Emilie.Black Emilie.Black komentáře u knih

Svetlo v plameni Svetlo v plameni Jennifer L. Armentrout

Knihu som čítala skoro dva mesiace a presvedčila ma o tom, že definitívne končím s čítaním tejto série a aj série s Poppym. Toto bolo tak zdĺhavé a pre mňa nudné, a všetko sa mi tak nejak začalo zlievať s druhou sériou (vlastne ani neviem už názov, lebo všetko znie tak podobne ), že som si povedala že mi stačilo. ďalšie časti majú tiež cez 600 strán a to ma naozaj neláka.
Po prvej časti som bola celkom nadšená, páčili sa mi postavy a aj celý príbeh a táto druhá časť? Všetci tí prvotní a polobohovia a bohovia a povznesení a ja neviem čo ešte, sa mi zliali dokopy a po čase ma to aj prestalo zaujímať, kto je kto, takže som to čítala len kvôli hlavným postavám. Tiež mi to príde ako cez kopirák s Poppy, s tým neustálym rozoberaním citov a nekonečným popieraním do očí bijúcej vzájomnej náklonnosti.
Verím, že mnohým sa táto séria páči a určite na to majú svoj dôvod, kniha je sama o sebe zaujímavá ale mne jednoducho nesadla. Určite si však vyspoilerujem ďalšie časti aby som zistila ako to dopadlo, ale čítať celú sériu rozhodne nehodlám.

22.05.2024 3 z 5

Štvrté krídlo (Limitované vydanie s oriezkou) Štvrté krídlo (Limitované vydanie s oriezkou) Rebecca Yarros

Dočítala som knihu včera v noci, a noo mám z toho zmiešané pocity. Príbeh je celkovo dobrý a zaujímavý, ale čosi mi tam chýbalo a ja neviem vlastne vysvetliť čo. Najprv som sa nevedela stotožniť so slovenským prekladom, niektoré slovné spojenia a slová ma fakt vytáčali ale pravdepodobne je to aj autorkin štýl písania, takže som sa s tým zmierila. Odhliadnuc od tohto som si ešte ťažko vytvárala vzťah k hlavným postavám, hoci kdesi v polovici som sa chytila, čo dosť mrzelo, našťastie som si k nim časom našla cestu a fandila im.
Puto medzi jazdcami a drakmi akože wau! Prostredie, akadémia a život v nej sa mi páčil, bolo to dobré premyslené, len naozaj niečo mi na knihe chýbalo.
Určite si však pokračovanie poprajem, lebo ten koniec....???? Som zvedavá ako sa to vyvinie. :)

05.04.2024 4 z 5

Brána pekel Brána pekel Leigh Bardugo

Užila som si každú jednu stranu, bolo to napínavé, akčné, tajomné a pekelne dobré! Akurát som žila v tom, že táto séria má len dve časti a nakoniec si počkáme ešte na jednu. Snáď sa teda čoskoro opäť dostaneme do New Havenu na Yale :)

15.03.2024 5 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Čítané druhý krát pred Bránou pekla a musím povedať že sa mi to zdalo lepšie ako keď som to čítala prvý krát. Neviem čím to bolo ale tentoraz som tomuto príbehu úplne prepadla, milujem tieto temné knihy, ktoré ma tak vtiahnu do deje, že nevnímam okolie. Alex je pre mňa TOP hrdinka, zo všetkými jej vlastnosťami a minulosťou, humorom, sarkazmom, proste si ma získala a celý čas som jej fandila. Momentálne čítam druhý diel a je to dokonalé!!!
Určite to nie je čítanie pre mladšie ročníky, keď to porovnám s Grišou a Vranami. Deviaty spolok je pre mňa zatiaľ TOP čo som od autorky prečítala a verím že aj ďalšie diely budú rovnako dobré :)

05.03.2024 5 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Na čítanie tejto knihy som sa tešila aj napriek vyspoilerovaniu skoro celého deja fanartmi na instagrame. A to čo sa stane na konci som vedela ešte pred kúpou samotnej knihy. Aj napriek všetkému som spočiatku čítala kapitolu za kapitolou s nadšením, no potom prišli aj tie "nudné" pasáže a mňa akosi prestali zaujímať Bryce s Huntom a o Tharionovi nehovoriac - jemu som vôbec neprišla na chuť.
Taktiež, ak sa zamyslím nad Danikou, tak ona musela byť nejaká superžena, lebo v tak mladom veku toho stihla akože neskutočne veľa+ tajomstvá a ešte aj stíhala párty s Bryce, čo mne prišlo trochu nelogické, ale ok.
Zato časti s Rhunom som si doslova vychutnávala a bavil ma vzťah medzi ním a agentkou Svetlo dňa, jej odhalenie bolo TOP! Takéto zvraty mám rada.
Úprimne sa mi asi viac páčila prvá časť, asi preto som túto knihu čítala dva mesiace. Ale aj napriek všetkému som si čítanie užila a teším sa tretiu časť.

23.03.2023 4 z 5

Aurora hasne Aurora hasne Amie Kaufman

Celá séria neskutočne prepracovaná. Dej nikde neviazol, koncept Légie Aurora skvelo premyslený, chémia medzi postavami fungovala, humor na aký sme zvyknutý z predošlých kníh a samozrejme aj to zlo bolo porazené. Veľmi kvalitné čítanie. Jednotka 312 navždy ;)

04.01.2023 5 z 5

Říše upíra Říše upíra Jay Kristoff

Nikdynoc je skvelá, Illuminae je perfektné ale Ríša upíra je TOP!!!! Toto si musí prečítať každý milovník upírov. Kristoff napísal presne ten typ upírov akí by mali byť. Žiadne sladké rečičky, proste len krv, temnota a krutosť. Rozprávanie v dvoch časových linkách ma bavilo, vôbec to nebolo mätuce a všetko do seba perfektne zapadlo. Prostredie a postavy ma bavili, Gabriel de Leon je úžasná POSTAVA, kapitola Najhorší deň ma rozplakala a nemala som to chuť čítať ďalej, viem ze cely čas to k tomu smerovalo ale aj tak ma ta surovost dojala....Uz by to len chcelo ďalší diel :)

06.11.2022 5 z 5

Nebe po bouři Nebe po bouři Sabaa Tahir

Autorka napísala záver série absolútne brutálne, hlatala som stranu za stranou. A koniec ma emočne zničil...
Zanechala vo mne hlboký dojem a ešte dlho budem nad touto knihou premýšľať, pretože naozaj bola skvelá.

30.09.2022 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Keďže nedávno vyšiel posledný diel tejto série, povedala som si, že teda prečítam celú sériu ešte raz. Knihy som čítala postupne tak ako vyšli, čiže veľa vecí si už naozaj nepamätám a nechcem sa takto púšťať do posledného dielu, to by som si absolútne nevychutnala.
Druhé čítanie Jiskry v popelu bolo pre mňa ešte lepšie ako po prvý krát. Možno je to tým že som to čítala pred pár rokmi a až tak ma to nechytilo. Síce sa mi páčil príbeh ale nezasiahlo ma to až tak. No tentoraz ma to neskutočne chytilo, cez prostredie púšte, ktoré inak fakt v knihách nemusím a väčšinou sa im vyhýbam. Hlavné postavy mi sadli, všetko som im verila, všetko to utrpenie, sklamanie, zúfalstvo, malé radosti, nádej....jednoducho som s nimi všetko prežívala a fandila im. Hneď sa púšťam do druhého dielu. Niekedy potrebujú niektoré knihy čas, aby človek ocenil ich kvalitu :)

19.08.2022 5 z 5

Hlídka na konci vesmíru Hlídka na konci vesmíru J.S. Dewes

Zbožňujem túto knihu a hneď chcem ďalší diel. Pred čítaním scifi mam veľký rešpekt, predca len plno rôznych vedeckých pojmov a technických výrazov co mi nič nehovoria a ťažko si to predstaviť... ALE toto ma tak bavilo!!! Autorkine opisy ma vtiahli na Rozhranie a palubu Arga či na Kharonsku bránu a všetko som si vedela perfektne predstaviť. Trocha romantiky, humoru a silní hrdinovia. Cavalona a Adequin som si hneď obľúbila od prvej kapitoly a verím ze v ďalšej časti sa o ich osudoch dozvieme ešte omnoho viac. Takže jednoznačne odporúčam :)

14.08.2022 5 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Za mňa určite lepšie ako prvý diel....ALE nad niektorými časťami som len prevracala očami. Rozumiem Poppynym večným otázkam...ale čo je veľa je veľa proste, stále sa niektoré veci dookola opakovali. Pre mňa zbytočne naťahovanie deja, čím mohla byť kniha kratšia.
A ten záver to čo bolo? Chýbalo mi tam viac opisov boja na záver, veď na toto sme čakali asi celú knihu. Všetko natlačené v dvoch kapitolách a koniec? No neviem, to že ju porovnávajú s Massovou je naozaj obrovský omyl...

28.07.2022 3 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Budem hodnotiť celú sériu. Pre mňa jedna z najlepších sérií aké som doteraz čítala. Tento svet ma jednoducho dostal, od začiatku série so Smrtkou až po Zvon. Absolútne som nečakala takýto koniec a ku koncu boli fakt aj slzy.... Taaaaaak veľmi som to priala Citre a Rowanovi. Hoci!!! Goddard by si zaslúžil niečo omnoho horšie...akože páčilo sa mi čo sa s ním nakoniec stalo....ale čakala som niečo epickejšie :D ale inak všetko absolútne dokonalé. Nimba som si zamilovala a s napätím až do konca čakala čo sa s ním na konci stane.
Ak by som mohla dám tejto sérií milión hviezdičiek a môžem len odporúčať :)

09.06.2022 5 z 5

Bohové a monstra Bohové a monstra Shelby Mahurin

Ako séria to vôbec nebolo zlé. Musím povedať, že prvý diel bol samozrejme najlepší, druhý bol taky zvláštny, zbytočne natahovany a vlastne sa tam skoro nič prevratného neudialo ale zato ten posledný všetok ten bordel upratal a v podstate to vôbec nebolo zlé. Síce som na záver mala aj tak plno otázok na ktoré mi autorka ani v zavere neodpovedala ale celkový dojem zo záveru série je uspokojivý. Páčili sa mi postavy aj prostredie( hoci občas bolo trochu mätuce, veľa cestovania hore dole po krajine) aj mágia bola zaujímavá len za mňa nedostatočne vysvetlená, chcelo by to podľa mňa trošku viac rozviesť, trošku viac domyslieť, lebo niekedy som naozaj nechápala čo sa to tam vlastne deje...

28.02.2022 3 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Dopredu musím povedať, že celá séria je naozaj magické dielo, ktoré je skvelo spracované, či už po grafickej alebo dejovej stránke. No žiaľ pre mňa zostáva top prvá časť, čiže Illuminae. Možno je to tým, že som akosi vedela že príde ten happyending a tým pádom som to tak neprežívala ako pri prvej časti. Koniec prvej časti som doslova čítala bez dychu a zo strachom sledovala ako bojuje Kady o život. Samozrejme že aj tu boli napätie, akcia a rôzne zvraty ale tu už som to akosi takto necítila. Ale aj napriek tomu môžem povedať, že je to pre mňa výnimočná séria, určite sa k nej ešte vrátim.

24.01.2022 4 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Musím povedať, že prvý diel sa mi páčil viac, chýbalo mi tam TO niečo desivé a temné čo sa mi na Illuminae páčilo. Ale aj tak perfektné, dej sa mi veľmi páčil, len postavy mi asi až tak nesadli. Ale každopádne sa teším na záver série a celé rozuzlenie príbehu.

08.01.2022 4 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Kniha je jednoducho unikátna. Celý dej, zápletka, postavy a taaa grafika!! Tá je úžasná a vďaka nej som sa lepšie vžila s celým príbehom. Aj napriek hrúbke knihy stránky rýchlo ubiehali a ja som sa hneď pustila do druhej časti. Vrelo odporúčam :)

04.01.2022 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Toľko poznámok som už dlho do knihy nezapisala ako v tejto... Veľa pekných myšlienok postáv, ku ktorých sa rada vrátim aj po čase. Cela séria je unikátna a každý diel bol výnimočný, presne ako postavy, veľmi som si obľúbila celú skupinu okolo Geralta. Milva, Regis či Cahir, naozaj ma bavilo sledovať ich cestu a ich osud... Ale ten záver no.... ️

30.11.2021 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Druhá poviedková kniha zo sveta Zaklínača opäť skvelá , za mňa najlepšie príbehy Úlomok ľadu a Niečo navyše. Bližšie sa nam odkrýva komplikovaný vzťah medzi Geraltom a Yennefer, a tiež začína vstupovať do deja malá Ciri. V tejto knihe som si označila veľa pekných a hlbokých myšlienok, ku ktorým som sa vrátila aj po prečítaní knihy ️ Táto časť má bavila ešte viac Posledné želanie.

26.04.2021 5 z 5

Posledné želanie Posledné želanie Andrzej Sapkowski

Túto sériu som začala čítať už pred pár rokmi a žiaľ akosi som skončila pri 5tej knihe. Stále som sa na knihy v knihovnici pozerala a mrzelo ma, že som sériu neprečítala celú. Preto som sa konečne rozhodla k nej vrátiť a som rada. Tento svet milujem ❤️ prvá poviedková kniha nám odhaľuje svet zaklínača Geralta, ktorý bojuje s rôznymi príšerami. Poviedky sú napínavé a dialógy vtipné, čo spôsobuje aj štýl písania a vyjadrovanie postáv. Pri mnohých som sa fakt schuti zasmiala. Celú sériu môžem len odporúčať. Veľmi sa teším na ďalšie časti keď do príbehu vstúpi Ciri a ďalšie skvelé postavy.

08.04.2021 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Veľmi som sa tešila na čítanie tejto knihy, pretože od Maasovej mam prečítané Dvory aj Trón. Čakala som, že to bude na podobný štýl ako predošlé série a niektoré veci sa ako keby kopírovali čo mi ani veľmi nevadilo (Maasovej víli svet je geniálny) , bolo to obohatené o moderné technológie emaily, mobily čo príbehu dodali niečo nové a zaujímavé. Najprv som sa s tým nestotožňovala ale postupne som si na to zvykla. Jediné čo ma sklamalo bolo, že som sa tešila že budeme mať konečne ako tak normálnu hrdinku bez všetkých tých nadprirodzených schopností a nakoniec to dopadlo ako to dopadlo. Viem, že to bude mať v ďalších častiach opodstatnenie ale aj tak, tých jednoduchých hrdinov bez schopností akosi v knižnom svete už postupne ubúda.
Napriek tomu, však bola kniha skvelá. Postavy boli premyslené, všetko na seba pekne naväzovalo a vzťah medzi Bryce a Danikou bol jednoducho nádherný.

24.03.2021 5 z 5