elyonka9643 elyonka9643 komentáře u knih

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

První kniha, ve které mi Yennefer přestala připadat jako arogantní kráva a Ciri jako rozmazlený spratek na přesdržku. Tak snad to bude takhle pokračovat i dál.:)

05.04.2021 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Dvory jsem dlouho odkládala, protože jsem tušila, že se mi to bude moc líbit a tak jsem si je chtěla tak trochu šetřit. Už na ně, ale taky přišla řada a já jsem je zhltla v podstatě za jediný den. Sarah je prostě kouzelnice nemohla jsem se od příběhu Feyre odtrhnout ani na minutu a všechno jsem s ní prožívala. Takže Dvory jsou rovnou na přední příčky mých top knih.:)

08.03.2021 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Lehké a zábavné čtení. Vůbec jsem nevěděla, co od knihy čekat a byla jsem docela příjemně překvapená. Je to fajn čtení, ale nijak zvlášť mě nenadchlo. Časem si asi přečtu i další díly, ale spíš v průběhu delší doby.

18.02.2021 3 z 5

Knížky o JSK zbožňuju. Všechny je mám v audioverzi a moc ráda je poslouchám. Takže na tuhle jsem se taky moc těšila a opět mě nezklamala. Moc se mi líbí, jak autor dokáže filozofické myšlenky napasovat na události běžného světa a srozumitelně je tak vysvětlit. Asi první kniha o meditaci, která mě opravdu donutila začít pravidelně meditovat.

08.02.2021 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Moc se mi líbilo propletení příběhů. Zajímavé náměty a svižně ubíhající děj. Vadila mi, ale přemíra depresivních témat a nakonec jsem měla z knihy dost hořkosladký pocit.

31.01.2021 3 z 5

Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Christopher Voss

Moc dobrá kniha o tom, jak se naučit vyjednávat. Nejvíc se mi líbily příklady z praxe a různé historky z FBI.

21.01.2021 5 z 5

Milionkrát June Milionkrát June Emily Henry

Řekla bych, že anotace je možná trochu zavádějící. Sice tam je docela dost romantiky, ale jádro příběhu je úplně o něčem jiném. A to se mi moc líbilo. Kniha je čtivá a i když jsem zhruba v půlce docela dobře odhadla, kde nejspíš bude zakopaný pes, stejně mě bavilo číst dál. Za mě teda moc příjemné čtení se spoustou krásných myšlenek.

P.S.: K O´Dangu bych se moc ráda podívala. Musí to být kouzelné místo.:)

15.01.2021 4 z 5

Opium Opium Katastrofé (p)

Témata super, děj zajímavý, ale asi je to na mě až moc poetické. Trochu těžko se mi to četlo, kvůli dlouhým větám a šílenému množství přídavných jmen a přívlastků v každé větě. Ilustrace nádherné.:)

08.01.2021 3 z 5

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Pratchettovky se Smrťem jsou prostě nejlepší. Lepší vánoční čtení jsem si ani nemohla přát. Je to vtipné, zajímavé, čtivé. No zkrátka perfektní. Sice je tam na mě až moc informací a děje a občas jsem byla zmatená z toho o co tam jde, ale nakonec jsem se vždycky chytla.:)

05.01.2021 5 z 5

První První Kiera Cass

Závěr trilogie, která mě i přes svoji jednoduchost moc bavila. Dokonalé oddychové čtení, které sice víte, jak dopadne, ale zároveň vás dokáže bavit a občas i překvapit. Amerika se konečně začala chovat jako dospělá žena, která ví co chce. Část s rebely se mi moc líbila, ale doufala jsem ještě v něco víc. Každopádně rozhodně doporučuju celou sérii jako milé čtění na několik dní. Hlavně jako úvod do YA literatury mi přijde parádní. Kdyby mi bylo tak 15, tak to úplně žeru.:)

SPOILER!
Překvapily mě docela úmrtí na konci knihy. A celý ten závěrečný obrat. A ano brečela jsem, takže proto těch 5 hvězd.:)

12.12.2020 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Druhý díl mě bavil ještě víc než ten první. V soutěži začíná přituhovat a taky se začíná víc odhalovat historie a politika v zemi, což mě hrozně zajímá. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.:)

09.12.2020 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Pro mě jako nečtenáče thrillerů, takový podprůměr. Dobře se to četlo, ale vlastně mě to až tak nebavilo. A ke konci už mě trochu nudilo než si mezi sebou postavy všechno vyříkaly. Téma, ale zajímavé.

02.12.2020 2 z 5

Část tvého světa Část tvého světa Liz Braswell

Příběh o Ariel patřil vždycky k mým nejmilejším Disneyovkám, takže tuhle knížku jsem si nemohla nechat ujít a musím říct, že jsem byla nakonec hodně příjemně překvapená. Příběh mě moc bavil a hltala jsem každou stránku. Líbilo se mi, jak to bylo vlastně celkem realistické a taky k zamyšlení. Zvlášť co se týkalo chování lidí k oceánu.

24.11.2020 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Oddechové čtení, které mě moc bavilo. Amerika je docela sympatická hrdinka a celý příběh mě moc baví. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat dál. Jo a mým favoritem je rozhodně Maxon!

14.11.2020 4 z 5

Soumrak bohů Soumrak bohů Helena Kadečková

Zábavně a srozumitelně sepsané mýty a báje starých seveřanů. Doplněné o krásné ilustrace Honzy Grumla. Moje severská duše při čtení plesala. Takže vřele doporučuju všem milovníkům skandinávských zemí.

08.11.2020 5 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Ještě napínavější a zajímavější než první díl. Hltala jsem každou stránku. Hirka je prostě boží a Rimeho nejde nemilovat a mé sympatie si získal i Graal. Hrozně se těším na poslední díl.

05.11.2020 5 z 5

Čarodějky malostranské Čarodějky malostranské Petra Kubašková

Naprosto kouzelná kniha nejen svým názvem a tématem. Je sice pro dost mladší čtenáře než jsem já, ale i tak jsem si jí moc užila. Hlavní hrdinka je sympatická a celé dobrodrodružství se mi moc líbilo. Už se těším až se půjdu projít po Malé Straně oblhédnout všechna domovní znamení a chrliče, o kterých se v knize mluví. A moc se těším na další část.:)

18.10.2020 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Nechápu, že jsem tuhle klasiku neobjevila dřív. Zvlášť proto, že knížky z této doby mám moc ráda. Příběh se mi moc líbil. Nejvíc jsem si asi oblíbila Meg a Amy. Jo mi naopak až tak sympatická nebyla. Občas mi trochu vadilo příliš mravokárných poučení, ale celkově to bylo milé čtení.:)

05.10.2020 5 z 5

Intuice a bezchybné rozhodování Intuice a bezchybné rozhodování Becky Walsh

Hezké čtení. Dalo mi to pár věcí k zamyšlení, ale líbilo by se mi víc opravdu praktických rad. Tohle bylo na mě pořád moc obecné.

23.09.2020 3 z 5

Jak být zajímavý - V 10 snadných krocích Jak být zajímavý - V 10 snadných krocích Jessica Hagy

Pár zajímavých myšlenek, ale jinak nic moc.

13.09.2020 1 z 5