Sapphique

Finnovi se podařilo uprchnout z temného vězení jménem Inkarceron, ale musel tam zanechat své nejbližší přátele, přísežného bratra Keira a dívku Attii. Jeho nárok na trůn Říše se zdá nezpochybnitelný – až do chvíle, kdy vystoupí neznámý Uchazeč, který jako by mu z oka vypadl, a za dědice se prohlásí sám. Finn si stále pamatuje jen život ve vězení, mučí ho sny a nejistota. Kým vlastně je?
Claudia a její učitel Jared tuší, že osvobození Finna bylo jen prvním krokem na dlouhé cestě plné intrik a nebezpečí. Královna Sia se o svou moc nehodlá dělit a k tomu, aby se Finna a Claudie zbavila, použije jakýchkoliv prostředků. Ze všeho nejvíc touží navždy zničit spojení mezi královstvím a vězením, ale netuší, že Inkarceron, myslící stvoření, má svůj vlastní plán na konečný Únik. Jakou roli ve všem sehraje tajemný Sapphique a jeho dračí rukavice?

1. vydání.
-- zdroj: www.legie.info -- méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87659/sapphique-87659.jpg 4.1133

Inkarceron (2.)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Knižní klub
Více informací...

PeťkaW.

Rozhodně akčnější, poutavější a dle mého názoru i propracovanější než první díl. Konečně jsem se taky dočkala detailnějšího popisu a charakterizaci postavy Inkarceronu. Co mě trochu mrzí, je zbytečně useknutý a ne příliš doladěný konec, který mohl být mnohem rozvinutější a vysvětlenější. I tak jde ale o pohodové dílko, ke kterému se ráda někdy vrátím...

Markéta2000
30.07.2016

Druhý díl je úžasný a i když mě to samotnou překvapuje velmi jsem si oblíbila Keira:D ,jo asi jsem se zcvokla ,ale jeho hlášky mě vždy pobavily.:)

AdélKrat
01.03.2016

K tomuto dílu nemám co říct. Snad jen...byl prostě lepší. Samé překvapení a napětí, opět jsem jí hltala, nedýchala, dostávala infarkty a pak zase hltala...:)

nikol2178
07.02.2016

Začátek mě moc nezaujal, ale pak už jsem knihu četla jedním dechem. :)

elfinkaa97
09.10.2015

Druhý díl rozhodně nezklamal! Poslední dvě části jsem doslova zhltla, nemohla jsem přestat dokud nezjistim jaky je konec no a kdyz jsem se dozvedela kdo ze je teda Sapphique, byla jsem jeste vic nadsena. Prectete si to a nebudete litovat! :)

Babsie
07.08.2015

Kniha se mi po celou dobu líbila asi stejně jako první díl. Napínavá, zajímavá, tajemná. Co se děje a zvratů týče byla možná o trochu lepší než první, ale zase úryvky na počátcích kapitol už nebyly tak skvělé. Nízké hodnocení dávám jenom kvůli tomu konci, který zkazil celou knihu. Četla jsem to, abych se dozvěděla co je zač Sapphigue a jak to bylo s Finnem, no a nedozvěděla jsem se nic. Možná, že až to nebude tak čerstvé, dokážu ohodnotit tuto knihu kladněji, ale zatím mě to tedy opravdu štve. Jinak stejně jako první kniha psaná trochu jednodušeji, ale myslím, že to na příběhu neubírá.

monita333
09.12.2014

První díl se mi opravdu líbil, ale ten druhý byl ještě o něco lepší. Bylo tam víc akce a napětí, každou chvíli nový zvrat. Musím se přiznat, že některým Keirovým hláškám jsem se opravdu zasmála. Ke konci mě to vůbec nehtělo pustit a já jsem ji prostě musela dočíst, musela jsem vědět jak to dopadne. Konec nebyl špatný, náhodou je to zajímavě ukončené a každý si podle svého domyslí, jak to všechno nakonec skončí..

Nagadir
15.11.2014

Konec se mi zdál poněkud uspěchany a nesrozumitelný, ale celkově se pokračování drží standartu první knihy.

Terry.89
08.01.2014

Druhý díl mě ani zdaleka neuchvátil tak, jako ten první. Nebo alespoň zpočátku. Dělalo mi trochu potíže prokousat se přes prvních pár kapitol, protože jak napínavě skončil první díl, tak jeho druhý "bratříček" naopak nudně začal. Ale vytrvala jsem a vyplatilo se mi to :)
Druhý díl je plný hádanek, autorka vlastně nikdy doopravdy nepotvrdí, zda je Finn pravým princem nebojak to dopadne se samotným Inkarceronem.

kleria
05.11.2013

Druhý díl se mi líbil snad ještě víc, už jsem se v tom tolik neztrácela a mohla si užít naplno knížku. Ze začátku jsem si myslela, že to dopadne jinak, ale závěr knížky se mi líbil, ke knize nemám výtku. DOPORUČUJU!!! :)

Wendysek
09.09.2012

Po delší době mě "donutila" knížka propřemýšlet pár večerů a pustit se do hloubky, a to s radostí, palec vzhůru oběma dílům, které jsou stejně dobré a zároveň tak odlišné...

Missys17
17.08.2012

Bezvadá a skvělá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem, skvělý a napínavý děj a závěr, který bych já nečekala.

Hanyuu-hime
21.06.2012

Už předchozí díl se mi líbil, ale k pokračování musím říct, že bylo ještě lepší...
Nejen, že už jsem ze všech výrazů, na které jsem v Inkarceronu jen nechápavě zírala, nebyla zmatená, jelikož už jsem si je v průběhu první knihy zvládla zažít, ale navíc se od samotného začátku v knize objevovaly nové a nové zvraty, které jsem ve většině případů vážně nečekala.
Nemá cenu se tu dlouze rozepisovat, kniha je to opravdu dobrá... A že neměla dostatečně dobrý konec? Mě se to právě takhle, jak to skončilo, líbilo možná mnohem víc, než kdyby byl příběh více uzavřený a prostě víc nějak "nasměrovaný"... Ráda si popřemýšlím, jak by to asi mohlo pokračovat dál a jak tedy vlastně všechny postavy nakonec dopadly.

Kikušák
12.06.2012

Úžasné pokračováni Inkarceronu. Nic není zkažené a děj stále úžasný. Když jsem knížku dočetla řekla jsem si..."přeci už nemůže být konec."

mynonka
28.12.2011

Kniha me ponekud zklamala...napsana je stejne dobre jako predesly dil, ale ten konec jsem si predstavovala trochu jinak. Tohle mi prislo takove studene, bez jakychkoliv emoci, projevu naklonosti... je mozne, ze casem zmenim nazor, ale reakce: "to bylo naprosto super" se nedostavila...

Catherine Fisher

Catherine Fisher