elfinkaa97 elfinkaa97 komentáře u knih

Sapphique Sapphique Catherine Fisher

Druhý díl rozhodně nezklamal! Poslední dvě části jsem doslova zhltla, nemohla jsem přestat dokud nezjistim jaky je konec no a kdyz jsem se dozvedela kdo ze je teda Sapphique, byla jsem jeste vic nadsena. Prectete si to a nebudete litovat! :)

09.10.2015 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Je to o ničem, sice konec je hezký,ale to je asi tak všechno.

18.09.2015 2 z 5

Nebylo to špatné. Bylo zajímavé vidět situaci novorozených "zevnitř" a dokonce jsem si i za těch pár stran vytvořila k postavám (Diego) pouto, přesto mi to přišlo takové zbytečné. navíc mi vadilo, že vzhledem k tomu, že jsem se na celou situaci dívala z pohledu Novorozených, začala jsem nemít ráda Cullenovi. Ale to se po přečtení knihy vytratilo :D

06.09.2015 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale nakonec to fakt stálo za to! :) Máte-li rádi knihy o blodění, nalézání a taky hádání, je tahle přesně o vás. Protože až do poslední chvíle, stejně jako Quentine, nemáte tušení, jak příběh dopadne a green vás tím nutí číst neustále dál a dál. :) Tohle je třetí kniha, kterou jsem od nějčetla a opět nelituju své volby :)

30.08.2015 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Téhle knížky jsem se nejdřív bála. Líbila se mi kniha Hvězdy nám nepřály a bála jsem se, aby to nebylo úplně to samé nebo horší. Ale opak se stal svatou pravdou a já se do téhle knížky zamilovala tak "jako usínáte: pomalu, a pak úplně." Jakmile jsem přečetla jednu větu, už jsem byla do knihy začtená a během své brigády jsem nemyslela na nic jiného, než na to, že bych teď dala cokoliv za to, kdybych si mohla jít číst pár listů z téhle úžasné knížky :)

24.08.2015 5 z 5

Inkarceron Inkarceron Catherine Fisher

Obsahauje spoilery!
Já často dělám to, že knihy které jsem už četla, čtu klidně i víckrát, když se mi líbí. Harryho Pottera jsem četla už asi 3x. Inkarceron jsem teď četla poprvé a je to po dlouhé době kniha, která mě neskutečně moc nadchla! To že je Finn ztracený Giles mi bylo jasné od začátku. Nejvíc ze všehomě překvapilo to, že Inkarceron není obrovské vězení pod zemí, ale malá krabička na Správcových hodinkách! To je nejlepší nápad, jaký jsem ve světeě fantasy kdy viděla :D Autor neustále své čtenáře drží v napětí tím, že KAŽDÁ kapitola končí tím způsobem, že ihned musíte číst další. Kniha patří mei pár mých knih, které jsem přečetla jedním dechem a rozhodně se po přečtení druhého dílu (Sapphique) hodlám do tohoto Vězení vrátit znovu :)

20.08.2015 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Mám ráda řeckou mytologii. Některé příběhy byly zajímavé, jiné až tak moc ne, proto dávám tři hvězdičky.

13.08.2015 3 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Konečně jsme porazili Temného pána a zničili Velký prsten! Bude se mi moc stýskat po úžasné Středozemi, ale bez Gandalfa a Froa by stejně nebyl příběh to, čím je ted. Ale na druhou stranu ty dodatky byly zajímavé, hezké doplnění celého děje :)

13.08.2015 4 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Spoiler!
Miluju Pána prstenů, kniha se sice četla pěkně, ale nelíbilo se mi na ní to, že byla rozdělana na "Frodovu část" a "Aragornovu část". Z prvního dílu mě nejvíc bavili části o frodovi a takhle jsem musela čekat půlku knihy než se k mému oblíbenci dostanu. Ale zase se mi moc líbila část prvního setkání Pipina a Smíška se Stromovousem. :)

30.07.2015 3 z 5

Hvězdička Hvězdička Jacqueline Wilson

Jsem neskutečně šťastná že autorka napsala pokračování této série protože s koncem třetího dílu opravdu nesouhlasím a tohle nám dává další naději, že Hetty nakonec skončí s milovaným Jemem tak, jak tomu mělo vždycky být. :) Tento díl skvěle popisuje situaci vevnitř cirkusu,kterou my, diváci, normálně nevidíme. I takhle to uročitě v některých cirkusech chodí a je skvěle to mít aspoň trochu osvětlené. Skvělá knížka,skvělý příběh :)

08.07.2015 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Pro člověka, který nesnáší popisné části bez dialogů bude tahle knížka asi těžká , ale kdž se prokoušete na konec, uvědomíte si pravé poslání knihy a jak jednoduchá je vaše cesta když nenesete na zádech obří monstrózní batoh, přestože každý máme nějaký ten "batoh" na zádech, který si musíme nést sami. Jinak příběh je poutavý, vtipný a hlavně je UPŘÍMNÝ. :)

29.06.2015 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Úžasná kniha plná zážitků ze života Jany Eyrové. Od začátku se mi četla skvěle a chvílemi jsem zapomněla, že čtu. Rozhodně doporučuji!

03.06.2015 5 z 5

Poselství jednorožců – komplet Poselství jednorožců – komplet Michaela Burdová

Pozor! Obsahuje spoilery!
Ze začátku mě zarazilo zmenšené písmo, ale téměř okamžitě jsem si na to zvykla. Znovu jsem se zamilovala do Veragina a Elease, do Aranis a Snížka no prostě do celého příběhu. Byl to krásný návrat a na konci mi téměř unikla slza. Škoda že Míša nenapsala i nějakou doplňkovou knihu k PJ o tom, jak to bylo dál s Veraginem jakožto s učněm Orlina a nebo jestli se Aranis někdy ke své láscě vrátila, nebo si našla jiného v zemi Všehovzniku. A také jak to bylo dále s Eleasem a Lavril, nebo s Falienem, Kassandrou a také s Nelil. :3

24.05.2015 5 z 5

Pomsta Pomsta Michaela Burdová

Kniha mě úplně pohltila,přečetla jsem ji jedním dechem! Tenhle díl se trochu liší od ostatních dílů i jeho předchůdce,ale myslím,že to vůbec není špatné, ale naopak to knize dodalo originální šmrnc!

23.04.2015 4 z 5

Prokletí Prokletí Michaela Burdová

Další úžasná kniha od Míši Burdové. Nemůžu jinak než opět chválit, Míša prostě zatím nezklamala a jestli takhe bude pokračovat dál, řekla bych, že tu máme autorku, která by proslavila fatasy literaturu i mimo Evropu! :)

21.04.2015 4 z 5

Klik!: Život vám bude šlapat jako počítač! Klik!: Život vám bude šlapat jako počítač! Annabel Monaghan

úžasná kniha, moc mi pomohla a hodně mě ovlivnila, všechny dospívající dívky by si ji měly přečíst! :)

18.04.2015 4 z 5

V moci démonů V moci démonů Michaela Burdová

Miluju knihy od Míši,četla jsem všechny hned několikrát a přestože mám v srdci nejvíce Křišťály moci, Syn pekel mě zase totálně dostal :3 akorát škoda, že Míša nedodělala příběh Wenira a Aithy :/

09.04.2015 4 z 5

Zápisník jednej lásky Zápisník jednej lásky Nicholas Sparks

Je to pěkný a dojemný příběh, který se krásně čte, ale nemůžu si pomoct: Více se mi líbí filmové zpracování v podání Rayena Goslinga a Rachel McAdamsové :)

30.03.2015 3 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Příběh čtyř sester mě vtáhl do sebe a nechtěl pustit. Je to asi první knížka, při které mě delší popisky nevadily, nýbrž právě naopak. Doporučuji!

28.03.2015 4 z 5

Pyžamová párty Pyžamová párty Jacqueline Wilson

Kniha o přátelství skvěle obohacená o "tu namyšlenou dívku" se mi strašně líbila. Je krátká a rozhodně je originální. 109 stránek o pěti narozeninových oslavách rozhodně pobaví každého fanouška Jacky Wilsonové.

17.03.2015 3 z 5