eliska3246 eliska3246 komentáře u knih

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Tenhle díl mě nenadchl tak, jako ten první. Stále jsem se do toho nemohla začíst a prokousávala jsem se tím dost dlouho. Když už jsem se ale do toho dostala, nemohla jsem přestat. Ovšem jen do konce kapitoly, začít další mě vždy stálo dost přemlouvání.

11.07.2016 3 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Tahle kniha je fakt skvělá. Člověk je napnutý hlavní linií příběhu, pobavený vtipnými rozhovory, zaskočený nečekanými situacemi, nabuzený špetkou fantastyčna, zamyšlený nad netradičními teologickými myšlenkami a uspokojený samotným závěrem. Ovšem nedoporučuji lidem, kteří se bojí hadů... :)

12.10.2015 5 z 5

Parádní kniha, vřele doporučuji. Narazila jsem na ni náhodou v knihkupectví a velice mě zaujala. Myslela jsem, že bude hlavně do hororova, ale po přečtení recenzí a názorů jsem ji začala číst bez jakéhokoli očekávání. Ze začátku mi přišla velmi děsivá a psychedelická, ale ke konci se ukázala jako zajímavá fantasy kniha. Mile mě to překvapilo. :) A navíc jde o první knihu s dotykem tématiky druhé světové války, která mě zaujala, ačkoli jsem zarytý odpůrce příběhů zpracovávajících toto historické období. :)

08.06.2015 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Tohle je můj absolutně nejoblíbenější díl Harryho Pottera! Miluji ty chvíle, kdy se hlavní hrdinové potýkají s problémy, které jim přináší dospívání. První lásky, trapasy a k tomu ještě ples... :D

08.05.2015 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Obecně pozoruji, že čtenáři téhle knihy se dělí do dvou kategorií. V té první jsou lidé, kterým kniha připadá dokonalá a skvělá. Druhá si po přečtení řekne: "Jako bylo to dobrý, ale takový... divný..." Já patřím do druhé kategorie. V knize mi chybělo víc dějovosti, ale jinak... dobrý mno :D

21.04.2015 3 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Knihu jsem si vybrala do svého kánonu knih k maturitě a jsem za to ráda. Ne že by měla nějak exkluzivní děj, ale četla se srozumitelně a bylo to vcelku příjemné čtení.

09.04.2015 3 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Skvělá kniha. Přečteno za jeden večer!

22.03.2015 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Popisné pasáže mi přišly zbytečně rozvleklé, ale i přes to, že romantiku moc nemusím, tak se mi Jana Eyrová moc líbila :) Příběh je rozhodně zajímavý a jen málo předvídatelný.

22.03.2015 4 z 5

Tohle pro mě kdysi byla nejlepší kniha série. Dodnes jí mám ráda, ale zpětně jsem si dovytvořila náklonnost i k jiným dílům. I tak je to ale jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec :)

29.01.2015 4 z 5

Radleyovi – Upíři odvedle Radleyovi – Upíři odvedle Matt Haig

Tak tohle je kniha s opravdu netradičním náhledem na upíry. :) Pro mě je takovou oddechovou četbou. Konec byl ale hodně brutální, což mi na knize nesmírně imponovalo. Úplné zakončení je trochu kýčovité, ale vhodně dopisuje příběh.

27.01.2015 3 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Neskutečně silný příběh. Jedna z nejlepších knih z povinné četby, co jsem kdy četla.

27.01.2015 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Hvězdy nám nepřály byla kniha, do které jsem se zamilovala. Hledání Aljašky se mi zoufale nelíbilo. Rozhodla jsem se tedy přečíst si Papírová města a udělat si názor. Ze začátku jsem byla trochu skeptická a bála jsme se, že jsem narazila na druhou Aljašku. Nakonec jsem ale knihu přečetla jedním dechem. Všechno sedělo na svých místech. Vtipné pasáže mě pobavily, nad filozofickými jsem se zamyslela a při smutných scénách jsem vždy alespoň trochu truchlila. Zaskočil mě konec, ale nutno říct, že mile. Žádné tragické výjevy ani obrazy plné patosu se nekonaly. Kdyby to skončilo jinak, už by se mi kniha nelíbila, ale přesto jsem byla tím reálným rozuzlením překvapena.

08.01.2015 5 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Tak tenhle díl je ještě lepší, než ten předchozí. Mnohé pasáže jsou popisovány tak živě, že mně až lezl mráz po zádech. Tuhle knihu, která skoro hraničí s hororem bych zakázala číst citlivějším osobám a dětem! Ne, to ne, jen ať si jí každý užije tak jako já a vžije se do příběhu tak, že chvílemi bude zapomínat dýchat.

03.01.2015 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Knihu jsem přečetla za pár hodin. Dojala mě, ale ne zas tak moc. Příběh je jednoduchý a obyčejný s tvrdým vyvrcholením na konci. Typické dílo svého autora.

03.01.2015 3 z 5

Kněžka Kněžka Michael Scott

Tahle série je naprosto skvělá. Miluju to propojení historie, mytologie a současnosti. Je vidět, že autor si s tím opravdu vyhrál, a že mýty a legendy jsou skutečně jeho vášní. Po téhle sérii se staly i mou.
Tohle je to pravé rozuzlení takhle dlouhé série. Všechno se obrátí vzhůru nohama. Nic není tak, jak se na první pohled zdálo. Epická závěrečná bitva/nebitva a konec na začátku. Jednoznačně nejlepší kniha z celé série.

09.12.2014 5 z 5

Válečník Válečník Michael Scott

Všechno se teď tak hezky zamotává a začíná se přiostřovat. Napětí nabírá na otáčkách a po přečtení tohohle dílu člověk nemá jinou šanci, než co nejrychleji sáhnout pro další!

Zaříkávač Zaříkávač Michael Scott

V téhle knize se začnou odehrávat ty pravé zvraty.

Vědma Vědma Michael Scott

Tahle kniha je mou druhou nejoblíbenější z celé série. Opravdu jsem si tu zamilovala Perenellu. Navíc jsem zjistila, že můj vztah k pavoukům nemusí být vždy jen negativní. :D

09.12.2014 5 z 5

Čaroděj Čaroděj Michael Scott

Co se týče Čaroděje, musím říct, že se mi z celé série líbil asi nejméně. Byl na mě moc jednoduchý a nerozvíjející příběh.

Alchymista Alchymista Michael Scott