Edlik Edlik komentáře u knih

Krysařovy střevíce Krysařovy střevíce Joanne Harris

Po prvním skvělém díle přišel díl druhý.... bohužel už ne tak dobrý. Začátek je opravdu nudný, a hodně pomalý. Hodně by pomohlo u každé kapitoly mít uvedeno kdo ji zrovna vypráví. Ke konci se příběh rozjede. Ale víc než 3* dát nejde. Trochu se bojím třetího dílu.

30.04.2018 3 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Ze začátku jsem měl strach, že mě příběh nevtáhne do děje vzhledem ke způsobu jak je kniha napsaná. Začátek byl opravdu trochu těžkopádný, ale za chvíli už je to jak jízda na horské dráze, která nepustí až do konce. Za mě rozhodně velké překvapení!

24.04.2018 5 z 5

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Krásné, milé a plné čokolády. VAROVÁNÍ!!! Při čtení budete mít chutě na čokoládu. Kniha se krásně a lehce čte. Kniha film jsou spojeni jen v určitých bodech a obě varianty se mi moc líbí.

21.04.2018 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Tak řekněme slabší 4*. Další zástupce z módní vlny severské krimi. Děj a zápletka jsou zajímavé. Postavy dobře napsané, ale měl jsem problém u konce. Nějak moc rychle to skončilo a zůstalo pár nedořešených dějových linek. Ano vím, že bude další díl, ale i tak mohlo být dořešeno více.

18.04.2018 4 z 5

Jak nechutně zbohatnout v rozvojové Asii Jak nechutně zbohatnout v rozvojové Asii Mohsin Hamid

Asi čekal něco naprosto jiného, než jsem dostal. Takže se u mě dostavilo zklamání.

11.04.2018 2 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Tahle kniha mě doslova dostala. Téma, které byste očekávali, že se bude řešit spíše o 100 let dříve, ale ten problém je blíž než si mnozí z nás myslí a někde je dodnes. Kniha, která mě více otevřela oči a věřím, že i dalším. Ani se mi to nechce přiznat, ale byly i slzy.

09.04.2018 5 z 5

Břeh temné vody Břeh temné vody Joe R. Lansdale

Hodně zvláštní kniha. Přečetl jsem ji, ale neuvěřitelně rychle. Hodně lehce se čte. Příběh je psaný možná trochu naivně, ale to je tím, že jej vypráví 16ti letá dívka.

02.04.2018 4 z 5

Dívka, která upíjela měsíc Dívka, která upíjela měsíc Kelly Barnhill

Hodně velké překvapení! Kde začít? Obálka!!! Je nádherná, prostě úžasná. Anotace vám "práskne" vlastně skoro celou zápletku, takže se tady o tom nemusím více rozepisovat. Co mě ale hodně překvapilo, je že to není klasický pohádkový příběh. Jsou zde části, které jsou na knihu pro děti docela filozofické, ale mě se to líbilo. Také se mi líbí jak je do příběhu umně skryto poučení, které tady netrčí z příběhu jako pěst na oko. Za mě moc velké a příjemné překvapení.

29.03.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Naprostý skvost! Vůbec bych si nemyslel, že může existovat kniha, která se bude takhle dobře a rychle číst o takových závažných tématech. Velmi silný příběh. Konec vás naprosto dostane! I slzy ukáply.

26.03.2018 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Bohužel nemohu sdílet všeobecné nadšení... Saturnin jako postava slouží v knížce jako hybatel děje. Bez něj by se tam toho moc nestalo, protože naše hlavní postava by bez Saturnina toho moc neudělala. Některé pasáže jsou vtipné, jiné méně vtipné - pro mě hlavně vyprávění dalších příběhů - ty jsem ke konci už přeskakoval. Styl psaní mi opravdu nevyhovoval a některé věty jsem musel číst vícekrát. Ano, můžu říct, že jsem knihu přečetl, ale už ji nikdy znovu číst nechci a tak ji posílám dál...

22.03.2018 2 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Po super prvním díle, přišel díl druhý....
Co o něm říct? První půlka pro mě nebyla tak super, jako první díl a jako druhá půlka. Dokonce mi tady i trochu vadil styl vyprávění, kdy každá kapitola je vyprávěná z pohledu jedné hlavní postavy, ale v té druhé půlce to zase hned dávalo smysl. Kapitoly z pohledu Heleny byly pro mě absolutně nejlepší. Finále mě ale vynahradilo rozpačitý pocit z první půlky. Jedná se sice o YA knihu, ale čím mě opravdu překvapila je krutost. Tam kde standartní YA knihy jen naznačují Saba Tahir se nebojí jít na věc. A tam kde čekáte, že se stane něco co odvrátí nevyhnutelné se stane ještě něco horšího.

19.03.2018 4 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Nářez od začátku až do konce. Ano, opět se jedná o YA literaturu, ale tady jsem se opravdu poprvé o hlavní postavu bál. Svět, který je zde vymyšlení je krutý, nic není zadarmo a vše je vykoupeno nějakou obětí. Svět je opravdu promyšlený a protože nám je vlastně jen trochu nastíněný tak zbývá spousta prostoru jak ho v dalších dílech rozvíjet. Líbí se mí i způsob psaní kapitol "na střídačku" mezi hlavními postavami. Hned začínám s Plamenem v temnotě.

13.03.2018 5 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Ano, jedná se o YA, ano máme tam pár YA klišé. ALE svět, ve kterém je kniha zasazena je tak nádherně krutý, bizardní a zvrácený, že to všechno bohatě překoná. Dvůr a hlavní lodě imperátora mi něčím strašně připomínaly film Flash Gordon - ano já vím, ale prostě jsem si to pak opravdu takhle představoval. Hodně se mi líbila i kritika náboženství jako nástroj, který brání pokroku a způsobuje úpadek.

08.03.2018 4 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Tak jestli někde bral "železný Jim" inspiraci pro Avatara tak tady :-) Dobře se to čte. Jen jsem čekal něco jako eko thriller, a dostal jsem něco trochu jiného. Děj letí kupředu, nejsou zde hluchá místa.

02.03.2018 3 z 5

Horrorstör Horrorstör Grady Hendrix

Design tady rozhodně vítězí nad obsahem. Ale jako taková jednohubka je kniha dobrá. Má i docela strašidelné části, u kterých se budete bát. Návštěva IKEA už nikdy nebude jako dřív :-) !

27.02.2018 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Pro fanoušky nutnost. Jinak klidně můžete přejít....

26.02.2018 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Když jsem dával Naslouchači 5* tak jsem si myslel, že je to fakt PECKA:-) Faja je, ale ještě lepší! Autorka nezačíná nějakou rekapitulací, NE! Rovnou se jede jak na horské dráze. A ten konec!!! Petro, kdy vyjde další díl?! :-)

21.02.2018 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tak tahle kniha je ABSOLUTNÍ PECKA! Musím přiznat, že české autory skoro vůbec nečtu. České fantasy nebo sci-fi už vůbec ne. Na tuhle knihu jsem se nechal zlákat booktubery a je opravdu úžasná! Svět, který Petra Stehlíková vytvořila je krásně promyšlený. Líbí se jak je "mnohovrstvý". Nic není černé nebo bílé. Příběh samotný vám nedá oddechnout, a budete chtít knihu přečíst jedním dechem.

19.02.2018 5 z 5

Všichni kdo mají rádi GG nutnost. Občas se budete smát, některé pasáže vás dojmou. Lauren je vtipná i mimo scénář. Někdo tady psal, že se mu části, kde Lauren popisuje svůj život nelíbily, mě ano! Pro mě to ukazuje, že má životní nadhled a zkušenosti. Musím říct, že jsem se opravdu bavil a můžu knihu jen doporučit.

15.02.2018 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Tady musím opravdu říct, že pro mě je film mnohem lepší než kniha. Ale i tak super.

13.02.2018 4 z 5