Eillen Eillen komentáře u knih

Společenství čarodějů Společenství čarodějů Trudi Canavan

První část knihy byla na můj vkus až moc zdlouhavá. Hledání Sonei mohl autor zkrátit.
Druhá část to ale vynahrazuje a jsem ráda, že jsem knihu neodložila. Mám ráda správně napsané politikaření a to jsem si tu užila.

15.03.2021 3 z 5

Zvony Londýna Zvony Londýna Ben Aaronovitch

Ráda bych dala vyšší hodnocení. Jak se mi celá série líbila, tak mi přijde ten konec takový... Nijaký.
Kniha měla skvělé části. Na noční tanec Molly a Náprstnice nikdy nezapomenu!
Bohužel ten konec... Ještě u Lesley bych chápala tu její svým způsobem naivnost. Ale u Muže bez tváře jsem nepochopila, o co se snažil. Pořád jsem čekala na to "něco" a najednou byl konec a myšlenka: "Aha, to jo, no...".

07.03.2021 3 z 5

Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra. Díl 4., Návrat Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra. Díl 4., Návrat Adam Andres (p)

Co říct, aniž by člověk vyzradil, co se v knize stane? Snad jen, že mi družníci budou scházet. Byla to úžasná skupina a kdyby to šlo, ráda bych si užívala jejich společnost déle.

23.01.2021 5 z 5

Knihy magie Knihy magie Neil Gaiman

Ovlivněná seriálovou verzí jsem si Constantina užívala o to víc. Putování malého Tima se čtyřmi zvláštními průvodci v trenčkotu mě vážně bavilo. A když se navíc dostali do říše, které vládne Sen, vypískla jsem nadšením. Jednu hvězdu dolů dávám za kresbu, která mě úplně nechytla.

A nutně potřebuji sehnat jojo.

10.01.2021 4 z 5

Spartský poklad Spartský poklad Clive Cussler

Já nevím, manželský pár, který je tak dokonalý a na všechno má odpověď... Ke konci už jsem jejich myšlenkové pochody při rochloluštění hádanek nedávala.
Jak mám tyhle knižní akční béčka ráda, tak tohle bylo už spíš déčko... Nějak nevím, jestli se k manželům Fargovým ještě vrátím.

02.01.2021 2 z 5

Vodní had Vodní had Tony Sandoval

Jak mě zaujala obálka, tak bohužel vnitřní kresby už vůbec. A tak jsem komiks rychle pročetla a vím jistě, že už se k němu nevrátím...
Příběh je zajímavý a opravdu je mi líto, že mě kresba vůbec neoslovila. A proto ani nedávám hodnocení, protože nechci dávat pouhou hvězdu jen za to, že to pro mě bylo "jiné".

31.12.2020 4 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Asi nejsem jediná, kdo se ke knihám dostal díky seriálu. První část jsem tedy po dějové stránce věděla, do čeho jdu. Čtenář tu jen díky stylu vyprávění přichází o pohled ze strany Kongregace - což je něco, co vždy v příběhu ocením. I tak jsem ale knížku přečetla během chvíle a s chutí se začetla do druhého dílu.

25.12.2020 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Jediným negativem na celém příběhu je pro mě věk hlavních postav. Prostě jsou pro mě až moc mladí... Na to jsem ale byla upozorněná už před čtením. Takže jsem si celou dobu postavám přidávala přibližně deset let - respektive se při čtení snažila nemyslet na to kolik jim je.

Příběh je vyprávěn pohledem více postav a přesto to není ani chvíli chaotické. Autorka má krásně vykreslené postavy a postupně odkrývá jejich minulost. Zároveň je u všech postav vidět i jejich vývoj v průběhu děje. Příběh se četl úplně sám a vlastně jsem ho přečetla v průběhu dvou dnů.

25.12.2020 4 z 5

Válka a střepy Válka a střepy Bill Willingham

Nevědět, že Mýty dál pokračují, řekla bych, že tohle je skvělý konec velmi vydařené série. Vůbec si nedokážu představit, jak bude příběh pokračovat dál, ale nemůžu se dočkat, až to zjistím.

11.11.2020 5 z 5

Legendy v exilu Legendy v exilu Bill Willingham

Ke komiksu jsem se dostala díky sérii Mezi řádky a nelituji.
Výhodou je, že člověk zná postavy. Přesto ho překvapí jejich charakter, kterému se za léta v exilu a po všech životních útrapách nedá divit.

Jediné, co mi nesedlo, byl překlad zkrácené verze Sněhurčina jména. Je to ženská a tak bych Snow raději přeložila třeba Snížko než Sněhu, jak v komiksu bylo. Ale chápu, že je to o další písmeno delší a v bublinách by to pak nemuselo sedět...

A Pinocchia je mi sice líto, ale po jeho přiznání jsem vybuchla smíchy.

04.11.2020 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Doteď jsem to netušila. Ale svým způsobem jsem asi introvertka.

01.11.2020 4 z 5

Stín nad Trevírem Stín nad Trevírem Ben Aaronovitch

Příběh, který se neodehrává v Londýně, ale v Německu. A doufám, že se sem ještě někdy vrátíme. Byla to příjemná změna. Řeky, respektive vlastně jedna jediná dospělá řeka, která se nehodlá bratříčkivat a čaroději, protože jí v minulosti vyvraždili rodinu. Doteď jsem netušila, že by něco takového šlo cíleně udělat.

Jinak to lehce kopíruje Londýnské řeky. Opět je tu jeden detektiv (jen už tedy umí čarovat a neučí se vše od nuly). Máme tu i kolegyni, co je chápavá a chce se naučit kouzlit. Jen ten jejich učitel se změnil z britského gentlemana v ironickou a sarkastickou ženu.

Plus za letmé zmínky o britské skupině a závěrečné vyřešení "problému" s dohodou, kterou už vlastně stejně všichni porušují.

01.11.2020 4 z 5

Tommy Taylor a válka slov Tommy Taylor a válka slov Mike Carey

Čtenář konečně dostává odpovědi na své otázky a zjišťuje pravou identitu Pulmana. A já zjišťuji, že byť se mi líbí celý příběh, nejvíc si užívám pasáže z minulosti.

29.09.2020 5 z 5

Leviatan Leviatan Mike Carey

Tedy, mít za otce někoho jako byl Wilson Taylor, tak budu ráda, když nebudu mít po zbytek života trauma... Někoho tak arogantního jsem snad v knihách neviděla. Docela by mě zajímalo, jak někdo takový mohl dokázat svést ženu a mít s ní dítě.
Ale zase... To, že ve mě vzbuzuje jedna z postav takové emoce znamená jediné - příběh mě dostal a nehodlá mě pustit! No, ne že bych proti tomu nějak bojovala :-)

27.09.2020 5 z 5

Když zaklepe mrtvý Když zaklepe mrtvý Mike Carey

Od první stránky jsem se nemohla odtrhnout. A když přišel na řadu komiksový gamebook, zase jsem na chvíli byla to malé nadšené dítě, co hrálo gamebook poprvé. No minimálně poprvé v komiksové verzi. Sice se a knihou v tu chvíli blbě zacházelo, ale to jsem ochotná odpustit.

25.09.2020 5 z 5

Informátor Informátor Mike Carey

První díl jsem dostala v balíčku z akce Zachraňte knihy a hned jsem věděla, že tuhle sérii musím mít. Teprve teď jsem se ale dostala k nakoupení zbylých dílů a už se těším, jak si budu užívat příběh Tommyho Taylora.
Líbí se mi, jak Tom odmítá slepě poslouchat a požaduje informace, kterých se mu zatím nedostává.
A nejlepší scéna? Úřednické peklo, kde je možné umřít až po vyplnění tuny formulářů.

Vážně jsem zvědavá, jak se příběh bude dál vyvíjet.

24.09.2020 5 z 5

Stíny Stíny Neil Gaiman

Do čtení jsem se dala jen se znalostí seriálu, takže nemohu srovnávat s knihou. Zpracování se mi ale líbilo a díky seriálu jsem při čtení slyšela hlasy určitých postav. Rozhodně si hodlám sehnat i zbývající části a poté i románovou verzi.

12.09.2020 4 z 5

Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra. Díl 2., Cesty Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra. Díl 2., Cesty Adam Andres (p)

Družníci jsou pospolu a příběh se pomalu rozjíždí. A já se nedokázala odtrhnout od stránek. Wetemaa se pomalu začíná řadit mezi mé oblíbené série.

12.09.2020 4 z 5

Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra. Díl 1., Družiníci Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra. Díl 1., Družiníci Adam Andres (p)

Seznámení s Družníky se četlo samo. Chvilku jsem se bála, abych se náhodou v tolika postavách neztrácela, ale zbytečně. Zatím nemohu říct, že bych měla nějakého oblíbence, ale jak se znám, tak se to jistě změní.

Mistr meče Mistr meče Xavier Dorison

"Když už člověk nemá nic, čest je to jediné, co mu zbývá."

Myslím, že není třeba více slov. Žádná jiná nevystihnou lépe tento komiks.

15.08.2020 5 z 5