ElenRiannon ElenRiannon komentáře u knih

Polibek půlnoci Polibek půlnoci Lara Adrian (p)

Během zkoušek jsem potřebovala něco na odlehčení a přečetla jsem dokonce čtyři knihy od této autorky. Trochu si pamatuji první díl, ale jinak zbytek mi splynul. Ničím zajímavé, tak moc podobné ostatním z tohoto žánru. Nejhorší ovšem bylo, když se autorka snažila popisovat Českou republiku :D Když chcete něco nenáročného a krátkého, tak se to dá. Ideální čtení, když jezdíte ráno vlakem ;)

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Velmi zajímavá kniha s překvapivými zvraty. Moc se mi líbila :)

Experiment s Andílkou Experiment s Andílkou James Patterson

Knihu jsem četla hned jak vyšla a byla jsem ještě na základní škole. Tenkrát mi přišla opravdu drsná a zajímavá. Od té doby jsem ji nečetla, ale nemyslím si, že by se mi dnes líbila tolik jako tehdy. :)

Eragon Eragon Christopher Paolini

Četla jsem to ještě na základní škole před několika lety a tenkrát jsem byla nadšená. Dneska už by to bylo asi jinak. Ale i tak to má velmi zajímavý a příjemný příběh. Ale nesnášela jsem Aryu a její chování k Eragonovi. :D

20.03.2016 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Hrůza. Vůbec jsem mezi hlavními hrdiny necítila žádnou přitažlivost. Christian byl na hlavu a Ana mě štvala od první chvíle. Přečetla jsem si to jen proto, abych něco nekritizovala, když jsem to nečetla. Ale, že bych se po přečtení cítila nějak obohacená? Kniha mě jen okradla o čas.

20.03.2016 odpad!

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Určitě velmi zajímavá kniha, která výborně vystihuje dobu. Ale už bych se k ní asi nevrátila. Neuchvátil mě natolik, abych ji četla podruhé :)

20.03.2016 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Scéna se zrcadlem z Erisedu a navštívení hrobu Harryho rodičů v sedmém díle mi vždy přišlo strašně dojemné. Zakončení s kamenem vzkříšení bylo snad ještě horší... :)

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Myslela jsem, že to bude nudné čtení, ale byla jsem velmi příjemně překvapena :)

20.03.2016 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Film i kniha dojemná :)

Rose Madder Rose Madder Stephen King

Moc se mi nelíbí ty scény s obrazem. Nevím jestli to knize spíš neublížilo :) ale jinak zajímavé čtení, pohled muže, který hledá svou ženu, kterou týral a snaží se při hledání přemýšlet jako ona :)

20.03.2016 3 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Místy dost nechutné, zvrácené a děsivé...je to velmi dobrý příběh, ale asi bych se k němu už nevrátila :)

Mlha Mlha Stephen King

Vynikající. Ale varuji ty, kteří se chtějí podívat na film Mlha. Není špatný, ale konec se velmi liší a šokoval mě :D

20.03.2016

Misery Misery Stephen King

Výborně napsané. Scénu s Annie a sekerou jsem měla v hlavě dlouho.

Svědectví Svědectví Stephen King

Výborné, ale konec mě malinko zklamal :)

20.03.2016 4 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Na konec 1922 nikdy nezapomenu.

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Neuvěřitelná kniha. Dokonalý život se během několika měsíců neuvěřitelně změní. Nejvíc mi bylo líto malé Ellie. No a jestli budu mít někdy děti, rozhodně se s nimi nenastěhuji k dálnici :O

První První Kiera Cass

Poslední díl už jsem nečetla. Už první dva díly mě uspávaly, takže jsem si přečetla poslední stránky třetího dílu. Takže konec vím a nejsem si jistá jestli jsem o hodně přišla. Zápletka mi ze začátku přišla zajímavá, ale ani k jedné hlavní postavě jsem si nebyla schopná utvořit vztah. Od začátku bylo jasné, jak to dopadne, ale to byl asi záměr.

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Moc dobrý konec. Pár dní jsem nad ním přemýšlela a nevěděla jsem, zda mám být šťastná nebo ne. Vrtalo mi to hlavou dlouho. Ovšem film tragédie zbytečně rozdělená na dvě částí. Na Katniss s parukou nikdy nezapomenu :D

Aliance Aliance Veronica Roth

Ještě se mi nestalo, že by mi tak moc vadila v knize hlavní postava. V podstatě mi bylo úplně jedno, jak to skončilo. Kdyby byl příběh více promyšlen, určitě by se z toho dalo vytěžit více.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha se dobře četla, děj rychle ubíhal. Ale po polovině mě to přestalo bavit a dalo se očekávat jak kniha skončí a o co tam jde. Překvapení ani zvrat se nekonal. Zjistila jsem, že natočí o téhle knize film a nejsem si jistá, jestli ho chci vůbec vidět.

20.03.2016 2 z 5