dzejkbeltygros Online dzejkbeltygros komentáře u knih

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Čekala jsem jen nějaký vtipný popis cesty napříč Tureckem. Ale ve skutečnosti je v té knížce taková síla! Tolik myšlenek o lidech, bytí a vlastnostech člověka, až to není možné. Tuhle knížku určitě nedržím v ruce naposledy. Rozhodně stojí za přečtení. Zjistíte při ní, že na tom nejsme vůbec špatně, máme tolik možností, vymožeností. Navíc je to i vtipně popsané, téměř u každé stránky jsem se musela nahlas smát. Prostě pecka! :)

27.11.2019 5 z 5

Děvčátko na kře Děvčátko na kře Adélaïde Bon

Byla to zajímavá knížka, která v člověku vyvolá dost zvláštní pocity. Nečetlo se to úplně lehce, ale přelouskala jsem to během pár dní. Dost jsem se u toho zamýšlela. Jsem ráda, že se mi nic podobného nestalo a budu doufat, že pokud budu mít děti, tak je proti takovéto situaci uchráním.

07.05.2019 3 z 5

Poznej člověka na první pohled Poznej člověka na první pohled Alfred J. Bierach

Upřímně jsem čekala něco trochu víc. Sice jsem to dočetla, ale po druhé bych ji do ruky asi nevzala. Nepřišla mi zase až tak užitečná a těžko se mi četla.

29.04.2019 3 z 5

Strašná nádhera Strašná nádhera Halina Pawlowská

Poslouchala jsem to jako audioknihu a nebylo to nejhorší, ale ani nejlepší. Občas jsem se zasmála, občas jsem nevnímala o čem mluví. Prostě taková oddechovka, která nenadchne ani neurazí. :)

11.04.2019 3 z 5

Kecy mýho fotra Kecy mýho fotra Justin Halpern

Na tuhle knížku jsem narazila díky naší skvělé knihovně, která dostala úžasný nápad na Valentýna. Zabalila několik knížek do bílého papíru, nalepila na něj kódy, napsala značky, jestli je to pro muže nebo ženy, a nechala čtenáře, aby si podle intuice vybrali společníka pro osamocené večery. Řeknu vám, že lepšího společníka jsem si vybrat nemohla! Dlouho jsem tak oddechovou a humornou knížku nedržela v ruce. Určitě můžu doporučit. Schválně jsem si vybrala knihu označenou mužskou i ženskou značkou. Byla to ta pravá volba!

22.02.2019 5 z 5

Pocitáty Pocitáty Kateřina Rezková

První knížka byla dokonalá. Tohle bylo... Kratší. Rychlejší. Zmatenější. Víc básnické. Ale pořád krásné a skoro nicneříkající. Nevím, jestli jsem se našla nebo ztratila...

04.02.2019 5 z 5

Sama sobě majákem Sama sobě majákem Kateřina Rezková

Na tuhle knížku jsem měla velké očekávání. Přečetla jsem ji jedním dechem a bylo to hodně vysoko nad moje očekávání. Možná tomu hodně přispěla podobnost našich osudů; jednoduchost, kterou miluju nebo výstižnost. Je to krásně napsané, jde cítit, že jsou do toho vloženy všechny různé emoce. V tomhle se najde snad každá duše.

04.02.2019 5 z 5

Cesty se rozcházejí Cesty se rozcházejí Veronica Roth

První díl byl paráda. Tohle bylo taky super! Mohl by takhle vypadat jednou vesmír? Možná to tak bude...

31.01.2019 4 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Něco z budoucnosti, z kategorie young adult. Že bych z toho byla tak odvařená jako z Divergence se říct nedá, ale celkem to pohltilo a stojí to za přečtení. Člověk si u toho odpočine od těch rádoby vtipných nebo přeslazených románků. :)

16.01.2019 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Jednoduchý a výstižný příběh o hamižnosti bohatých a laskavosti chudých. Chovejme se dobře a dobro se nám i vrátí. :) Aneb karma je zdarma! :D

26.12.2018 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Samozřejmě jako vždy - nejdřív kniha, potom seriál. Zase jsem šlápla vedle a věděla nejdřív o seriálu, do kterého jsem se bezhlavě zažrala a teprve potom zjistila, že je to podle knížek. No, co se dá dělat. Seriál už je skoro dokončený, a já teprve teď přečetla první díl. Bylo to naprosto pohlcující, skvělé, dramatické (i když seriál mi přišel drsnější). Na konci jsem si říkala, že už mi chybí jen pár stránek a pak zničeho nic otočím na poslední stranu a málem dostanu infarkt! To je všechno? No tak rychle utíkám koupit Střet králů. :)

19.12.2018 5 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Nějak ani nevím, co napsat. Právě jsem to dočetla a jsem dojatá. Není to žádná přehnaná romantika. Je to plné nečekaných zvratů, dobrodružství. Má to hodně stránek, ale i přes to lituji, že to nemá ještě víc. Váhám, jestli číst ještě i Hořící kříž, ale beztak mi to nedá a přečtu ho. Byla to úžasná knížka, která určitě stojí za přečtení a takové vyvrcholení všech předchozích dílů. Teď mi nedá spát... co bylo dál? :)

14.11.2018 5 z 5

Odkyselení těla aneb Dokonalý pramen mládí a štíhlosti Odkyselení těla aneb Dokonalý pramen mládí a štíhlosti Patrizia Pfister

Na tuhle knížku jsem narazila náhodou mezi levnými knihami. Ale je to pro mě velký objev a poklad. Téměř všechno, co autorka píše dává smysl a je reálné. Mám hned několik zdravotních problémů jako ona, ale vlila do mě novou a silnou naději, že se jich můžu zbavit a cítit se mnohem lépe. Tak hurá do toho! :)

19.10.2018 4 z 5

Zapomenutá Zapomenutá Catherine McKenzie

Takhle knížka byla fajn. Nic víc, nic míň. Tak trochu jsem, už podle obalu, čekala nějakou přesládlou romantiku, ale té tam moc nebylo. Naopak mě překvapilo, že tam bylo napětí ohledně případu, který Emma řešila a ukázka z reality, jak to vlastně většinou chodí. Četlo se to lehce a samo. Určitě můžu doporučit.

18.10.2018 4 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

První díl pecka, druhý díl slabší odvar a tohle bylo pohlcující, plné událostí, dobrodružné, plné života, trocha hrůzy, špetka magie, hromada překvapení... Prostě to mělo všechno, co má pořádný román mít. Možná i lituju, že to nemělo víc stran. ???? Nemůžu se dočkat čtvrtého dílu!

12.10.2018 5 z 5

Krutost Krutost Martina Cole

Knihu mi vrazila do ruky mamka, že je fajn a mám si to přečíst. Tak jsem se do toho pustila a trochu lituju. Začátek byl super a vypadalo to na dobrý příběh. Nemám sice ráda téma drog, ale čas od času si něco přečtu, abych prostě měla přehled. Celá knížka se netočila jen kolem tohoto tématu, měla i nějaký děj. Ale pořád se tam omílaly dokola ty samé věci a to mě už na konci tak štvalo, že jsem z toho byla celá nervózní a pomalu jsem se začala modlit, abych to už konečně dočetla a měla od toho klid. Byla by to hodně zajímavá a propracovaná knížka, kdyby ji autorka napsala o něco líp. Možná mě deptalo i to, že nemám ráda násilí, kterého byla plná knížka. Na druhou stranu tam byly dobře popsané povahy postav, a jak se od sebe lidé mohou lišit.

22.09.2018 2 z 5

Božský cheesecake - 60 receptů na dokonalé moučníky s čerstvým tvarohovým sýrem Božský cheesecake - 60 receptů na dokonalé moučníky s čerstvým tvarohovým sýrem Hannah Miles

Skvěle popsané z čeho se vlastně cheesecake skládá, jaké ingredience se mají použít a nespočet receptů. Určitě si ji pořídím do své knihovničky. :)

07.09.2018 5 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Kniha plná vulgarismů, násilí, slangu, přes který jsem se nedokázala přenést. Příběh se mi líbil tím víc, že byl inspirován skutečnou událostí. Bylo to trochu těžké přečíst, protože jsem cítila zlost nad tím, co Alex provádí a pak, když se člověk do něj vžije, tak i úzkost, ke které ho donutili. Jsem ráda, že jsem to přečetla, ale už se k tomu nikdy nevrátím.

05.09.2018 1 z 5

Poppy Day Poppy Day Amanda Prowse

Zajímavý a hezky napsaný příběh, který se možná jeví trochu nereálně, ale od toho je to přece příběh. Bylo to celkem silné, emotivní a k zamyšlení. Poppy byla opravdu naivní, ale i přes to, jí nechyběla odvaha jít a udělat něco, čeho nebyla schopná celá armáda. Myslím, že to stojí za přečtení. Nechybí tam ani špetka humoru.

03.09.2018 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Jsem taková tichá samotářka už od mala a tahle knížka jako by mi mluvila z duše, i když příběh byl úplně jiný než ten můj. Styl psaní byl lehký, podle mých představ. Na konci jsem byla hodně napjatá a doufala jsem, že se Sisi rozhodne jinak. Takže mě čekalo celkem velké napětí, a vzápětí zklamání, že se vydala tou horší cestou. Introverti prostě nemají povahu na velké rozhodování a změny. Konec byl otevřený, tudíž si každý může domyslet, jak to s ní opravdu dopadlo. Blázinec, odstěhování či úspěch v Muchomůrce?

20.08.2018 5 z 5