E_Lan E_Lan komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Pro mne obrovské zklamání. Prvoplánovitý porevoluční humor, navíc ve čteném provedení doplněn nesmyslným rádoby vtipným hudebním doprovoden, který navádí, kdy by se člověk měl smát. Celé těžko uvěřitelné a hlavně ne vtipné. Konec je navíc totálně do ztracena, takže ani žádná byť blbá pointa se nekoná. Prostě špatné.

08.05.2018 2 z 5

Bože jak dlouho jsem hledal zábavnou knihu o historii lidstva, ne žádné obrázkové nudně chronologicky popisné bichle. A toto je přesně ono. Historie daná do souvislostí, stovky zajímavých faktů, které si člověk neuvědomí nebo nemá šanci ze školy vědět. Navíc rozumné uvažování autora o věcech minulých i budoucích podané velmi zábavnou a čtivou formou. Bravo!

02.02.2018 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Tak snad hodnocení knih čtenářů u tohoto autora odpovídá. Kniha je plná fantazie, chvilkami vtipná, ale jinak “nic moc”. Tak nějak to nikam nevede, nakonec je slušné rozuzlení, ale ani to mi nerozptýlilo takový smíšený pocit, tak trochu o ničem. Škoda, ale jinak zajímavé dílko.

23.07.2022 3 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Zajímavé čtení o letadlech, létání a letcích. Je to takový rozhovorový pel-mel informací, které jsou většinou velmi zajímavé a krásně dokreslují pocity z létání. Poslední kapitola o A380 je navíc prošpikovaná technickými detaily, které mě hodně bavily.

08.04.2022 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Je třeba si někdy přečíst klasiku. Poselství je jasné, velmi dobře sepsané. Na dobu, ve které byla kniha napsána dozajista revoluční a vděčit autorovi za “české” slovo robot je pro nás povinností. Hezky (byť nelehce) se to čte.

30.12.2021 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

No, je to podivné dílo. Tak nějak divná detektivka, která chvilku baví, chvilku člověk kroutí hlavou na nesmyslným dějem, sem tam se i něco nového dozví z oblasti vědy (tedy aspoň doufám). Konec dává tomuto nevyrovnaném dílu korunu, ale nemůžu říct, že bych se nebavil. Takže “dobré”.

28.11.2021 3 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Přimhouřím obě oči a dám plný počet. Výborně jsem se celou dobu bavil. Krásné prolínání sci-fi a nedaleké historie, kousek příběhu v mých rodných Varech, láska k Praze, zobrazení mužského sobectví a dalších chyb, ve kterých jsme schopni žít. Závěr trochu překvapil, ale stojí za to. Moc hezká kniha!

21.11.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Dobré detektivní čtení, o tom žádná. Jednoduchý a přímočarý příběh, který udrží člověka v napětí a to se cení. Na druhé straně nic víc. A nic míň.

12.10.2021 4 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Dobrá, vlastně velmi dobrá detektivka. Velmi zamotaná, trochu moc dlouhá, ale s dobře propracovanými postavami, utíkajícím dějem a zajímavým námětem. Až jsem se v té komplikovanosti trochu ztrácel.

23.08.2021 4 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Moudrá to kniha moudrého muže. O životě, psychiatrii, léčení, dětech, osobnostech, no prostě o všem. Když o tom mluví tak inteligentní člověk, tak je skutečně co číst a kam se zase o kousek posunout.

12.04.2020 4 z 5

Skála Skála Peter May

Hezká detektivka hodně odlišného ražení než ony drsné napínavé severské kousky, které se také dobře čtou. Hlavní hrdina se postupem času hezky odhaluje, zápletka je správně zapletená a konec je dobře ukončený:-) Co více si přát...

21.05.2019 4 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Už dlouho jsem nečetl tak propracovanou, originální, po celou dobu zábavnou knihu. Navíc v oblasti sci-fi, kterou jsem před řádnými lety opustil a jen sem tam si k ní znovu odskočím. Námět je neskutečně originální a chytlavý, ač na konci prvního dílu člověk nemůže ještě plně posoudit, vypadá vše promyšleně a tak se těším co ukáží další dvě knihy. Jen ta orientace v čínských jménech je někdy zábavně složitá...

18.03.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Má druhá kniha, kterou jsem od pana Hartla četl. A musím říct, že rozhodně o kus lepší než ta minulá. Je to celé jen o postavách, emocích, vztazích, ale velmi zajímavě a zábavně napsáno. Několik příběhu pak ke konci doslova bere dech. Co je pak velmi příjemné, že chování postav je velmi uvěřitelné.

13.01.2019 4 z 5

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Bohužel snobské, negativní, sebestředné dílo, které jednak nudí a ukazuje českou povahu v jejím horším světle. Autorka kritizuje nedobré autory, se kterými se v životě sešla a sama vyprodukuje dílko, které nemá žádnou kostru, příběh, humor. Prostě nic.

02.01.2019 1 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Nádherný příběh, krásně popisně podán, vyjadřující rozpor toho co člověk v životě skutečně potřebuje oproti tomu k čemu ho současná (byť už dnes trochu historická doba) vede. Knihu jsem nejdříve četl (největší zážitek), pak viděl film (tak dejme tomu) a nyní ještě jednou jsem si po letech poslech audioknihu (také nebyla špatná). Je škoda, že paní Legátová dostala chuť se s námi podělit o své moudro a náhled na svět tak pozdě a moc toho po ní nezbylo.

08.12.2018 5 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Zpočátku jsem to bral jen jako pobavení a trochu knihou a tématem pohrdal. V průběhu celé knihy jsem názor kompletně změnil. Jestli za to může neustálé opakování nebo opravdu lákavá představa toho, že by se dalo žít lépe za pomoci toho, že si člověk přestane stěžovat nevím. Skutečností ale je, že od té doby vnímám každou svou stížnost i z okolí a přijde mi, že minimálně já na svět při tom menším stěžování nahlížím tak nějak lépe...

30.11.2018 4 z 5

Takový severský Forrest Gump. Vtipný, trochu toulající se v několika časových osách a na pozadí významných osob. Kniha je velmi zábavná, čtivá a v některých pasážích mi přinesla pořádnou porci smíchu. A to se cení. Vidět film a poté číst knihu odhalí jak zkratkovitá je filmová produkce...

23.10.2018 4 z 5

Bláznivé zábavné čtení. Při prvním setkání s Beckmanem jsem se bavil, chvilku kroutil hlavou, chvilku obdivoval vtip, ale sem tam se i nudil. Celkově se ale kniha čte velmi lehce a člověk se na ní těší co za šílenosti se zase bude dít dál.

14.12.2017 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zajímavá kniha od začátku do konce. Trochu rozmělněný příběh, mnoho postav, o něco delší než by bylo ideální, ale přesto je to vynikající počin. Nedivím se cenám, opravdu jde z knihy mráz po zádech!

19.03.2017 4 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Tak tohle je asi klasika. Obrovsky zábavná klasika. Válka viděná z druhé stránky, očima naivního účetního v pozici důstojníka, očima prostých vojáků, kteří holt musejí dělat to co se po nich chce a nikam se nehrnou. U všeho toho potkávání národů popsané velmi humornou formou, u které jsem se několikrát dokonce “řezal:-) Skvělá to kniha!

29.03.2024 5 z 5