Erlif Online Erlif komentáře u knih

Temný proud Temný proud Lincoln Child

Hlásí se další skalní fanoušek agenta Pendergasta... Na tuhle knihu jsem čekala od podzimu 2020, kdy měla vyjít... kvůli covidu se ji vydavatelství BB art rozhodlo vydat až 20.5. kdy budou otevřená knihkupectví... Takže to bylo úmorné půlroční čekání na knihu v tištěné podobě.

Autoři si udržují svůj styl, takže my co tuto sérii známe a čteme od začátku nejsme překvapeni... Takže klasika, začátek bomba, pak je to takové v rovince a konec zase vystřelí vzhůru... Přesto mi přijde, že autoři to umí líp... A tady šlo pro mě osobně o slabší díl... což mě mrzí, za to čekání bych si zasloužila nějako bombu, něco více záhadného, akčního...

Coldmoon mi nevadí, je fajn a vtipný, i když D'Agosta to není.. co se týče novináře Smithbacka, tak mi chováním přijde jako jeho bratr, i to co se mu v knize děje... :) Jako by autoři zalitovali, jak ukončili příběh Williama Smithbacka... No a co se týče Constance, to mi přijde lehce "úsměvné"... ji bych ale za nepřítelkyni mít nechtěla :)

10.06.2021 4 z 5

Rozbité panenky Rozbité panenky Sarah Flint

Trošku budu vybočovat svým komentářem, protože pro mě to byla asi nejlepší knížka v této sérii, kterou jsem zhltla za 3 dny :)
Na datábazi jsem si všimla, že má nejhorší hodnocení a tak jsem s jejím přečtením otálela a čekala "to nejhorší", takže jaké to bylo příjemné překvapení.
Celý příběh se točí okolo prostitutek, pašování holek... Je možná trošku drsnější.
Nicméně kniha nemá hluchá místa, řeší se opět dva případy. A konec mě posadil na zadek :) A těším se na další příběh!

21.05.2021 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Jedna kniha ročně... a je to znát, autorka si dá vždy záležet a naservíruje skvělý příběh.
My díky popisu na přebalu knihy víme, že sebevraždy jsou vraždy a tak inspektorům fandíme, aby to odhalili. Ava se vrhá do věcí po hlavě a tak ji to málem stojí život...
Luc objevuje jednoho ze dvou adeptů na svého otce, v zařízení s lékařskou péčí, jsem ráda, že i k této větvi příběhu se autorka také dostala...
Prostor tu také dostává vztah Luca a Avy, jen mi to přijde, že autorka moc úplně neví, co s nimi... už pátou knihu se točíme v kruhu, chtějí být spolu, nechtějí být spolu, skoro jsou spolu, nemluví spolu...Ach jo... Objeví se také Selina, to mě potěšilo.
Jinak detektivka opravdu hodně dobrá a těším se na další díl, jestli bude pokračovat tam, kde tato kniha skončila... bude to zase trochu jiný příběh... tak uvidíme...

20.05.2021 5 z 5

Malorie Malorie Josh Malerman

Máme tu pokračování úžasné knihy Bird box (ano jsem fanoušek i filmu, který jsem viděla dřív a naprosto mě ohromil). Někdo tu psal, že šlo jen o knihu napsanou pro peníze, s tím ale úplně souhlasit nemůžu.
Čekala jsem, jak se na začátku dozvím víc o tom, jak ve Slepecké škole žili nebo něco, ale ne autor se od prvních stránek rozjede neuvěřitelným způsobem. Opět nasadí svou laťku a prostě jede! Malerman umí skvěle popisovat a byť člověk knihu čte, tak sám sebe vidí, jak nekouká :)
I když je to příběh, u kterého člověk nesmí moc přemýšlet do detailů, protože jsou věci, které moc nedávají smysl, např. jak můžou jít někam, kde nebyli a navíc když nevidí a nemůžou koukat, já bych po slepu nedošla ani do sámošky vedle ve vchodě :)
Malorie jsem fandila, Tom chtěl objevovat svět, těžko se korigují už vlastně dospělé děti... Ale i tak bych mu za jeho chování jednu vlepila :D Ano Malorie je "lehký" magor ale kdo by si v takovém světě udržel otevřenou mysl a tolik se nebál, díky ní přežili...

Koukám a přijde mi zcela zcestné knihu mít zařazenou jako "román, kniha pro ženy" :D

20.05.2021 4 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Zakončení trilogie, malinko pokulhává. Řekla bych, že tady bylo více slabších míst, přesto je to opravdu skvěle napsané a kniha se četla téměř sama. Objevuje se tu pak najednou moc lidí, všichni proti všem. Osud je jasně daný a nikdo ho nezmění. Teď jen dostat se z planety pryč. Člověk, který chce přežít je schopný udělat cokoliv.
A ten kouř/mlha nebo jak tomu říkali, ta byla naprosto úžasná, úplně vidím, jak by to zfilmovali a byla to pecka :)
Docela by mě zajímalo pokračování po konci této knihy... alespoň v Epilogu mohl nějaký náznak být :)

20.05.2021 4 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Druhý díl Nyxie navazuje tam, kde předchozí skončil, objevujeme planetu, Adamity. Autor má neuvěřitelnou představivost a barvité popisování.
Rozhodně je to pokračující pecka, kdy kniha nešla moc dobře odložit. Čtenář stále odkrývá karty postupně s Emmettem a říká si, co za tím vším je a jak to dopadne? :)

20.05.2021 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Knihu mi v knihkupectví doporučili se slovy "pokud se Vám líbí Hunger Games".... No tak to nebylo moc o čem přemýšlet.. Odrazoval mě vesmír, sci-fi zase tak moc nemusím, takže jsem s knihou váhala a rozhodně bych sama po ní nejspíš nesáhla... Ale prodavačka se opravdu trefila. Kniha začíná od prvních stránek zajímavě, myslím, že mě opravdu překvapilo, že jméno hlavního hrdiny je napsáno, až na 30. straně. To mi přijde krapet neobvyklé, ale proč ne? :) Příběh je napsán poutavě, dokázal i překvapit a několikrát a rozhodně po dočtení sahám po dalším dílu a zajímá mě, co sakra bude dál? Autor se nezdržuje sálodlouhým popisováním či vysvětlováním, neřekla bych, že je tam nějaká zbytečná omáčka... člověk si jen celou dobu říká, co mají sakra za lubem...

25.03.2021 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Jejda, už desátá kniha... Tolik příběhů, tolik postav, tolik pomstychtivých lidí... Kdo si je za těch pět let má všechny pamatovat? Tato kniha se asi bude víc líbit někomu, kdo s Kim začíná a nebo je čte na jeden zátah, postavy má v živé paměti, jak to jen u desáté knížky jde.
Samotný příběh ani nápad špatný není. Styl autorky se nemění, její detektivky patří k těm čtivým, kdy má člověk problém knihu položit z ruky. Jen u této mi něco chybělo, ani závěr příběhu nevytáhl bodování na plný počet hvězd, možná jsem jen měla pocit, že se z takové zápletky dá vytřískat víc :-)
Rozhodně ale autorka dál patří mezi mé oblíbené a má můj obdiv, servírovat nám dvě knihy do roka... Jen tak dál!

15.03.2021 4 z 5

Zákon jednoho Zákon jednoho Ashley Saunders

Na knize je hodně znát, že to píšou začínají autorky a ještě spolu... Kniha má nápad a nevyužitý potenciál.
Knihu mi doporučili v knihkupectví, že pokud mám ráda Hunger games... Tohle byl ale opravdu čajíček. V závěru knihy chtěly autorky nejspíš překvapit... No asi ani tohle se jim nepovedlo. Příběh je hrozně rozevlátý a i když začátek vypadá slibně, zbytek knihy je o putování a jede si to svou nějakou rovinu... Chtěla jsem dát hvězdy tři.. Po dopsání komentáře, dám jen dvě.. Kdyby druhý díl neměl červené hodnocení asi bych knihu dočetla letecky...

16.02.2021 2 z 5

Reborn Reborn Alex Scarrow

Dvojce dávám o hvězdičku méně, ale nechybělo málo a dostala plný počet. Trošku jsem si tu musela zvyknout na myšlenkové toky viru, proto ta hvězdička méně.. chápu, že autor chtěl vysvětlit vše, což se mi líbí ale tohoto bylo moc a úplně mě to nebavilo... ale jinak super... bohužel už s koncem knihy člověk tak nějak tuší, kdy a kde to skončí, i když neví jak... Už na prvním obale knihy bylo napsáno, že půjde o trilogii... no a teď budeme čekat a vir se bude dál zdokonalovat.. Máme se na co těšit? Doufám!

08.02.2021 4 z 5

Remade Remade Alex Scarrow

Tady se opravdu zaspala propagace a nějaká ta nálepka "horor", protože víc než sci-fi či cokoliv je tohle horor jak má být a úplně vidím zfilmovanou verzi a jsem první, kdo si koupí lístek do nejlepší řady :)
Kniha je akční, už od první kapitoly, která je na nějakou stránku nebo dvě jsem tušila, že tohle se mi bude líbit a no líbilo! Klobouk dolů. Rozhodně bych knihu nezařadila "pro děti a mládež". Vše je velmi barvitě popsáno, člověk s představivostí si přijde na své. Vše je vysvětleno a člověk si jen "kouše nehty" a čeká, co bude dál. Kniha se špatně odkládá z ruky a už po třetí kapitole si objednávám i ten druhý díl... za mě naprostá pecka a po dlouhé době jedna z nejlepších hororových knih, co se mi dostala do rukou.

08.02.2021 5 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

V minulé knize to byl guláš se jmény, tady už to bylo o poznání lepší. I když autorka lidmi opravdu nešetří. Zvykla jsem si na autorčin styl psaní, který je poněkud obsáhlejší, takže Sběratel trofejí se mi líbil více. Přesto série nepatří k mým top a vracet se k nim nebudu a kompletní série půjde do světa...
K samotnému příběhu... má spád, akci, napětí. V této knize chybí větší pohled vraha, což je škoda, jen je vidět z jeho dětinského přemýšlení, že je velmi narušený a nebezpečný. Nápad na padoucha je velmi reálný.

24.01.2021 4 z 5

Ztracené kosti Ztracené kosti Lincoln Child

Kdo je věrným fanouškem knih dua Preston Child, dostane přesně to co vždycky poslední dobou... Zápletka, záhada, tápání, napětí. Nemůžete čekat mraky mrtvol, nechutnosti, krváky. Po všem, co dnes vychází tato kniha může působit jako čajíček :) Ale i přesto se kniha četla dobře.
I když jsem se krapet bála, série Pendergast už lehce pokulhává, série s Gideonem je pro mě jako na houpačce, tady jde zase o Noru a Corrie - obě jsem měla ráda, koupi knihy nakonec naštěstí nelituji.
V nižších komentář někdo malinko spoileroval, takže mě mrzí, že o překvapení jsem byla ochuzená. Tak jen pozor, pokud jste knihu nečetli na komentář níže :)

13.01.2021 5 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Právě dotčeno a vážně nevím, jak * knihu hodnotit. V knize se stále něco děje a to je možná ten problém, příběhů je tu možná až moc, spoustu lidí, o nikom až o Charlotte se člověk víc nedozví, měla jsem problém se zorientovat, kdo je kdo. Neměla jsem čas číst knihu v kuse, možná by to pak bylo lepší..? Kdo ví, rozhodně ale dalším dvěma knihám dám. Je to jinak totiž thriller se všemi správnými prvky, které má mít!

09.01.2021 3 z 5

Tanec skalpelů Tanec skalpelů Jenny Milewski

Proč dávám dvě hvězdy? Protože tady se opravdu nejednalo o horor, ale ani trošku. Nelíbí se mi oblbování čtenářů štítkem "horor" na titulní obálce, navíc v době koupení knihy čísla hodnocení byla v červeném. Jinak bych hodnotila jako velmi průměrný thriller. Knihu jsem dočetla, takže nemít štítek horor (kvůli kterému jsem knihu kupovala), dostala by hvězdy tři.
Trošku mi to připomnělo knihu od Kinga - Misery, takže jsem si říkala, jestli tu nedochází k nějakému vykrádání.... Autorka se také snažila o zvrat, ale ani tady mě nenachytala :-) Dost věcí se dalo očekávat, jestli kniha byla celá předvídatelná jako tu píší ostatní? To bych ani neřekla. Ale je to styl knihy, ke které se nevrátím a za pár měsíců si asi nebudu úplně do detailů pamatovat o čem byla.. Půjde do světa.

08.01.2021 2 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Pokračován příběhu Washingtona a Tilly. Tilly už tu bohužel nemá tolik vtipného prostoru jako v jedničce. Na začátku opět rychlý rozjezd, člověk knihu hltá, ale pak mi to přišlo takové pomalejší, zdlouhavější... Přesto se to pořád dobře četlo. Craven umí plánovat zvraty, napětí, zaskočil mě? Ani tentokrát se mu to nepovedlo! Po Carterovi jsem byla ve střehu! :-)

08.01.2021 4 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

I já měla knihu přečtenou za dva dny. Jestli Carter něco umí, je to psát thrillery.
Opět se vše týká jen řešení zločinu, nějaké vztahy či omáčka kolem hlavních detektivů, v knize nic takového nenajdete. Nechybí ani vrahův pohled, za co jsem vždycky ráda. A i tady mě Carter něčím dostal, člověk si říká, jo jasně a pak bum je to úplně jinak :)
Klobouk dolů, že se po smrti životní partnerky dal dohromady a napsal/dopsal skvělý příběh. 11. kniha v pořadí a stále mě to "baví"!

28.12.2020 5 z 5

V pasti V pasti Josh Malerman

Musím říct, že patřím k těm, co viděli film v kině a pak se ke mně po nějaké době dostala knižní předloha. Trošku jsem se bála, abych nelitovala. Ale teda tohle byla vážně jízda. Knihu jsem přečetla za dva dny, odložit ji a jít spát mě stálo velké přemlouvání. Čtivé krátké kapitoly. Pořád se něco dělo...
Díky filmu jsem tušila, jak to asi dopadne, i když často se knihy od filmů dost liší.. Ale nevadilo to. Pokud tedy někdo váhá, protože viděl film, tak opravdu nemusí :)

21.12.2020 5 z 5

Divoká karta Divoká karta Chloe Neill

Merit mám ráda, už ji člověk nějaký ten rok čte, ale Divoká karta mi přišla slabší... Začátek byl pecka, říkám si super, autorka udržuje svůj styl, to bude problém dát knihu z ruky... No, nebyl... Kniha byla taková fádní, sem tam se něco dělo a pak zase nic... a ani z konce knížky si člověk nesedne na zadek, žádné wau to byla jízda, knihu odložit nemůžu.. ne nic takového se nedělo... No uvidíme, co další díl :)

18.12.2020 3 z 5

Sběratelé zla Sběratelé zla Mark Griffin

Na tuhle knížku jsem narazila náhodou, zaujala mě obálka... A opravdu jsem nelitovala. Od začátku se kniha dobře četla. Moc se mi líbilo profilování a uvažování a vcínění se do vraha. V knize se odhalují i další tajemství a příběhy. Moc by mě potěšilo, kdyby tato kniha nezůstala jen u jednoho dílu a vyšla by celá série s Bishopem a Holly. Tato kniha by si zasloužila daleko větší propagaci, aby se o ní vědělo. Kdo má rád detektivky thrillery apod musí být nadšen jako já.

05.11.2020 5 z 5