Erika017 Erika017 komentáře u knih

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Tato série rozhodně stojí za přečtení, je velmi čtivě napsaná a prostě dokonalá. Ella je skvělá hlavní hrdinka a i přes to všechno co se jí stalo je pořád odhodlaná splnit si své sny a přání a nenechat se ostatními zviklat. A bratři Royalové jsou prostě úžasní. (V knize se objevují scény, které jsou až tak 15+)
Jinak doporučuji

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Stejně dobré jako předchozí díl, možná ještě lepší, bylo to skvělé. Doporučuji

Dokonalé léto Dokonalé léto Kasie West

Tato kniha byla dokonalá, ostatně tak to má i v názvu:) Myslela jsem si, že jsem na podobný žánr už trochu stará a nebude mě to bavit, ale bylo to skvělé. Opravdu velice čtivé. Hlavní hrdinka byla taky moc fajn a v mnoha ohledech jsem se v ní i viděla. V knize bylo kamarádství, láska, vztahy, nedorozumění, sny, touhy, hudba,... opravdu moc hezky zpracované. Řešilo se tam tolik věci, že jsem se ani chvilku nenudila a opravdu mě to moc bavilo. Taky se mi líbil vývoj postav a vedlejší postavy, které jsem si velmi oblíbila. Mohu jen doporučit 5*/5*

05.08.2023 5 z 5

Letní vzplanutí Letní vzplanutí Petra Martišková

Kniha se mi líbila. Je to příjemná letní oddychovka. Líbilo se mi jak prostředí, tak postavy, nicméně musím říct, že už si na to připadám poměrně stará (a to je mi 16), ale nemyslím si, že to bude jenom mnou. Měla jsem totiž problém hlavně se stylem psaní. Zdálo se mi, jakoby se autorka snažila o nenucenost a vyjadřování teenagerů v této době, což se mi ale bohužel zdálo až příliš nucené a poměrně klišé (např. zrádné slzy, tutově, splavená Lucka,..). A na některé slovní obraty, které byly v této knížce, jsem si vzpomněla z předchozích knih. Ale i tak se mi kniha líbila a myslím, že splnila svůj účel 3,5-4*/5*

24.07.2023 4 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Takže jak bych tuto knihu popsala. Měla jsem od knihy docela vysoké očekávání a těšila jsem se na zajímavé zpracování, jenže problém u mě nastal, když jsem se začala ztrácet v postavách, ne že by jich tam bylo moc, to ne, ale ztrácela jsem se v tom, kdo co říká. Navíc tam byly některé pasáže strašně divně přeložené a nerozuměla jsem jim. Kniha se mi zdála straně pomalá a ta nenávist mezi Alexem a Henrym se mi zdála skoro nulová na to, že tam popisovali, že se opravdu nemohou vystát. Zdálo se mi to takové plytké a do toho všeho ta politika...opravdu mě to nebavilo. Taky jsem měla pocit, že mezi nima není nic jiného, než to, že se chcou. Žadná láska náklonost atd. sice to říkali, ale já to tam mezi nima necítila. Bylo tam fakt dost sexuálních scén. Knihu jsem měla rozečtenou opravdu dlouho a několikrát jsem ji i odložila. Nicméně jsem se rozhodla, že ji dočtu, když už jsem jí začala číst. A stal se zázrak, za půlkou knihy mě děj opravdu začal bavit. Nebylo to vyloženě, že bych se nemohla odtrhnout, ale bylo to dobré. Bavilo mě to poznávaní se navzájem ten vznikající vztah a dopisy mezi nima. Politika ke konci už mi taky tak moc nevadila, protože se tam řešily zajímavé věci. Nicméně s překladem, písmem...nevím jak to popsat jsem měla někdy problém i nadále. Musela jsem si některé pasáže číst víckrát, abych pochopila, jak to bylo myšleno. Možná bych tady i ocenila, kdyby byl jeden hrdina napsán v ICH formě (celý příběh byl v Er formě) abych se mohla v textu lépe orientovat. Konec knihy se mi moc líbil. Ten to zachránil. Knihu celkově asi mohu doporučit, ale nemějte od ní moc vysoké očekávání. Dala bych tak 3,5*/5*

25.04.2023 3 z 5

Rodina především Rodina především Karen M. McManus

Fajn kniha plná zvratů, lží, tajemství a odhalení. Doporučuji

18.07.2022 3 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Docela hezký příběh. Je to takové to typické prostředí a problémy střední školy. Dobře se to četlo. Ač jsem to nečekala, kniha přinesla zajímavou myšlenku a to ohledně slova ,,otka". Je to zkratka k ,,ošklivá, tlustá kamarádka." Někdy si mezi svými kamarádkami můžeme připadat jako takové otky. Méně hezké, méně dobré, málo chytré. Ale pravdou je, že to stejně si o sobě většinou myslí i ty kamarádky. Že nejsou tak hezké jako ostatní....a vidí se taky jako otky. Z toho plyne ponaučení, že na sobě si často všímáme jen těch nedostatků a na dostatky a své kladné stránky často zapomínáme.... Kniha se mi líbila. Doporučuji

08.04.2022 4 z 5

Kluci jsou jako žvejkačka Kluci jsou jako žvejkačka Kerstin Gier

Oproti sérii Drahokamy, co od autorky znám, se mi tohle zdálo hloupé, trapné... jako by to psal někdo jiný. Pokud to číst nebudete, rozhodně se nic nestane.

31.03.2022 2 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Skvělé stejně jako první díl. Je to úžasná série doporučuji.

Jestli vám připadalo, že první díl skončil dost překvapivým a velkým odhalením, nebylo to nic proti tomu, jak skončil druhý díl. Hned jak jsem to dočetla, okamžitě jsem potřebovala další díl, bylo to fakt něco:) Doporučuji

31.03.2022 5 z 5

Léto s frajerem Léto s frajerem Petra Martišková

Skvělá letní oddychovka. Ideální na horké letní dny. Bylo to milé, rychle a dobře se to četlo. Doporučuji

31.03.2022 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Moc hezky zpracované, některé příběhy mě moc nebavily, ale některé byly naprosto kouzelné. Obzvlášť se mi líbil ten příběh o Marlee. A ty ilustrace! Celá kniha je moc hezky zpracovaná. Doporučuji

Útěk za láskou Útěk za láskou Petra Martišková

Řekla bych taková typická kniha pro holky ve věku kolem 13-15let. Rychle se četla, byla tam dobrá zápletky s trochu předpovídatelným dějem, ale jinak skvělé oddychové čtení ideální na jaro nebo léto, nebo na kdykoli, kdy máte zrovna náladu. Doporučuji

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Tak to byla vážně zajímavá kniha. Líbil se mi děj, zápletka i svět ve kterém je čtení výsadou. Záviděla jsem Sefii její schopnosti a vůbec je kniha velmi hezký zpracovaná. Nicméně mě velmi mrzí, že u nás nevyšel třetí díl a tudíž máme sérii neúplnou. Jinak doporučuji

Nevěřte Hunterovi Nevěřte Hunterovi Karolína Bendová

Popravdě moc nechápu ty negativní ohlasy. Mně osobně přišla kniha velmi originální a čtivá se zajímavou zápletkou a dějem. Doporučuji

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Opravdu nádherná série. Plná zvratů, zápletek a tajemství. Vyvrcholení a hlavně závěr série byl úžasný. Doporučuji

Dívka odnikud Dívka odnikud Radka Zadinová

Krásná kniha, se zajímavým dějem i zápletkou. Moc se mi líbí ty básničky, kterými autorka doplnila každou svou knihu z této série. Rozhodně doporučuji.

Údolí ticha Údolí ticha Radka Zadinová

Tato série od Radky Zadinové je opravdu velmi působivé dílo. Líbí se mi, jak jsou všechny knihy ze série Ranč u sedmi strak (Dívka odnikud, Noc, kdy padaly hvězdy, Údolí ticha) tak hezky propojené. Všechny hrdinky z této série se navzájem znají a každá kniha vypráví o jedné z nich. Krásné a silné příběhy. Nejvíc se mi líbilo Údolí ticha s hlavní hrdinkou Erikou, kterou jsem si okamžitě zamilovala. Rozhodně doporučuji.

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Kniha se mi líbila, dobře se mi četla, ale zdála se mi taková chaotická jak se přeskakovalo z jednoho tématu na druhé. Navíc mě malinko zklamala romantická linka, necítila jsem mezi nimi moc chemii a zdálo se mi to takové plytké. Ale jinak kniha řešila zajímavá témata a líbila se mi. 3,5-4*/5*

22.08.2023 3 z 5

Zlomky nekonečna Zlomky nekonečna Adéla Rosípalová

Líbilo se mi to, bylo to smutné, dojemné a přestože jsme vpodstatě od začátku věděli, jak to skončí, doufala jsem, že se to přece jen změní a dopadne to dobře. Kniha byla zajímavá, plná různých citátů, které se mi moc líbily. Erik byl obecně velice zajímavý charakter. Matt se mi zdál poměrně plytký, ale dohromady to nějak pasovalo. Nicméně se mi to hůř četlo, nebylo to moc čtivé a děj se vpodstatě nikam moc neubíhal, ale taková ta kniha asi měla být. Moc hezké 4*/5*

,,Zdravý člověk má tisíc přání, nemocný jenom jedno."

,,Víš, podle mě jsou prostě jen tři skupiny lidí.
Ta první jsou lidi, které máš rád, potom lidi, které bys mohl mít rád, ale ještě je neznáš. Ta třetí jsou lidi, které bys mohl mít rád, ale kteří o to nestojí. A když se snažíš a někdo o to nestojí, snažíš se úplně zbytečně. Víš, co je na konci téhle rovnice?

Na konci té rovnice je úcta k sobě samému. Nesnižuj se, když nemusíš. Když to nemá cenu, zbytečně ztrácíš čas, který můžeš věnovat tomu, kdo je ochotný ti naslouchat."

24.07.2023 3 z 5

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

Skvělá kniha stejně jako první díl. Líbí se mi jakým směrem se děj ubírá a jsem zvědavá na konečné rozuzlení ve třetím dílu. Všechny hrdiny jsem si velmi oblíbila. Knihu rozhodně doporučuji!!

Jediné co mě mrzí je, že kniha už se nedá sehnat ve hmatatelné podobě. Můžete si ji tedy přečíst pouze jako eknihu, pokud si ji nekoupíte z druhé ruky. Já jsem knihy našla na internetu zdarma ke stažení a jsem velmi ráda, že jsem se do této série pustila:)

25.07.2022 5 z 5