Eillen Eillen komentáře u knih

Soví tribunál Soví tribunál Scott Snyder

Zas tak načteného Batmana nemám. Ale i tak musím říct, že tohle byl zatím nejlepší komiks, který jsem o něm četla. Užívala jsem si každou stránku. A pak přišla pasáž, kdy jsem absolutně nechápala - jak držet knihu, jak správně číst...
Prostě nádhera!

23.10.2021 5 z 5

Morituri Te Salutant Morituri Te Salutant Pavel Obluk

První polovina příběhu mě doslova pohltila. Popis tréninku budoucích gladiátorů byl skvělý a scény jsem viděla před očima. A pak přišla druhá polovina, kdy si to gladiátoři s novými jmény nastoupili proti dinosaurům. Něco, co by mělo být skvělé a dech beroucí. No a ono ani moc ne... Popisy soubojů proti různým dinosaurům byly psány sice hezky, ale dost často jsem při nic neměla strach o daného gladiátora.
Když se pak na scéně objevil jeden speciální druh dinosaura, začalo to vypadat velice zajímavě. A pak najednou přišel konec knihy, který na mě působil uspěchaně a tak nějak nedodělaně.

08.10.2021 4 z 5

Kráľovstvo podvodníkov Kráľovstvo podvodníkov Leigh Bardugo

Tak jako první díl, i tento jsem přečetla jedním dechem. Stále mě nejvíc bavila dvojice Nina a Mathias. Pár věcí mi tam nesedělo, ale nebylo to nic, co by mi zkazilo čtení.
Jen jako u předchozího dílu jsem dělala že nevidím, když se zmínil věk postav. Pro mě je ta skvadra prostě ve věku 25 až 30 :-)

16.08.2021 4 z 5

Sanditon Sanditon Jane Austen

Těšila jsem na další Austenku, kterou neznám a nebyla jsem zklamaná. Marie Dobbs se zhostila těžkého úkolu dopsat nedokončenou knihu a já jí za to děkuji. Jsem ráda, že se má knihovnička rozrostla u tuto knihu, kterou si určitě znovu ráda přečtu.

16.08.2021 5 z 5

2x čaroděj v akci 2x čaroděj v akci Jana Rečková

Dvě povídky. Hned ta první mě chytla a nepustila, dokud jsem příběh nedočetla. Krátká povídková verze tomu příběhu skvěle sedla a za mě má čistých 5 hvězd.
Co se druhého příběhu týká, tam už jsem trošku bojovala. Ne, příběh vůbec nebyl špatný. Jen si myslím, že mu škodila právě ta krátká forma. Rozpracovanější do románové verze by mi sedl mnohem víc. Takhle to na mě působilo moc hrr. Za sebe tedy dávám druhému příběhu 3 hvězdy.

04.08.2021 4 z 5

Bestseller Bestseller Svatopluk Doseděl

V první polovině měl příběh nádhernou atmosféru a já si užívala každý řádek a těšila se na zjištění, co se vlastně děje. A pak přišla Zelená mlha a kouzlo bylo najednou pryč...

29.07.2021 3 z 5

Anthropoid aneb zabili jsme Heydricha Anthropoid aneb zabili jsme Heydricha Zdeněk Ležák

Zpracované možná zkratkovitě, ale vzhledem k tloušťce knihy jsem to očekávala.
Co se kresby týká - souhlasím s het2 - postavy vypadají o generaci starší, což je škoda.

01.07.2021 4 z 5

Tři králové Tři králové Zdeněk Ležák

Jako základní seznámení by to bylo dobré do školy. A číst to mladší, dala bych vyšší hodnocení. Teď už mi to ale přišlo, jak bylo zmíněno přede mnou, lehce zkratkovité. Den po dočtení už si polovinu věcí nepamatuji, ale to je můj problém...
Co se kresby týká, ta se opravdu povedla a ponurá nálada je cítit z každé stránky.

29.06.2021 3 z 5

Mise, která musela selhat Mise, která musela selhat Shigor Birdman (p)

Tahle kniha obsahuje humor, který ne každému sedne. I já s ním mám někdy problémy, ale zrovna teď se mi to trefilo do noty. Klidně bych si o Nowakovi a jeho šílené partě přečetla další knížku.
Je to prostě takové akční sci-fi béčko a uměla bych si to představit i jako krátký seriál.

25.06.2021 4 z 5

Uštvaný Uštvaný Kevin Hearne

Nebylo to vůbec špatné, ale...
Už mě to tak nebere jako první díly. Strach, který by měl při neustálém utíkání být, se nedostavil. I těch vtipů nějak ubylo.
Za nejlepší část považuji telefonát s Halem - mně ten vlkodlak a celá jeho parta prostě od první chvíle přirostli k srdci a bez nich to prostě není ono...

12.06.2021 3 z 5

Hodná holčička Hodná holčička Skottie Young

Po přečtení prvního dílu jsem se s nadšením vrhla na dvojku. A přišlo menší zklamání. Pořád to bylo vtipné, ale něco tomu chybělo. Ale třetí díl mi to vynahradil a osobně mi přijde lepší i než jednička!
Gerda pokoušející se být kladnou postavou? Nikdy bych nečekala, že se něčeho takového dočkám. Ale to by to nebyla Gerda, aby dobrým úmyslem neudělala nějakou blbost.

Tenhle vymrkaný komiks si prostě nesmíte nechat ujít.

27.05.2021 5 z 5

Divná planeta Divná planeta Nathan W. Pyle

Bála jsem se, jak se podaří přeložit můj oblíbený komiks. A bála jsem se zbytečně.

16.05.2021 5 z 5

Syn času Syn času Deborah Harkness

Od knihy jsem nečekala žádné extrémní drama nebo dech beroucí děj. Doufala jsem v náhled na život rodiny de Clermont a odnože Clermont Bishopových a toho se mi dostalo.

V trilogii Času čarodějnic nebyl čas poznat postavy v běžném životě a toho se mi dostalo dost. Chvíli mě sice mrzelo, že se v současnosti v příběhu neobjevil Gallowglass, ale užila jsem si ho alespoň v minulosti.

No a asi budu jedna z mála, kdo má v rodině rád Baldwina. Ano, je to sice generál, co se snaží vést rodinu a nikdo ho nebere vážně, ale neustále poslouchat, že nikdo nechápe, proč si ho otec vybral a proměnil v upíra by mě po stoletích taky přestalo bavit. A upřímně? Být ta rodina plná milých lidí, co se má rádo, vyznělo by to děsně nudně.

Celkově tedy musím říct, že jsem byla spokojená a knihu si užila. A pokud by se autorka někdy rozhodla napsat takovéto knížky i o ostatních členech rodiny, vůbec bych se nezlobila.

13.05.2021 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

(SPOILER) Když kdysi unikla část knihy na net, nečetla jsem to. Chtěla jsem si počkat na komplet. Udělala jsem tehdy chybu, protože bych věděla, že nemá cenu to číst.
Příběh jsem četla hlavně proto, abych poznala druhou stranu příběhu. Chtěla jsem vědět o tom jak Edward bojuje sám se sebou a nejvíc jsem se těšila na část se smečkou Denali. A co jsem dostala? Edward uteče z Forks a na začátku další kapitoly už se v Denali loučí, že se musí vrátit. Ze smečky se objeví na vteřinu jedna postava a to je celé.

O tom, že je to vlastně devadesátiletý chlap, kterému zůstalo přemýšlení puberťáka už ani nemluvím.

Prostě a jednoduše. Dávno nejsem cílová skupina a tímto svět Edwarda a Belly navždy opouštím.

08.05.2021 1 z 5

Černá orchidej Černá orchidej Neil Gaiman

Byť Gaimana mám opravdu ráda, tohle mi bohužel nesedlo. Kresba chvílemi připomínala Sandmana a to byl asi jediný důvod, proč jsem to neodložila a komiks dočetla.

08.05.2021 2 z 5

Pán modrého meče Pán modrého meče Ondřej Neff

Nejprve musím podotknout, že jsem netušila, že by kniha byla druhým dílem série. V Edici Pevnost jsem prostě sáhla po další knize.
Naštěstí neznalost prvního dílu vůbec nevadí a člověk se při čtení neztrácí.
Jenže po dějové stránce už mi to přišlo slabší. Při čtení jsem měla pocit, že autor rozdává karty a že musí být další díl, ve kterém se to rozjede naplno. A pak se to na pár stránkách ukončí nejsnazším možným způsobem, který prostě vyjde... Snad jen odhalení tajemného Hlasu bylo milým překvapením.

04.05.2021 2 z 5

Plástev jedu Plástev jedu Josef Pecinovský

I když obálka dopředu dávala vědět, že půjde o příběh o lidech, přesto jsem na začátku čtení měla pocit, že čtu o reálné plástvi s trubcemi.

Příběh se četl sám a popis rozdělení tříd na pracující a značně zdeformované trubce a vyvolené byl úžasný. Jediné, na co byla má představivost krátká, byly královny. Opravdu netuším, jak by bylo možné takhle rodit ve velkém...

I když další díly doma už nemáme, nelituji. Tato knížka obstojí i sama o sobě a všem ji doporučuji.

24.04.2021 4 z 5

30 dní dlouhá noc 30 dní dlouhá noc Steve Niles

Atmosféra v komiksu je nádherně vykreslená. Pomáhá tomu, jak už zmínili jiní přede mnou, rozmazaný styl kresby.
Příběh jsem měla pocit jako bych znala, přesto mi nepřišel nudný.
Hvězdu dolů dávám za zvláštní typ písma. Má sice smysl, ale temné obrázky a šedé písmo se mi opravdu hodně špatně četlo, zvlášť když ho bylo víc a bylo tím pádem i drobnější.

16.04.2021 4 z 5

Zlo přichází třikrát Zlo přichází třikrát Svatopluk Doseděl

Pár dnů po dočtení si pamatuji jen scénu jedné z povídek - utíkajícího vyděšeného malého chlapce.
Souhlasím s komentářem, že číst tohle v bytovce nebyl dobrý nápad. Ztratilo to tím dost atmosféry.

30.03.2021 3 z 5

Plastikový svět Plastikový svět Martin Buzek

Jak mě v začátku kniha chytla a byla akční se zajímavými nápady (hlavně sjíždění se smrtí), tak na konci to najednou vyšumělo a poslední stránky jsem dočetla spíš jen z povinnosti.

30.03.2021 2 z 5