elotriel elotriel komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Super kniha, přečetla jsem ji jedním dechem. Moc se mi líbil styl, jakým je napsaná.

13.06.2019 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Skvělá kniha i když je hodně smutná, přečetla jsem ji jedním dechem...

29.07.2021 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Vlídná kniha - pohladí po duši a ukáže, jak vnímat život s jeho krásami.

30.05.2021 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Napínavá kniha, četla jsem ji jedním dechem a nemohla se odtrhnout.

11.02.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Hezká kniha, zajímavý námět a krásně popsaná příroda v mokřadech.

17.07.2021 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Zajímavý příběh, ze začátku jsem měla trochu zmatek v postavách a jejich vztazích. Pak jsem se začetla a když jsem byla napjatá a potřebovala jsem vědět, co bude dál-tak přišel poměrně dlouhý odskok k jiné dějové lince. Konec překvapil.

27.11.2019 4 z 5

Zajímavá myšlenka i zápletka, kniha je psaná čtivým způsobem. Ale jsem na tom stejně jako hlavní hrdina - nemám ráda politiku a nebavila mne místa, kde byla popisovaná politická situace v různých zemích.

03.06.2019 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Skvělá a napínavá, nemohla jsem se odn í odtrhnout.

23.09.2019 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Moje první kniha od Coelheho - vlídné čtení, plné moudrosti...Určitě si přečtu i další.

26.06.2019 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Překvapivě první kniha od Kinga, u které jsem se nebála...

22.01.2023 4 z 5

Zajímavá kniha a fakt vymakaný systém úklidu:).

02.09.2019 4 z 5

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

Super kniha, napínavý děj, hezky se čte, jen technické popisy vynálezů mne bavily méně.

10.11.2018 4 z 5

Dvě slova jako klíč Dvě slova jako klíč Josef Formánek

Skvělá kniha. Určitě si ji pořídím do své knihovny, abych se k ní mohla vracet.

20.05.2018 5 z 5

Západ Západ Karel Václav Rais

Hodně smutné, o stáří a chudobě lidí na Vysočině. Na začátku a na konci dost rozvláčné, jinak se čte hezky a určitě zanechá hluboký dojem a donutí nás k zamyšlení nad stářím a koncem života.

05.05.2021 4 z 5

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Kniha je ze zajímavého prostředí, děj je napínavý, přečetla jsem ji jedním dechem.

29.05.2019 5 z 5

Prosinec už je takovej Prosinec už je takovej Donal Ryan

Po přečtení několika prvních stran, jsem si říkala, že to asi není kniha, která se mi bude líbit. Ale pak mne to chytlo a přečetla jsem ji jedním dechem. Příběh je smutný a místy drsný, ale věřím tomu, že takto se okolí často chová k lidem, kteří se nějakým způsobem odlišují.

23.04.2019 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Tak tahle knížka se mi fakt líbila a přečetla jsem ji jedním dechem.

15.04.2019 5 z 5

Všichni jsme z toho úplně na větvi Všichni jsme z toho úplně na větvi Karen Joy Fowler

Zajímavé téma, dojemný konec. Původně jsem čekala nějaký psychologický nebo dektektivní příběh o hledání ztracené sestry - takže jsem byla překvapena vývojem příběhu.

14.04.2019 4 z 5

V tomto domě straší V tomto domě straší John Boyne

Za mne průměrná kniha - neurazí, nenadchne.

01.04.2019 3 z 5

Poslední člověk Poslední člověk Péter Bogáti

Když jsem ji četla poprvé, zapůsobila na mne nejvíce představa absolutní samoty. Myslím, že jsem ji nečetla poctivě, přeskakovala jsem hlavně technické popisy, ale zůstal ve mně nepříjemný pocit beznaděje a opuštěnosti. Po letech jsem ji zkusila přečíst znova, díky výzvě jsem ji přečetla opravdu celou. Už jsem to neprožívala tak silně, nicméně některá místa mě opravdu nebavila.

17.02.2019 3 z 5