelné příběhy. Fitzgerald opět vykouzlil pohádkové čtení. Dávám 5 *, je mi totiž líto strhnout i tu jedinou hvězdičku za jednu slabou povídku, protože ostatní jsou opravdu velmi dobré.

26.04.2014 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti (převyprávění) Staré řecké báje a pověsti (převyprávění) Jana Eislerová

Fantastický design a obrázky. Fakt.

15.01.2017 5 z 5

Válka Válka Oskar Krejčí

Pouhé shrnutí faktů, které nejdou do hloubky.

15.01.2017 2 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Ano! Skvělá zápletka! Tajemné, stejně jako komnata! :)

11.07.2016 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Veliké překvapení maturitní četby :) Řeknu upřímně, ten jazyk se opravdu špatně četl. Ale když se začtete, máte dojem, že příběh má opravdu spád. A přece se tam toho tak moc neděje :). V podstatě tě by se dalo říct: psychologické drama z venkova. :)

Z jako Zelda Z jako Zelda Therese Anne Fowler

Komplikovaná věc ohledně této knihy je: Zelda. Pro mě to byla o první stránky nesympatická postava a tou zůstala až do konce, i když ke konci jsem ji samozřejmě fandila jako ženě, kteá se chce prosadit i přes svého partnera. Na začátku je to holka, která si představuje svět jako Hurvínek válku. A to až do poloviny knihy. Co čekala. A nemohla jsem si pomoc, ale hodně mi přišlo, že se do všechno z velké části dostala sama.
Vztah dvou hlavních postav (záměrně říkám postav) je tragický. Přišlo mi, že první zničila ona jeho a pak on ji.
Knížka mi přišla hrozně smutná, protože jsem obrouvskou fanynkou Fitzgeralda a musím se k jeho knížkám a hlavně povídkám neustále vracet. A jejich životy byly ohromně smutné a nešťastné, ale... mohli si za to sami. A chudák jejich dítě.
Jinak skvěle napsaná knížka, i když druhá povolina je o trošku horší, proto jen 4*.

10.01.2015 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Zajímavé je, že většina příběhů nemá nějak okouzlující zápletku, prostě popisuje obyčejné dětské životy, ale přesto je okouzlující atmosféra, roztomile naivní, zábavné. Prostě krásná děstská knížka. (Četla jsem ji i dokonce v pubertálním věku.)

12.05.2014 5 z 5

...ismy - Jak chápat módu ...ismy - Jak chápat módu Mairi Mackenzie

Přesné, hezké, ale... přesto tomu něco chybí. Mě osobně chyběly životopisy, nebo alespoň pár informací o životě lidí, zmíněných ve knížce. Je to opravdu formou encyklopedie, nečekejte nějaký extra moc stylizovaný text v ,,přitažlivých větách".

26.04.2014 3 z 5