erulka erulka komentáře u knih

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Kniha dějově nebyla špatná, měla dobrý námět. I když Eden a Tyler nebyli příbuzní, přesto jsem chápala, že to Eden připadá divné. Je pravda, že v dnešní době by to nebyl první ani poslední takový případ. Byla jsem ale ráda, že jsem knihu dočetla. Nějak mě příběh moc neoslovil a musela jsem se do čtení nutit. I přesto asi sáhnu po druhém dílu.

15.01.2018 3 z 5

Černý led Černý led Becca Fitzpatrick

Super knížka. Tento žánr moc nevyhledávám, proto jsem se do této knihy pustila na základě doporučení. Musím říct, že mě velmi mile překvapila. Děj měl spád, byl vzrušující, napínavý a nechyběla i láska. Sice jsem v polovině knihy začala tušit, kdo je vrah, ale nechápala jsem jeho motivy. No a pak mě samozřejmě zajímalo, jak to dopadlo mezi Britt a Judem. Konec se mi velmi líbil, krásný a nekomplikovaný. Knihu určitě doporučuji.

20.12.2017 5 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Skleněný trůn jsem nečetla, takže nemám s čím srovnávat. Ale tato kniha se mi líbila, byla čtivá, napínavá a nechyběl i milostný trojúhelník, který byl ovšem až na druhé linii příběhu, což mi vůbec nevadilo. Meira mi byla sympatická už od začátku a jsem zvědavá, jak se vypořádá s novou rolí panovnice.

23.10.2017 4 z 5

První První Kiera Cass

Nádherné zakončení celé série. "První" jsem přečetla za dva dny. Naprosto strhující příběh plný romantiky, lásky i akce. Ovšem několikrát jsem si pokládala otázku PROČ? Proč se tak America chová? Proč Maxonovi už proboha neřekne, že ho miluje atd... Někdy jsem trpěla za ni. Konec knihy byl naprosto úžasný. A Celesta? Když zemřela, řekla jsem si, kdy jsem ji začala mít vůbec ráda?! Byl to opravdu nádherný příběh a určitě ho doporučuji. Chystám se i na doplňující knihy Dcera a Koruna, snad budou stejně kvalitní.

19.09.2017 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Další díl, který jsem přečetla jedním dechem. Musím ovšem říct, že mi Elita oproti Selekci přišla o kapánek horší. Milostné trojúhelníky nemám moc ráda, v Selekci mi nevadil, ovšem v Elitě se už projevil jako obvykle nerozhodností hlavní hrdinky. Vždy to přeji jen jednomu (tady princi Maxonovi) a tak jsem vždy trpěla, když se America rozhodla pro Aspena. Obdivuji, že se autorce podařilo udržet napětí a už se těším na rozuzlení v další části. Přestože jsem Elitu hodnotila hůř než Selekci, musím dát 5 hvězdiček, jelikož mě série úplně pohltila. A hurá na První!! :)

18.09.2017 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Kniha se mi velmi líbila. Kupodivu mě bavil i začátek i Liin život ve vesnici. Líbilo se mi, že je kniha podávána z několika pohledů. Úžasné bylo, že autorka až skoro do konce příběhu neprozradila, kdo je princ a kdo vrah. Sama bych to hádala špatně, nebýt některých komentářů k této knize, které mě navedly ke správnému zjištění. Už se těším na další díl.

14.08.2017 4 z 5

Les Les Chelsea Bobulski

Kniha se mi velmi líbila, dobře se četla a nápad s časovými portály v lese mi přišel zajímavý. Je pravda, že akce tam moc není, kdo je padouch, víte už skoro od začátku, ale já jsem si u této knihy odpočinula a bavila mě.

28.02.2019 4 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Normálně nejsem na příběhy s detektivní zápletkou, ale u této knihy mě zaujalo, že hlavní hrdinka vidí data úmrtí u každého člověka, a v tomto aspektu mi přišlo, že má kniha velký potenciál. Děj mě bavil, jediné co mi přišlo dost přitažené za vlasy bylo, že FBI tak urputně trvala na tom, že ty "děti" tak krutě zabily další děti. Ano, někteří i mladí to nemají v hlavě v pořádku, ale přišlo mi to dost nevěrohodné. Ovšem můj seznam potencionálních vrahů rostl od každé stránky a za chvilku podle mě vraždily snad všechny postavy až samozřejmě na toho skutečného vraha. Kdo to je mě docvaklo, až už to bylo skoro úplně jasné. Ze mě by detektiv být nemohl.
Kniha určitě stojí za předčtení.

22.01.2019 4 z 5

Hvězdy nad Berlínem Hvězdy nad Berlínem Sarah Matthias

Musím říct, že jsem od knihy očekávala daleko víc. Slibovaná zakázaná láska mi přišlo hodně odbytá, hlavní hrdinové většinu příběhu byli od sebe než spolu. A konec knihy mě vůbec nebavil, kapitoly ze strany Lili ještě šly, ale ty Maxovi jsem přeskakovala, když jsem už od začátku věděla, že přežije. Příběh měl určitě větší potenciál.

10.01.2019 3 z 5

Pandořina skříňka Pandořina skříňka Tereza Richter

Obsahuje spoiler!
Druhý díl byl stejně skvělý jako předchozí část. Líbí se mi, že děj je velmi čtivý a má spád, čtenář nemusí čekat na akci až do poloviny knihy, jak to často bývá u ostatních knih. Úžasné je i vykreslení Pandory jako Smrti, která bere lidské životy, aby utišila hlasy ve své hlavě, a přitom ji velmi trápí svědomí. Chápu ji, že se takového "daru" chtěla zbavit. Což souvisí s naprosto fenomenálním koncem, který si nutně žádá další díl, protože to jak se s novou rolí popasuje Freya mě neskutečně zajímá. Určitě doporučuji přečíst si tento druhý díl a připojit se k nám čekajícím na závěrečné finále.

01.01.2019 5 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Námět příběhu není nic moc originální, ale velmi dobře se to četlo. Bavilo mě s Abby a Cooperem zažívat nové situace a nové zkušenosti. Mrzelo mě, že Abby nevyšla výstava, tak jak si představovala,a úplně jsem chápala její rozčilení. Byla to prima knížka :)

06.11.2018 4 z 5

Milionkrát June Milionkrát June Emily Henry

Ze začátku se mi hodně líbilo, že i když jde o námět zakázané lásky, je tam plno nadpřirozených jevů a záhad, které odlišují knihu od klasického pojetí Romea a Julie. Ovšem už v polovině mě začaly návraty do vzpomínek nudit. Bylo jich tam na mě až moc, což pokazilo počáteční nadšení. Konec jsem čekala velmi dramatický a ono nic, stačilo se jen omýt ve vodě. Také mi chybělo vysvětlení, z jakého důvodu se "Peřinka" utopila. Za mě takové oddechové čtení.

30.10.2018 3 z 5

Mráz nebo noc Mráz nebo noc Sara Raasch

Poslední díl byl ze všech nejlepší. Konečně se tam naplno objevila magie, její vysvětlení a používání. Poslední díl jsem si užila, byl napínavý, čtivý a měl spád. Nejvíc jsem si oblíbila Ceridwen. Celá série mi ukázala, že magie, pro nás, kteří žijeme v normálním světě a rádi bychom nějakou magickou moc měli, protože nám to přijde úžasné, může vést i ke špatným věcem. Nikdy jsem o tom až takhle neuvažovala. Přestože první dva díly jsou slabší (obzvlášť díl druhý), tak určitě stojí za přečtení.

27.09.2018 4 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Myslím si, že autorka velmi kvalitně navázala na předchozí tři díly. Život Eastona byl zajímavý a čtivý. Konec mě opět velmi překvapil a těším se na další díl. Součástí knihy je i novela, která se věnuje Gideonovi. Zde mě mrzí, že některé věci nebyly vůbec vysvětlené, třeba jak se Dina dostala k fotkám Samanthy apod. Třeba bude i Gideonův příběh pokračovat v další knize, uvidíme, nechám se překvapit.

06.09.2018 4 z 5

Led nebo oheň Led nebo oheň Sara Raasch

Klasický vycpávkový díl. Styl psaní má autorka velmi dobrý, jelikož i když se tam 3/4 knihy nic moc neděje, dá se to číst. Nejlepší je poslední část knihy. Čekala jsem, že bude rozvinutá víc magie Meiry. Konec byl napínavý a proto si určitě přečtu i poslední díl, ale nijak zvlášť mě tento díl nechytil.

10.07.2018 3 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Nová adaptace Kráska a Zvíře se mi líbila. V knize se objevuje daleko více odkazů na další pohádky a příběhy a tak to přece jen nebyla klasická Kráska a Zvíře. Velmi mě zajímala kletba a četla jsem a četla, abych konečně zjistila, jak to bylo. Úžasné byly i myšlenky Zvířete. Konec byl moc krásný, velmi jsem ocenila, že Jeva byla nakonec ten Ohnivák. Zato mě velmi zklamal epilog. Myslela jsem si, že se o životě Jevy a Eovena dozvím víc. I tak to byl krásný příběh

19.04.2018 4 z 5

Ve stínu moci Ve stínu moci Tereza Richter

Úžasná kniha se skvělým dějem. Musím se přiznat, že jsem ze začátku byla skeptická, jelikož jsem doposud neměla moc dobré zkušenosti s českou fantasy. Ovšem jsem ráda, že jsem se mýlila. Kniha mě naprosto vtáhla do děje a nejvíc se mi líbilo, že autorka neprotahovala děj. Jakoukoliv situace byla vyřešena již na aktuální stránce či o stranu později, takže děj měl spád a nemusela jsem čekat až do 3/4 knihy, abych se dozvěděla, jak to dopadne. Díky tomu se autorce povedlo do knihy dostat co nejvíc děje. Moc se těším na druhý díl, jelikož závěr byl velmi šokující.

17.02.2018 5 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Velmi příjemné předvánoční i vánoční čtení. Příběh se mi líbil, i když mě udivilo, kam všude se jim podařilo propašovat psa. Byla to super oddychovka a určitě bych ji doporučila. Stojí za přečtení.

01.01.2018 5 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Jako vánoční čtení je kniha dobrá. Naladí vás na předvánoční čas, který rychleji ubíhá díky jejímu čtení. Ovšem dějově je to spíše průměr. Zajímavé mi přišlo zpracování rodiny, která se živí pěstováním a prodejem vánočních stromků. Ovšem milostná zápletka mi přišla chvílemi nudná. Vím, že vztah na dálku je těžký, ale přijde mi, že to hlavní hrdinka trochu moc hrotila, obzvlášť v dnešní moderní době. Ale kniha určitě stojí za přečtení.

05.12.2017 3 z 5

Únos čtvrté princezny Únos čtvrté princezny Julia Golding

Velmi čtivá kniha. Skládám poklonu autorce, že dokázala velmi zajímavý a napínavý děj vměstnat do jedné knihy. Jen jsem z titulní obálky čekala teda daleko větší nenávist mezi Tashi a Ramilem, přišlo mi, že šlo pouze o počáteční nevraživost, jelikož je oba nutili do toho, co sami nechtěli udělat. Kniha se mi líbila a určitě stála za přečtení.

13.11.2017 4 z 5