Ella_Ella Ella_Ella komentáře u knih

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Knihu jsem dočetla ve 4 ráno, nemohla bych usnout nedozvědět se, jak to skončí....závěr byl překvapující a zároveň do sebe vše tak nějak zapadlo, ale charaktery jednotlivých postav možná zasloužily větší pozornost. Moc dobré počtení, JF zkrátka nezklame.

28.06.2017

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásná, emotivní a zároveň strašně smutná...jedno velké klubko emocí. Doporučuji, jednoznačně. Styl psaní autorky je skutečně návykový.

18.10.2017

Návrat do Valbone Návrat do Valbone Josef Habas Urban (p)

Čtivé. Mrazí z toho, že námětem této knížky je skutečná událost, která dodnes nemá úplně stoprocentní a uspokojivé odpovědi. Psát a čerpat z takových událostí je samo o sobě pohybem na tenkém ledě, ale když pominu níže zmíněné mínusy v obsahu knihy, tak je dobře, že vyšla - aby se nezapomnělo..

29.01.2020 2 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Kniha se mi četla jedním dechem. Občas zbytečné líčení okolí či detailů, ale celkový dojem senzační. Konec mohl být trochu rozvedenější (například něco z výslechu pachatele), ale aspoň zbyl prostor pro vlastní úvahy a myšlenky.

19.02.2018

Řekni, kde ji najdu Řekni, kde ji najdu Joy Fielding

První třetinu knihy jsem si nebyla jistá, jestli se mi podaří začíst se, ale povedlo se a kniha se stala čtivou a já otáčela stránky v očekávání, co všechno se stane. Konec se strhl ale poměrně rychle a musím říct, že mi možná trochu chyběla ještě jedna kapitola o tom, jak vše dopadlo s hlavní hrdinkou...Přeci jen, chtě nechtě byla v pěkném maléru. Ale na druhou stranu zbyl prostor pro přemýšlení. :) Jinak moc hezká knížka s identickým stylem JF.

28.06.2017

Cesta kolem světa v 80 vlacích Cesta kolem světa v 80 vlacích Monisha Rajesh

Nevyvážené. Vadilo mi, že se některé kapitoly/destinace rozsáhle popisují, zatímco jiné jsou sotva zmíněny. Patřím k fanouškům cestování vlakem, ale tady jsem pořád hledala, jak mám knihu vnímat - něco připomínalo dojmy z cestovatelského deníku, něco zeměpisné reálie, nudily mne popisy politických situací daných zemí....
Na druhou stranu ale chápu, že zážitky z takové dlouhé a náročné cesty jsou zkrátka nepřenosné a že každý vnímáme/prožíváme věci jinak. A proto - za přečtení kniha stojí a určitě poslouží i jako dobrá inspirace některým šotoušským turistům, ale škoda škoda - dalo se z té cesty do knihy vytěžit mnohem více.

29.01.2020 1 z 5

Osobní asistentka Osobní asistentka Renée Knight

Oproti první autorčině knížce jsem se celkem nudila. Knížku, respektive její děj by se dal dobře shrnout do nějaké povídky o tom, jaké osobní asistentky mohou být a o tom, že na každého jednou dojde...Za přečtení stojí, ale čekala jsem víc.

29.01.2020

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Na knihu jsem se těšila, ale zprvu jsem měla zmatek v postavách a jménech. Ale od poloviny jsem knihu hltala a chtěla jsem jen číst a číst a zjistit, co bude dál. Rozuzlení příběhu bylo dobré, ale možná až příliš krátké vzhledem k předchozímu obsahu. Jinak doporučuji určitě. Jsem zvědavá na seriál.

12.06.2017

Maestra Maestra L.S. Hilton

Kniha mne zklamala..ze začátku jsem věřila, že děj může mít ještě zajímavou zápletku, ale to v co se to zvrtlo, jsem vážně nečekala. Z principu knihy dočítám, ale opravdu to bylo s přeskakováním stránek a už jakousi nechutí - zvlášť v té poslední části, kdy jsem si říkala, že to už je opravdu už nechutné a přehnané.

19.05.2017 1 z 5