e.llis e.llis komentáře u knih

Skvěle sarkastická, humoruplná kniha.
Nemám k tomu co dodat. Snad jen, že konec byl opravdu krásný a Martin je skvělá postava, která se nedá nenávidět. Je úžasné jak moc se dokáže obětovat pro lidi jako celek.

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Docela normální teen lovestory.
Podle mě bylo docela chybou hned vykřikovat do světa, že je schizofrenik, už jen tou obálkou a vším. Mohla by to být trošku lepší zápletka než ta, kterou jsem hned odhalila.

Kniha byla celkově asi tak průměrná jak jen to jde. Nic extra. Marně si vzpomínám na nějakou oblíbenou postavu.
Zkrátka průměr.

22.08.2017 3 z 5

Skoro směšná story Skoro směšná story Ned Vizzini

Úžasné.
Ani jsem nevěděla o českém vydání a uznávám, že jsem z toho anglického originálu nepochytila tolik, kolik bych mohla..

Ale i tak se nechám slyšet jako obdivovatelka tohoto spisovatele. Styl jakým píše je neuvěřitelně chytlavý a zádumčivý. Nedává věci do obalu, což se mi u něj líbí, prostě vše popisuje tak, jak to je. Craig o sobě párkrát řekl věci, kterým by se někdo mohl smát, ale vy se nesmějete, protože víte, že je to pravda.
Samozřejmě také miluju jak přímo do tohohle prostředí vnáší vtipy. Tak nenuceně, jakoby tam prostě odjakživa byly.

Tak snad abych si to přečetla i v češtině? :D

22.08.2017 5 z 5

Love story Love story Erich Segal

Love Story. Hm... vidím tu nějakou velice pěknou Story. Bohužel jen náznaky Love.
SPOILERY
Jednoduše nechápu, co má láska společného s tím, co jsem právě přečetla. Možná je to jen další možnost jak se zamilovat... ale notak. Vždyť to by mohla být láska podle receptu..
1. vyprovokuj ho aby tě někam pozval
2. v podstatě ho zmanipuluj
3. vymysli si pokračování a pak mu prostě oznam že tak to bude

Nepřijde mi, že ji miloval. Nepřijde mi, že ona milovala jeho.
Ona jim prostě vymyslela život a on se jím řídil. End of story.

No.. bylo to dobře napsané a zdá se, že jim to vyšlo. Ať už je to jakkoliv.

Múza za zrcadlem Múza za zrcadlem Robert Macků

Jednoduše krásná kniha.

Autor nás nechává se zaplést do tolikrát probírané témy (lásky) avšak tentokrát to staví na zhola jiný level. Tři různí umělci. Snaží se nám zpodobnit lásku v tolika možných vzezřeních, že vás to nechá jen zírat. Možná i nadávat.

Konečně kniha kde jsou postavy živé - mají své pohnutky, povahy a vlastnosti.
Kniha velmi milá, částmi srdcervoucí, ale plná života.
Je pravda že občas se děj vleče ale z mého pohledu to za to opravdu stálo.
Zkrátka jsem se tam našla.

Nick a Norah: Až do ochraptění Nick a Norah: Až do ochraptění Rachel Cohn

Toto je velice zvláštní kniha, která vám během ani ne jednoho dne dovolí nahlédnout do života dvou teenagerů. Dá vám přehled o jejich rozpolcenosti a touze milovat a být milován.
Poví vám, jak můžeme být pitomí, když se bezhlavě zamilujeme.
Vysvětlí vám, že ne každá mrcha je doopravdy mrcha.
A pochopíte, že rozbitá srdce k lásce a takovým blbostem zkrátka patří.
Občas je i kniha krapet zmatená.

Jen tak mezi řádky jsem se zkoušela dívat na film. Protože "co se může podělat na filmu v rozmezí ani ne 24 hodin".
A odpověď zní: úplně všechno!
Z průměrného klišé udělali obrovskou patlanici plnou záporáků, kteří zde původně nebyli..? Fuj!

08.01.2017 3 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Této úžasné spisovatelce se povedlo zachytit "ART" (marně hledám dokonalý překlad) v tom pravém slova smyslu.

Knihu jsem chtěla na základě jejího uměleckého zaměření, které spolu s postavami (a snad i s autorkou) sdílím.
A NEMŮŽU jinak, než s otevřenou pusou dokořán děkovat, za něco tak úžasného. Spisovatelka musela vědět o čem mluví, protože samo zachycení umělecké duše... no, jen málo lidí si na něco takového troufne. A jí se to SAKRA povedlo (pardon, jsem krapet unešená). Já se tam prostě viděla!!!

Je těžké být milován umělcem, avšak těžší je, ho milovat. Zamilovat se do rozpolcenosti rozbitých duší, do nepořádku zamilovaných myslí, do spousty a další spousty nepořádku. Do barev. A hlavně do upřímnosti, protože většina umělců po ní prahne.

Popisovat svět očima umělců je rovněž složité. Ale ano, všude jsou barvy. Spousta barev. A občas ty barvy explodují a stane se z nich vnitřní vesmír.

Mimochodem, když vidíte umělce na vás nepokrytě zírat, nemusí to znamenat, že se do vás zamiloval. Možná vás jen v duchu maluje.

Když jsem četla, ve vzduchu bylo cítit napětí. Bylo cítit, že se něco stane.. to mě občas i rušilo ve čtení. Nakonec jsem byla se zápletkou spokojená. (Ale od té doby co jsem četla Nocte už mě nic nepřekvapí.)
Trošku mi vadila časová zmatenost. Kvůli stylu psaní. Také musím konstatovat, že mi sem tam chyběla občasná "se, si" v důsledku chyb překladu.

A přesně tohle a víc tam najdete. Já tam našla sama sebe. Co vy?

24.12.2016 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Myslím, že toto dílo je tak známé, že naše názory na něj jsou přinejmenším hodně zkreslené.
Těžko říci, jestli by se mi dílo líbilo více či méně, ale určitě bych z něj měla silnější pocity.

Je nevýslovná škoda, že každé dítě již od útlého věku zná příběh o páru jemuž nebylo souzeno býti spolu. O chlapci a dívce, kteří byli tak zoufale zamilovaní, že jeden bez druhého žíti nemohli.

PS: Má řeč nechť omluvena jest. Neboť knižní mluva vskutku návyková zdá se býti.

07.12.2016 4 z 5

Eleanor a Park Eleanor a Park Rainbow Rowell

Nádherná knížka. Až bere dech lehkost s níž se četla.
Je na ní něco, co vás přiměje věřit na pravou lásku.
A když jsem se zrovna nedusila smíchy, na tváři mi zůstával úsměv z tak krásné četby..

06.12.2016 4 z 5

Růže podzimu Růže podzimu Abigail Gibbs

Pořád to stejné, pořád to stejné.

Jak už jsem napsala u prvního dílu.. Vždyť postavy nemají žádný CHARAKTEEEEER. FŇUK.
Zase psychicky narušená postava.. bla ... bla... pořád ten stejný příběh dokola a DOKOLAAAA.

Snad ještě horší než minule... asi proto, že už jsem věděla, že konec knihy to nespraví. Tady ne. Ani u prvního dílu. Žádné vyvrcholení.. blivajz.

Jednu hvězdičku dávám, že jsem to dokázala přečíst a za obálku, kvůli které jsem si ono neštěstí koupila.

05.12.2016 1 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Bohužel nemůžu dát více hvězdiček s klidným svědomím.

Děj byl vleklý, pravda občas se i rozjel ale..
Dál mi přišlo, že ani autorka sem tam nevěděla jak vypadají její budovy..
Přeskakování v textu.. Stál daleko od nich a najednou ho chytili? Wutt?
Má autorka nějakou úchylku na psychické poruchy?
Snad žádné dvě (dobře možná dvě ano) postavy se nedaly charakterově rozdělit!
A to bych napsala jako poslední ještě jednou a jasně..
ZATRACENĚ ŠPATNĚ VYKRESLENÉ POSTAVY

Můžu si jedině ODDECHNOUT, že jsem si knihu koupila v Levných knihách a NE v knihkupectví kde jsem původně zamýšlela.

05.12.2016 2 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Přijde mi, že tuto knihu napsal nějaký muž a snažil se jí poukázat na ženský smysl komplikovat věci. Taková parodie typu: "Proč to dělat snadně, když to jde složitě?"

Nejspíš už byla kniha přes mou věkovou kategorii, ale v knize mě štvali asi všichni.
Musela jsem se držet, abych se nešklebila u fakt děsných rozhovorů a občas jsem s knížkou hodila o matraci (opatrně, aby se jí nic nestalo, samozřejmě) a odešla, abych ji náhodou nezneškodnila. Mluvím o rozcupování papíru, který bych samozřejmě recyklovala a snažila se nahradit tu škodu stromů, co musely trpět kvůli TOMUHLE! Uf..

Když teď dovolíte, zapomenu, že jsem tu knihu četla a vrátím se ke svému životu.

PS: Jedna hvězdička za nápad s dopisy. I když je pěkná pitomost nadepisovat i adresy apod.

05.12.2016 odpad!

Město Ember Město Ember Jeanne DuPrau

Do tohoto příběhu jsem se zamilovala. Ne tak jak to většina lidí říká dnes. Ale Doopravdy.

Asi se to nedá vyjádřit slovy, ale když jsem tu knihu četla, byla jsem zase malá holka a mamka mi sedíce na posteli četla příběh o holce, která se narodila nespoutaná. A klukovi, který se snažil všemu na světě dát význam. Ačkoliv svět je větší než tušil.

Naprosto celá kniha byla plná něčeho, co by jste mohli přiřadit ke kouzlu vánoc. Přesto to bylo jiné. Tak neuvěřitelně skutečné a přitom jako sen. A vy tu knihu dočtete a jste plní emocí. Avšak kdyby se mě v tu chvíli někdo zeptal, co mě tak nadchlo, otevřela bych pusu a nic by z ní nevyšlo. Jen bych na něho zírala a poté mu gestem naznačila, aby si ji taky přečetl.

05.12.2016 4 z 5

Navěky Navěky J. M. Darhower

Nádherný příběh, který se skvěle čte.

Musím uznat, že za můj výběr může hlavně obálka, ale to, co se za ní skrývá ve mě vyvolalo tak silné emoce, že jse se dala do kreslení fan-artů.
Je prostě dokonalá.

Navíc závěr knihy zapříčinil, že jsem se nezamilovala jen do knihy, ale i do autorky, což se mi často nestává. Dokonce i poděkování (kvůli kterému jsem se hlavně zamilovala do autorky) je napsané skvělou, hravou formou.

Celkový dojem? Zamilovala jsem se.
Otázka pro vás: Co je černé, bílé a přece celé červené?

18.05.2016 5 z 5

Nádherná svadba Nádherná svadba Jamie McGuire

Měla to být třešnička na dortu. MĚLA. Bohužel mi tento díl pomohl uvědomit si, jak hrozný ten příběh nebo styl psaní je. Opravdu nevím, co je horší.

Hvězdičky za víceméně povedený začátek.

18.05.2016 2 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Tohle není první kniha, kterou jsem od autorky četla. První bylo Jestli zůstanu, kde se patrně ještě nerozvinul její talent psaní nudně a zdlouhavě (....nebo to tam nebylo tak zřetelné) A umění useknout děj v tom nejlepším už se taky projevil.

Z mě ůžasných pár prvních stránek. Zbytek...hrůza.

18.05.2016 3 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Dlouho jsem přemýšlela co o této knížce napíšu...A potom jsem na to přišla!

Jde o to, že pokud si chcete tuto knížku užít...NESMÍTE ji číst. Musíte ji žít. Musíte vzít Ruby ven a vyprávět jí o tom jak máte podělanej život. Musíte přijmout Katie za svou dceru, rvát se s osudem... a především - být naprostý blázen do Alexe.

Kniha do vás občas hustí tolik informací, že vám nezbývá než ji zavřít, dlouze se zadívat do zdi a urovnat si v hlavě co se vlastně stalo. Nedokážu pochopit, jak ji autorka mohla napsat. Něco tak ůžasného!
Trošku mě štval fakt, že kvůli dopisové formě se toho strašně moc vynechalo. A neměla jsem moc přehled o jejím věku.

Kniha je plná skvělých postřehů hlavně o tom, že život jde dál...a nezáleží na tom, že někdo umřel, že se někdo narodil nebo na čemkoliv. Svět se kvůli tomu nezastaví.

A poučení z téhle knihy?(Případně se omlouvám) Že život nikdy není tak podělanej, aby se nedal podělat ještě víc.

18.05.2016 4 z 5

Ten, kdo odešel Ten, kdo odešel Lucy Dawson

Já...moc nevím co k tomu dodat. Jedna hvězda mluví za vše.
Možná to prostě nebyla knížka pro mě, ale děj byl zdlouhavý, Molly ufnukaná,...
Je mi líto, ale tohle prostě nevyšlo.

18.05.2016 1 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Dokonalé zakončení série.

Zase byli spolu a nechyběla akce. Nádherně vykreslené postavy...každá něco skrývala. Já vůbec nemám slov!

Do hlavy se mi vyryl jeden citát od Caleba, který předčil i Sobolovy proslovy. :D
"Bolest je hrozně bolavá, víš?"(Caleb)

18.05.2016

Cesta věčnou nocí Cesta věčnou nocí Veronica Rossi

Naprosto ůžasné pokračování knihy.

Po přečtení prvního dílu jsem si ihned půjčila zbylé dva, protože nebylo absolutně možné, že bych litovala. A překvapivě....jsem měla pravdu!!! Přečetla jsem ji za den a na konci zmateně přetáčela strany v naději, že se tam objeví nějaká skrytá strana...ehm, ne.

Pravda je, že jsem proletěla tím dějem hlavně proto, že jsem hledala, kdy už sakra budou Árie a Perry zase spolu...no a když už to vypadalo že už jako že jo...konec knížky!!...Což mě přinutilo skočit po té zbývající-kde se najednou objevil konec druhého dílu...JAKO CO??? Asi tady už opakuju hodně lidí, ale proč to nedali do druhého dílu?

Pořád před něčím musejí utíkat, ale to nezabránilo této knize aby byla tak ůžasná...

"Uteče ti někdy něco?"(Árie)
"Ty. Pokaždé."(Perry)

18.05.2016 4 z 5