Eliska.ctenarka Eliska.ctenarka komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Velmi zajímavě pojatý příběh z období druhé světové války, který mě hned vtáhl do děje. Ačkoliv knih z tohoto obodobí je hodně, věřím, že tohle je kniha, kterou by si měl každý jednou přečíst. Zanechá ve čtenáři silný pocit a donutí ho, zamyslet se.

02.02.2023 5 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Oddechová fantasy, kde se setkáváme s vílami. Líbilo se mi, že se příběh odehrával v neobvyklém prostředí- mělo to hned jinou atmosféru.
Autorka dokázala dobře popsat prostředí i chemii mezi hlavními postavami. Ačkoliv se toho o světě víl zatím moc nedovíme, příběh hladce plyne a stránky ubíhají pod rukama.
Knihu bych doporučila nenáročným čtenářům.

08.01.2023 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Duchařská odpočinková kniha, která se čte jedním dechem. Autorka umí skvěle navodit atmosféru

27.06.2022 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Přiznám se, že se mi do této knihy moc nechtělo. Bála jsem se, že už je to přeci jen mimo moji věkovou skupinu, ale byla příjemně překapena. Ačkoliv se jedná o čtení pro náctileté lehce jsem se do knihy začetla a díky stylu psaní se nemohla odtrhnout. Kniha je prodchnuta humorem, romantikou, historií a napětím, takže každý si zde přijde na své.

Doporučuji určitě i pro starší čneráře :)

10.06.2023 5 z 5

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Moc milá oddechovka na dva večery, u které jsem krásně vypnula.

06.06.2023 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

První dva díly jsme si půjčila od kamarádky a už teď vím, že si je musím pořídit. Trochu jsem se obávala, aby druhý díl nebyl slabší, ale obávala jsem se zbytečně. Byla to jízda od začátku až do konce a už se těším na další díl.

Autorka píše čtivě, dokáže vybudovat napětí a popsat postavy tak, abych si k nim dokázala vytvořit pouto. Doporučuji

08.01.2024 5 z 5

Jeden rok Jeden rok Eleanor Corvin (p)

Očekávala jsem pohodovou knížku plnou humoru, kterého se mi taky dostalo. Měla jsem možnost prožít jeden rok ve společnosti smrtek, které řeší stejné problémy jako živý lidé a velmi jsem si ho užila. Líbilo se mi, že hlavní hrdinka nebyla dokonalá, tak jak tomu obvykle v YA knihách bývá.
Je to kniha, ke které se velmi ráda vrátím, až budu hledat něco u čeho se zasměju (a vůbec nevadí, že už nejsem cílová věková skupina).
Pokud ale hledáte fantasy knihu plnou zvratů, kde dobro bojuje se zlem, budete zklamaní. Tohle je romantická kniha na zasmání.
Doporučuji všem, kteří chtějí na chvíli vypnout. Čte se to samo.

02.02.2023

Kořist Kořist Darcy Coates

Popravdě se mi do knihy moc nechtělo. Série Černá zima mě zklamala, ale Kořist mě mile překvapile. Kořist je nenáročný thriller, který se četl jedním dechem. Některé pasáže byly sice zdlouhové, ale dalo se to překousnout. Kdo ale očekává horor, bude zklamán. Je to spíše taková oddechovka, od které nečekejte žádné "wow" zápletky.

06.06.2023 4 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Tohle byla moc fajn oddechovka a vůbec mi nevadilo, že je kniha určena mladším čtenářům. Pohádkový příběh o přátelství, u kterého si odpočinete.

08.01.2023 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Knihu bych doporučila těm, kteří hledají lehké nenáročné  romantické čtení a neočekávají nějaký závratný děj.
Kniha se čte dobře a do postav se lehce vžijete, ale popravdě nechápu, proč je kolem knihy takový poprask. Za mě je to spíše lepší průměr v tomto žánru‍️

08.06.2022 3 z 5

Útočiště Útočiště Karen Lynch

Výborné pokračování, kde je chemie mezi hlavními postavy hmatatelná na každé stránce. Po dlouhé době série, která si mě získala.

22.04.2024 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Ačkoliv kniha měla atmosféru a pořád se něco dělo, romantická linka mi vůbec nesedla a kdyby tam nebyla, bylo by to možná lepší. Konec mi přišel už moc přitažený za vlasy...

08.06.2022 2 z 5