eliska3246 eliska3246 komentáře u knih

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Tahle kniha je fakt skvělá. Člověk je napnutý hlavní linií příběhu, pobavený vtipnými rozhovory, zaskočený nečekanými situacemi, nabuzený špetkou fantastyčna, zamyšlený nad netradičními teologickými myšlenkami a uspokojený samotným závěrem. Ovšem nedoporučuji lidem, kteří se bojí hadů... :)

12.10.2015 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Hvězdy nám nepřály byla kniha, do které jsem se zamilovala. Hledání Aljašky se mi zoufale nelíbilo. Rozhodla jsem se tedy přečíst si Papírová města a udělat si názor. Ze začátku jsem byla trochu skeptická a bála jsme se, že jsem narazila na druhou Aljašku. Nakonec jsem ale knihu přečetla jedním dechem. Všechno sedělo na svých místech. Vtipné pasáže mě pobavily, nad filozofickými jsem se zamyslela a při smutných scénách jsem vždy alespoň trochu truchlila. Zaskočil mě konec, ale nutno říct, že mile. Žádné tragické výjevy ani obrazy plné patosu se nekonaly. Kdyby to skončilo jinak, už by se mi kniha nelíbila, ale přesto jsem byla tím reálným rozuzlením překvapena.

08.01.2015 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Zatím nejlepší kniha z téhle série. Skvělá akce,skvělé postavy a skvělé zvraty. Hlavně se konečně všechno začne rozvíjet správným směrem (především vztahy). Jen konec mi přišel trochu moc kýčovitý, ale naději mi dává vize, že se to v dalším díle všechno ještě po.... :D

09.12.2014 5 z 5

Pravému fanouškovi Harryho Pottera tahle kniha rozhodně nesmí chybět. Je psaná ve stylu učebnice, ale to rozhodně neznamená, že jde o nějaké nudné čtení. Naopak. Člověk se při čtení dozví spoustu novinek a doplňkových informací jak o samotných zvířatech, tak o autorovi a jeho působení v kouzelnické historii. Perličkou jsou vtipné komentáře psané Harrym a Ronem. Plný počet to ode mě nedostane jen z důvodu, že kniha je příliš krátká na to, aby se dala vydávat za učebnici pro péči o kouzelné tvory.

19.11.2014 4 z 5

Parádní kniha, vřele doporučuji. Narazila jsem na ni náhodou v knihkupectví a velice mě zaujala. Myslela jsem, že bude hlavně do hororova, ale po přečtení recenzí a názorů jsem ji začala číst bez jakéhokoli očekávání. Ze začátku mi přišla velmi děsivá a psychedelická, ale ke konci se ukázala jako zajímavá fantasy kniha. Mile mě to překvapilo. :) A navíc jde o první knihu s dotykem tématiky druhé světové války, která mě zaujala, ačkoli jsem zarytý odpůrce příběhů zpracovávajících toto historické období. :)

08.06.2015 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Obecně pozoruji, že čtenáři téhle knihy se dělí do dvou kategorií. V té první jsou lidé, kterým kniha připadá dokonalá a skvělá. Druhá si po přečtení řekne: "Jako bylo to dobrý, ale takový... divný..." Já patřím do druhé kategorie. V knize mi chybělo víc dějovosti, ale jinak... dobrý mno :D

21.04.2015 3 z 5

Radleyovi – Upíři odvedle Radleyovi – Upíři odvedle Matt Haig

Tak tohle je kniha s opravdu netradičním náhledem na upíry. :) Pro mě je takovou oddechovou četbou. Konec byl ale hodně brutální, což mi na knize nesmírně imponovalo. Úplné zakončení je trochu kýčovité, ale vhodně dopisuje příběh.

27.01.2015 3 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Tak tenhle díl je ještě lepší, než ten předchozí. Mnohé pasáže jsou popisovány tak živě, že mně až lezl mráz po zádech. Tuhle knihu, která skoro hraničí s hororem bych zakázala číst citlivějším osobám a dětem! Ne, to ne, jen ať si jí každý užije tak jako já a vžije se do příběhu tak, že chvílemi bude zapomínat dýchat.

03.01.2015 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Knihu jsem přečetla za pár hodin. Dojala mě, ale ne zas tak moc. Příběh je jednoduchý a obyčejný s tvrdým vyvrcholením na konci. Typické dílo svého autora.

03.01.2015 3 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Skvělé doplnění celé série. Musím říct, že v Alianci mi vadily kapitoly popisované z pohledu Tobiase, ale tady jsem si ho nečekaně oblíbila.

26.11.2014 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Z téhle knihy jsem nadšená stejně, jako z prvního dílu, a možná ještě víc. Víc akce, víc romantiky a nečekané zvraty mě ohromily.

26.11.2014 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Po shlédnutí filmu jsem byla se svými emocemi dost na rozpacích. Nevěděla jsem, jestli se k Nástrojům smrti stavět spíš pozitivně, nebo negativně. Naštěstí mě kamarádka ukecala, abych si přečetla knihu. Dočteno během dvou dnů, rozečtený další díl a předsudky vybudované filmem zbořeny. Palec nahoru.

18.11.2014 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Tenhle díl mě nenadchl tak, jako ten první. Stále jsem se do toho nemohla začíst a prokousávala jsem se tím dost dlouho. Když už jsem se ale do toho dostala, nemohla jsem přestat. Ovšem jen do konce kapitoly, začít další mě vždy stálo dost přemlouvání.

11.07.2016 3 z 5

Tohle pro mě kdysi byla nejlepší kniha série. Dodnes jí mám ráda, ale zpětně jsem si dovytvořila náklonnost i k jiným dílům. I tak je to ale jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec :)

29.01.2015 4 z 5

Zaříkávač Zaříkávač Michael Scott

Tahle série je naprosto skvělá. Miluju to propojení historie, mytologie a současnosti. Je vidět, že autor si s tím opravdu vyhrál, a že mýty a legendy jsou skutečně jeho vášní. Po téhle sérii se staly i mou.
V téhle knize se začnou odehrávat ty pravé zvraty.

09.12.2014 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tak tahle kniha už je opravdu klasika. Kdo ji nečetl, jako by nebyl. :D

26.11.2014

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Tohle je můj absolutně nejoblíbenější díl Harryho Pottera! Miluji ty chvíle, kdy se hlavní hrdinové potýkají s problémy, které jim přináší dospívání. První lásky, trapasy a k tomu ještě ples... :D

08.05.2015 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Knihu jsem si vybrala do svého kánonu knih k maturitě a jsem za to ráda. Ne že by měla nějak exkluzivní děj, ale četla se srozumitelně a bylo to vcelku příjemné čtení.

09.04.2015 3 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Skvělá kniha. Přečteno za jeden večer!

22.03.2015 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Popisné pasáže mi přišly zbytečně rozvleklé, ale i přes to, že romantiku moc nemusím, tak se mi Jana Eyrová moc líbila :) Příběh je rozhodně zajímavý a jen málo předvídatelný.

22.03.2015 4 z 5