elyonka9643 elyonka9643 komentáře u knih

Panství Edenbrooke Panství Edenbrooke Julianne Donaldson

Je to přesně to, co čekáte když vidíte podtitul Pravá romance. Pokud máte rádi Jane Austenovou a knihy o lásce ze staré Anglie, pak je to ideální volba. Prostě skvělé odpočinkové čtení, které mě moc bavilo.

09.01.2017 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Skvělá atmosféra a zajímavé téma.

21.07.2016 5 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Naprosto skvělá fantasy. Hrozně dobře se mi to četlo a nemohla jsem se od toho odtrhnout. Líbilo se mi to tak moc, že bych si to nejraději pořídila v originále, abych zjistila, jak to dopadne! Super postavy, výborné dialogy a úžasný tajemný svět. Zkrátka naprostá dokonalost a pro mě jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

19.06.2016 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Po dlouhé době docela zajímavá a celkem originální YA série. Hlavní hrdinka je sympaťačka a celý svět taky není k zahození. Škoda jen těch věčných milostných trojúhelníků.:)

14.02.2016 5 z 5

Wicca Wicca Cate Tiernan (p)

Kdyby mi bylo tak patnáct, tak jsem z toho úplně odvařená. Ale ani tak to není špatné. Příběh je neuvěřitelně čtivý a celý koncept příběhu se mi moc líbí. Ani vám nepřijde, že to má přes 400 stran. Smutné ovšem bylo zjištění, že je to série o patnácti knížkách, které vyšly stejně jako tato vždycky tři knihy v jedné. Takže celkem pět knih. Bohužel v ČR si asi řekli, že další díly překládat nebudou, tudíž si to budu muset sehnat v angličtině. Protože ten konec je tak otevřený až to bolí.

05.02.2016 4 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Mnohem akčnější a napínavější než předchozí díl. Čtenář se dozví spoustu nových informací, ale probudí to jen víc otázek. Nové postavy jsou fajn a Thomas začíná být taky konečně mnohem sympatičtější charakter.

21.10.2015 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Dobrý rozjezd série. Jsem zvědavá na další díly. Zatím naprostá spokojenost. Zajímavý svět, sympatické postavy napínavý příběh.

03.10.2015 4 z 5

Jednoduše buďte úspěšní – Žijte svůj sen Jednoduše buďte úspěšní – Žijte svůj sen Pierre Franckh

Je to vlastně pořád to samé dokola jen jinak napsané. Ale je tam spousta moc hezkých citátů.

13.09.2015 4 z 5

Život bez pšenice Život bez pšenice William Davis

Spousta studií a faktů o pšenici, které vás vyděsí. Jestli to změní váš pohled na ni nebo ne, to už těžko říct.

15.08.2015 4 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Pokud se u této knihy nedokážete odpoutat od toho, že by to mělo být něco jako Harry Potter, pak se vám pravděpodobně nebude líbit. Zkrátka úplně zapomeňte, že nějaký Harry vůbec je. Bude to tak nejlepší. Knížku si mnohem víc užijete.
Každopádně se to čte moc hezky. Začátek je sice trochu rozpačitý, ale pak to dostává grády. Mimoto zvrat, který je na konci knihy jsem absolutně nečekala a jsem opravdu zvědavá, jak to bude pokračovat dál.
Navíc jak Knížky Holly tak Cassandry mám ráda, takže pro mě je to kniha jako stvořená.^^

12.08.2015 5 z 5

Nádherný zmatek Nádherný zmatek Kami Garcia

Docela už se těším, až to celé skončí. Díl je na stejné úrovní jako oba předchozí. Začátek se vleče a na konci je to samá akce.

12.08.2015 3 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Asi už jsem na knížky o zamilovaných puberťačkách stará. Jinak si nedokážu vysvětlit, že mi tahle knížka přišla jako hrozná ptákovina. Přitom na začátku to vypadalo celkem zajímavě. Pak to ovšem začalo být hrozně předvídatelné a nudné a hlavní hrdinka mě vyloženě vytáčela tím, jak hloupě se chovala. Navíc konec byl nějaký moc rychlý a uspěchaný. Celá knížka se odehrává sotva v délce jednoho měsíce a to mi zkrátka přijde málo.
Každopádně Zoe je celkem milá slečna a její YouTube channel je taktéž milý, tak za to má hvězdičku k dobru.

22.06.2015 2 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Jako každý díl. Začátek se vleče a konec je napínavý až běda.Jsem zvědavá na poslední část.

22.06.2015 3 z 5

Chci změnit svůj život, ale nemám na to čas Chci změnit svůj život, ale nemám na to čas Doreen Virtue

Milá knížka jako všechny od Doreen. Můžete tomu věřit nebo nemusíte. Každopádně je to děsně motivující.

06.06.2015 5 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Skvělé čtení, napínavé a plné překvapení.

19.05.2015 4 z 5

Malý bílý koníček Malý bílý koníček Elizabeth Goudge

Roztomilá knížka. Příjemné čtení.

19.04.2015 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Od spousty lidí jsem slyšela, že byli z této knihy zklamaní. Teď už vím proč. Podle mě autorka touhle knihou úplně zabila celou sérii.

19.04.2015 2 z 5

Nářek Nářek Maggie Stiefvater

Čtivé a neurazí. Líbí se mi jak jsou popsané víly, a že hlavní hrdinka hraje na harfu.^^

03.04.2015 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Skvělá kniha. Docela mě děsil fakt, že takhle to asi opravdu bylo. Je hrozné, jak se někteří lidí dokáží chovat k druhým jen proto, že mají jinou barvu kůže. Na druhou stranu je většina vyprávění moc pěkná a místy i vtipná.

09.02.2015 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Nebylo to špatné, ale rozhodně mě to nenadchlo tak jako Hvězdy.

02.11.2014 3 z 5