ElenaM ElenaM komentáře u knih

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Skvělá knížka, nechápu, že mi doma ležela tak dlouho. Velice neotřelým způsobem napsaná. Krátké kapitoly dávají knize zběsilé tempo. Pořád chcete číst dál. Zajímavý námět a skvěle vystavěné příběhy jednotlivých postav... Nevím, čí příběh mě bavil nejvíc. Některé příběhy se mi zdály slabší, ale pak přišel obrat. Knížka je plná nečekaných zvratů a odhalení. Určitě se nudit nebudete. Dlouho jsem takto zajímavou knihu neměla v ruce. Určitě všem doporučuji.

22.03.2020 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Ta kniha má všechno a především atmosféru. Je napsaná čtivě a citlivě. Její příběh se vám dostane pod kůži a dlouho tam zůstane. Je plná emocí, lásky, strachu, bolesti.... prostě je tam vše, co dobrý příběh má mít. Příroda Aljašky vám ožívá před očima a lidé co tam žíjí také. Vím, že kniha ve mě zůstane dlouhé roky, možná navždy! A určitě se k ní vrátím. ♥ Při čtení ukápla nejedna slza. Měla jsem taky nutkání otáčet na konec a zjistit, jak tohle sakra skončí. Ale odolala jsem a stálo to za to. Konec byl výbuchem všech emocí. Leni jsem si moc oblíbila a další postavy taky. Ale jak už jsem řekla, kniha má všechno a má i postavy, které asi nebudete mít rádi. A tak je to v pořádku. Aljašku miluju a vždy jsem se tam chtěla podívat. Tahle kniha mi ji velmi přiblížila. A za to také děkuji autorce. Ta má opravdu velké nadání na psaní a další kniha od ní mě nemine. Přečtěte si tuto knihu, nebudete litovat. ♥ Byla to kniha, kterou nechcete dočíst, protože je tak dobrá a zároveň chcete vědět, jak příběh dopadne.

13.03.2020 5 z 5

Na útěku Na útěku Harlan Coben

Moje první knížka od tohoto autora. Perfektně vystavěný příběh, to musím říct. Ale prvních 100 stran jsem byla dost zmatená a měla pořádný hokej ve jménech. Knížka má na můj vkus pomalejší rozjezd. Ale určitě stojí za to vydržet! Závěr se mi moc líbil. Postavy mi byly sympatické, zejména Simon, líbilo se mi, jak autor nechal nahlédnout i do jeho myšlenkových pochodů. Do poslední chvíle jsem nevěděla, jak se to vyvine a jak to dopadne. Kdo za tím je? Co za tím je? Kdo je kdo a jak spolu postavy souvisí?
Skvělý příběh a jak jsem řekla, dobře vystavěný a také hodně napínavý. Brzy se pustím do další knihy od Harlana Cobena.

20.02.2020 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Autorky první vydaná knížka. Nejprve jsem byla skeptická a říkala jsem si, že kniha ode mě dostane jen nízké hodnocení. Má totiž hrozně pomalý rozjezd a ze začátku vám bude připadat jako obyčejná slaďárna pro puberťáky. Naprosto průhledná. Pak ale nastane naprosto šokující zvrat, který všechno změní. Jakoby najednou nic z příběhu nebyla pravda a vy jen koukáte a musíte číst dál, abyste zjistili, jak to celé je, jak to dopadne. V knize je hodně lásky, smutku a bolesti, hodně emocí. A jak to bývá u Colleen zvykem, opět řeší závažné téma. A ač se vám bude možná zdát příběh místy dětinský nebo přitažený za vlasy... v konečném důsledku na to všechno zapomenete. Kniha určitě zanechá svou stopu a budete o ní přemýšlet.
Těším se na další díl z pohledu Holdera, ale knihu si nechám na později... nejprve to musím vstřebat.

02.02.2020 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Bohužel jsem trochu zklamaná. Musela jsem se do čtení nutit, na to nejsem u Bryndzy zvyklá. Něco se mi zdálo nedotažené a naopak konec se mi zdál příliš "honem, honem ať je konec". Nejdříve jsem byla nadšená, pak mi ale začala Kate lézt dost na nervy. Ona a Tristan mi připadali nemastní/neslaní - na to, že jsou to hlavní pilíře příběhu a hlavní postavy. Kate pořád dokola řešila svůj problém, nejdřív jsem si říkala "fajn", ale když to bylo co 10 stran, už mi to lezlo na nervy. Námět knihy a motiv vraha mi přišel taky takový... slabý. Škoda...

19.01.2020 3 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Je to moje třetí kniha od Colleen. Aniž bych si zjišťovala o čem kniha je, koupila jsem si ji a dala se do čtení. A vám doporučují to samé! Colleen mě opět nezklamala. Je to velice silný příběh a už po pár kapitolách jsem věděla, že mě kniha zasáhne. Je velice těžké ji hodnotit.. emotivní, silná, upřímná, otevřená a troufám si říct, že reálná. Je taky k zamyšlení, že ne všechno je tak jednoduché nebo složité jak se zdá. Hlavní hrdinové mi přirostli k srdci oba dva. Snažila jsem se do nich co nejlépe vžít a možná proto jsem konec probrečela. Doslova jsem se probulela do konce. Děkuji za další skvělou knihu, Colleen.

11.12.2019 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Nůž byl pro mě hodně očekávanou knihou. Teď jsem ji dočetla a jsem zdrcená. Nesbo si s námi zase dokonale pohrál. Hned od začátku jsem věděla, že starý Harry Hole je zpátky a že ta kniha bude dobrá, že Nesbo je v nejlepší formě. Tohle jsem ale nečekala. Opět musím smeknout před autorem, jak dokáže propojit všechny detaily. Každá věta v knize může být důležitá a nakonec dává smysl. Často jsem listovala zpět, abych si něco připomněla nebo ověřila. Moc se mi líbila psychologie postav a taky to, jak dokáže postavy charakterizovat aniž by cokoli řekl. Dobré bylo také popisování psychologického rozpoložení postav, zejména Harryho samotného. Co Harry cítil, co prožíval. Nesbo tyhle věci umí dokonale pojmenovat. Kniha nám dala také odpovědi na několik zásadních otázek. Odpovědi, na které jsme čekali. A zároveň velmi šokovala. Během čtení jsem podezírala snad každého. Nesbo to napsal skvěle!!!! Nemám slov, zase mě dostal....!!! Smekám.... Ještě bych dodala, že jsem tu kdysi psala u Přízraku, že severská krimi nikdy nebude osobnější. Mýlila jsem se. ;-) Tato kniha je psaná na hodně osobní rovině, psychologické rovině. Nečekejte mnoho nechutných scén. Tohle je jiná!

06.12.2019 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Neala Shustermana zbožňuju a na knížku jsem se těšila dávno před jejím vydáním. Jenže právě přehnaná očekávání asi všechno "pohřbila". Kniha má skvělý námět. Začátek je velice slibný a má velmi silnou tísnivou atmosféru. Ovšem pak přijdou pro mě dost nudná hluchá místa, kde se nic moc zásadního neděje a postavy se nechovají na svůj věk. Už jsem měla chuť dát velice nízké hodnocení. ALE konec to vylepšil. Bála jsem se, že Neal nechá hodně věcí otevřených. Ale to neudělal. Všechno se uzavřelo, vysvětlilo. Pravda možná trochu uspěchaně, ale ano. Konec byl dramatický a měl šťávu.
Kniha nabízí MNOHO otázek k zamyšlení. Jedna z hlavních je určitě - co je člověk schopen udělat pro své přežití? ;)
Určitě je zajímavé si knihu přečíst už jen pro to zamyšlení nad tématem. Protože co si budeme povídat, na planetě je nás hodně a to že jednou nebude voda pro všechny není jen scifi... Navíc během čtení knihy vám dojde k čemu všemu je voda potřeba a možná si to ani neuvědomujete. Takže za mě ANO. Ale počítejte s tím, že Neal to psal spolu se svým synem (16 let) a je to tam hodně znát !!! Pak nebudete zklamaní. Pokud jste cílová skupina (YA), tak si myslím, že se vám kniha bude velmi líbit a bude pro vás bez chyby. V knize je několik zásadních zvratů. U jednoho jsem dokonce vykřikla jako nějaký blázen. :D
Celkově za mě 3* z 5. Promiň Neale

06.11.2019 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Odvrácená tvář lásky je jedna z těch knih, které vás rozeberou na atomy. Po jejím dočtení sedíte a tečou vám slzy. Pokud ne, máte v sobě minimálně hoodně emocí, které ve vás budou ještě dlouho. Knížku jsem zhltla za necelé tři dny a to jsem pomalý čtenář. Byla hodně čtivá a vtáhla mě do děje hned na začátku. Pravda, nejdřív se vám možná bude zdát pubertální, ale příběh je dobře vystavěný. Střídání současnosti Tate a minulosti Milese vás donutí číst dál a dál. Je to kniha plná sexu, lásky, ale taky bolesti. Bolest je tam všudypřítomná, i když o ní zrovna není řeč a vy se snažíte jako čtenář přijít na to PROČ... Ta kniha je opravdu silná... ♥ Myslím, že ač patří do YA kategorie, každý si v ní najde to své. Především je plná emocí, snad všech emocí, které může člověk cítit.
Moje druhá knížka od této autorky a jistě ne poslední.

18.09.2019 5 z 5

Navždy a věčně Navždy a věčně Jennifer L. Armentrout

Krásná kniha, o které bych možná řekla, že je slabší než ostatní. Ale není. Téma je velice silné a plné emocí. Autorka opět nezklamala a napsala knihu velmi čtivě. Kniha se mi četla skvěle!! Jediné za co strhávám hvězdu je to, že se tam některé věci až moc často opakují (myslím tím některé věty, fráze). Jinak příběh je to krásný, silný a emotivní. Doporučuji a mrzí mě, že autorce tu nevyšlo více knih, už mám totiž všechny přečtené ☺️

14.09.2019 4 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Jsem malinko zklamaná. Půjdu proti proudu a řeknu, že za mě to byl průměr. V první části jsem se skoro až nudila a to od psychothrilleru neočekávám. Některé scény mi přišly až trapné a dětinské. Čekala jsem na nějaký "wow" závěr a tak jsem vydržela do konce. Konec mě ale taky zklamal.
Podle anotace bych čekala daleko víc akce než v knize bylo. Je mi líto...

31.08.2019 2 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Kniha, která vás pobaví a utvrdí v tom, že lidská blbost je neomezená a věčná. Někdy jsem nevěřila vlastním očím.

04.08.2019 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Moje první setkání s autorkou. Nemám slov. Je to možná jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Je to velice silný příběh. Knížka je plná zamyšlení, myšlenek, citů... Moc se mi líbila a hodně mě dojala. Sebrala mě ta neuvěřitelná síla, kterou v sobě Lily měla stejně jako ji v sobě měla její matka.
"Až budu velká, chci být jako Ty."

Děkuju ti, Colleen, za tuhle knihu. ♥

02.08.2019 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Nejprve musím napsat, že kniha má úžasnou obálku, ta mě zaujala hned na první pohled. Nejen přebal, ale i samotná kniha má zajímavě zpracované desky.
Teď k příběhu. Z počátku jsem byla z knihy nadšená, potom se ale kniha stala stále více předvídatelnou. Velmi brzo jsem prokoukla to, kdo je v tom nejspíš zapletený. Ale i některé samotné scény byly dost předvídatelné. Co mě také poměrně zklamalo - zůstalo několik nezodpovězených otázek okolo příběhu Marni, okolo její minulosti. Sice něco řekla, něco naznačila, ale pravé "jádro pudla" si nechala pro sebe.
Nechci knihu úplně hanit, četla se skvěle. Kapitoly jsou krátké a vypravěči se střídají, příběh ubíhá rychle. Postavy mi byly sympatické...
Dávám 3*, na zadek mě to neposadilo.

29.07.2019 3 z 5

V temnotě V temnotě Cara Hunter

TO BYLA JÍZDA!! SKVĚLÉ!!!!
Autorka se stává mou oblíbenou. I když jsem pomalý čtenář, tuhle knížku jsem zhltla za dva dny stejně jako knihu Někdo blízký. Zápletka se nejprve zdá zcela jasná, podezřelý taky. Ale to by nebyla Cara Hunter, aby to nezamotala. V této knize dává více prostoru i osobním životům vyšetřovatelů, což oceňuji. Celý tým jsem si oblíbila, nejen Adama, sympatičtí jsou mi všichni. Knížka má rozhodně nápaditou zápletku a je napsaná velice čtivě a konstruktivně. Napětí se stupňuje a když už si myslíte "je vyřešeno" vždycky přijde další zvrat. Paráda! Co mě ale nejvíc rozsekalo je konec! Stejně jako u knihy NĚKDO BLÍZKÝ si ho budu muset přečíst několikrát a budu nad ním dlouho přemýšlet....!!!
Pokud se na knihu chystáte, doporučuji přečíst si nejprve Někdo blízký, protože knížky na sebe volně navazují.

21.07.2019 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Sama sebou je přesně ten typ knížky při jejímž čtení se ve vás vystřídají snad všechny pocity - budete se přitrouble usmívat, budete zuřit, budete znechucení a především budete DOJATÍ! Lou se vydává do NY, aby našla sama sebe... Jak se jí bude dařit? Zažije toho opravdu hodně, bude nahoře a zase dole. Ale rozhodně se bude snažit žít naplno a vyždímat z toho co nejvíc. "Žij naplno, Clarková!" Nepřišli jsme ani o příběhy její rodiny a přátel z Anglie.
Autorka skutečně umí psát. Zprvu mi přišlo, že 450 stran je zbytečně moc. Říkala jsem si, co se tam jako bude dít, tolik stránek. Nakonec ale musím uznat, že tento rozsah je akorát, aby příběh byl ucelený. A vůbec by mi nevadilo, kdyby byl ještě jeden díl.
Knížka se mi velmi líbila a musím přiznat, že nejedna slza ukápla. Skvelé čtení!

17.07.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Skvělé čtení! Nemám co bych dodala. Jednoduše skvělé! Bohdana mi přirostla k srdci. I přes svou plachost to je podle mě silná dívka a osobnost. I Svatoplukovi jsem chvílemi rozuměla a neměla jsem mu jeho chování za zlé. Stejně jako u knihy Hana jsem se musela ptát, co všechno může potkat člověka během života...? Je velice těžké o knize něco říct a neprozradit nějaký spoiler. Mě byl bohužel jeden dost zásadní spoiler prozrazen před čtením, ale i tak jsem si knihu užila a bavila mě. Všem ji mohu doporučit. Užijte si čtení.

27.06.2019 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Pro mě to byla dlouho očekávaná kniha a věříla jsem, že mě Neal Shusterman nezklame. A nezklamal! Nejdříve jsem byla trochu na rozpacích, protože Nimbus mi oproti Smrtce připadal o dost pomalejší s dlouhým úvodem. Byl tajemný a pořád jsem nevěděla, co si myslet. Konec mi ale vše vynahradil, ten byl epický a dost překvapivý, jen jsem zírala s otevřenou pusou. Pořád si myslím, že tato YA série má obrovský přesah. Je v ní hloubka, spousta myšlenek a nebo podnětů k zamyšlení nad dnešní dobou a nad dnešním světem. Nebude takto jednou vypadat i náš svět? Už teď chceme všechno řídit, cpeme se přírodě do cesty a nechceme odpovídat za svoje činy. Ráda bych napsala více, ale nechci nikomu nic prozradit, proto přeji - užijte si tuhle knihu... A před autorem smekám klobouk... vytvořil zcela nový svět, který jsem si velmi oblíbila stejně jako hrdiny v něm. ♥

08.06.2019 5 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Knihu jsem si vybrala na základě doporučení několika lidí a dobře jsem udělala. Byla napínavá od začátku do konce. Dobře se četla a napětí stoupalo hlavně v posledních kapitolách. Konečné rozuzlení bylo překvapivé, jak slibují recenze. Ale pro mě byl šokující už ten začátek. Velmi se mi líbilo, že příběh byl vyprávěn z vícero úhlů... chvíli to bylo o únoscích, chvíli z pohledu dítěte a potom zase z pohledu vyšetřovatelů. Jen přemýšlím nad tím, zda bych knihu doporučila lidem, kteří mají malé děti. Spíše asi ne? Protože téma "únos dítěte" je vždycky silné a těžké bez ohledu na to, jak příběh skončí (jestli dobře nebo špatně).
Skvělé čtení!

06.05.2019 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Kniha mě bavila od začátku do konce. Byla čtivá tak, jak jsme u této autorky zvyklí. Krátké kapitoly udržovaly tempo a nutilo mě to číst pořád dál a dál. B. A. Paris to opravdu umí, píše zajímavě a velice chytlavě. Napětí roste s každou kapitolou. Postupně jsem podezřívala snad každého v knize... a závěrečné rozuzlení mě překvapilo, i když jsem poslední kapitoly začínala mít tušení... Musím ale dodat, že knihy autorky mají spíše sestupnou tendenci. Za zavřenými dveřmi pro mě byla absolutně nejlepší.
I přes to se těším na další autorky literární počin. ♥

20.04.2019 4 z 5