E.lisabeth E.lisabeth komentáře u knih

Černá komnata Černá komnata Lincoln Child

Neobvykla Pendergastovka...celou knihu se resili rodinne vztahy, rodinne problemy...spise jsem se tesila na reseni noveho pripadu. Na druhou stranu se kniha cetla celkem dobre a rychle. Mrtvoly nam vstavaji uz nejmene potreti z hrobu a tak... Nejvic stejne ale bavil zacatek a Procterovo nahaneni...jediny akcnejsi okamzik knizky. Priste snad nebudeme hledat Constance v Tibetu, ale budeme hledat nejake zlocince.

18.04.2018 4 z 5

Falešný sňatek Falešný sňatek Magdalena Mintová

Příjemné pokračování téhle knižní oddechové série. Autorka píše velice čtivě a na proložení mezi knihami, u kterých je třeba více přemýšlet, je to naprosto ideální. Těším se na pokračování:)

09.04.2018 4 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Ach ach ach...co je s Kadenem? Kdy vychazi dalsi dil? Tohle mi nedelejte....ja mam vzdycky rada zaporaky! Opet se kniha cetla tak rychle, potrebovala jsem vedet co bude dal a zaroven nechtela konec. Tajne porad doufam, ze to dopadne jinak nez jak to vypada, ze to bude.

18.03.2018 5 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Skvěle propracovaná detektivka, stejně jako vždy u této autorky. Tentokrát mě pachatel v jednu chvíli i napadl, ale rychle jsem tu myšlenku zahnala a dál se tím nezabývala. Favorita jsem měla v někom jiném:). Líbilo se mi i rozvinutí Beatricina soukromého života a těším se na další kousek.

17.02.2018 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Do knihy jsem se zacetla jako do oddechovky, takze me autorka dokazala naprosto dokonale zmast a az zpetne mi dochazelo, co jak bylo a co kdo vlastne rekl a sestavila si to dohromady:-). Rozhodne si co nejdrive poridim druhy dil, jelikoz konec byl tak otevreny, ze bych nejradeji bezela hned do knihkupectvi.

06.02.2018 5 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Oddechova srandicka, akorat na relaxacni prodlouzeny vikend. Precteno za dva dny...kdyz mi zbyvalo deset stran, tak jsem si konecne pripustila, ze to asi nebude konec...ted zas cekat, jestli a kdy vyjde dalsi dil

28.01.2018 4 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Podobny namet jako Erebos od U.Poznanski. Asi hlavne proto, me kniha uplne nezaujala. Fakt ale je, ze jsem podezirala nekoho uplne jineho, kdo by mel za NEEDem stat. Takze zaver byl pro mne pomerne prekvapeni. Hodnotim prumerne, zadne nadseni, ale ani zklamani.

28.11.2017 3 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Jak to vsechno dopadne mi bylo jasne od zacatku, ale je to pohodova odpocinkovka, bez nutnosti sloziteho premysleni. Donovo nekonvencni chovani bylo prijnym zpestrenim romanticke komedi:-)

17.11.2017 4 z 5

Armada Armada Ernest Cline

Pan Cline me proste bavi, hvezdou navic ocenuju hlavne to, kolik musi dat prace dat vsechna ta data a informace dohromady, aby to davalo nejaky smysl. Super a doufam ze se dockame dalsiho kousku.

13.09.2017 5 z 5

Lovci duchů Lovci duchů Neil Spring

Styl psaní mi nevyhovoval, místy učebnicové. První část knihy mě vyloženě nebavila.
Při posledních stránkách, se mi po dlouhé době stalo, že jsem po přečtení věty okamžitě vypustila co v ní bylo. Mlhavě tuším jak to skončilo, ale už se mi to prostě číst nechtělo, dočteno jen proto, že už mi moc nescházelo.
Nebýt prostřední části knihy, tak snad letí oknem:D.
A jakože na chyby nejsem hnidopich a když se do knihy zažeru, tak si jich ani nevšimnu, tak tady jich bylo na můj vkus až moc a hlavně viditelných na první pohled.

01.08.2017 2 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Úplný boom emocí se u mě nekonal, je to krásný a smutný příběh, rozhodně bude zařazený vedle Malého prince, ale asi jsem knihu nečetla v tu pravou chvíli...

22.06.2017 4 z 5

Případ ukradeného zubu Případ ukradeného zubu William Ritter

Jeste predvidatelnejsi nez prvni dil, ale me to proste u teto serie vubec nevadi. Opet super oddechove cteni plne roztomilych priserek a Jackabyho glos. Tesim se na dalsi dil:-).

12.05.2017 4 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Tak to byla rychlost. Přečteno za jeden den. Úžasně oddechové pohodové čtení, přesně to jsem potřebovala. V knize nenajdete žádnou úžasnou a nepředpokládanou zápletku, zato kopec úsměvných chvilek v detektivním příběhu. Jackabyho jsem si celou dobu představovala jako roztěkaného ňoumíka Mloka Scamandera z filmu Fantastická zvířata:)...přesně by mi na něj sednul. Doporučuju všem, co potřebují oddych od náročnějších knih.

06.04.2017 5 z 5

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

Přestože hlavní hrdinové jsou puberťáci, je kniha čtivá i pro starší. Kdyby zde nebyli pasáže se střední školou, ani by mi to nepřišlo a stejně jsem si všechny představovala min. o pět let starší. Celá serie se čte rychle, pro mě to bylo oddychovejší čtení, až na posledních pár stránek, kdy jsem byla napnutá, jak vše skončí.

23.02.2017 4 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Ja to proste hltala, od zacatku do konce. Chci viiiiiic...

28.12.2016 5 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Pohodova oddechovka pro nactilete s predem jasnym koncem. Ale neurazilo. Jen mi prislo, ze hlavnim hrdinum je trochu vic nez kolik autorka uvadi. Nejak mi to nesedelo

27.02.2024 4 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Moc hezke a prijemne cteni, jen skoda, ze prvni polovinu knihy byl dej na me az moc tahly. Jinak ale pekny napad a tesim se co bude dal:)

18.05.2023 4 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Mela jsem obrovska ocekavani a to se urcite odrazilo na hodnoceni. Kniha ma urcite zajimave casti a zajimave napady, ale na druhou stranu mi tam chybelo neco navic, co jsem po vsech tech hodnocenich cekala. Jinak je to prijemna nadprirozena detektivka.

28.01.2022 3 z 5

Most času Most času Bruce Leininger

Je videt, ze si knihu psali rodice Jamese. Nektere pasaze, zcela zbytecne. Napriklad omlouvani sebe sama za nejaky nazor, neustale vysvetlovani zenske rady Andrei matky a sester... Ale jinak se mi moc libilo

07.03.2021 4 z 5

O Rumcajsovi a loupežnickém synku Cipískovi O Rumcajsovi a loupežnickém synku Cipískovi Václav Čtvrtek (p)

Pri predcitani detem, je treba pocitat s prereky. Nektera slovicka se vazne nedaji :-D. Jednotlive prihody bych hodnotila tak pul napul.

20.12.2019 3 z 5