dzejkbeltygros dzejkbeltygros komentáře u knih

7 měkkých dovedností, které vás posunou kupředu 7 měkkých dovedností, které vás posunou kupředu Emma-Sue Prince

Tuhle knížku by si měl přečíst každý! Donutí to člověka pozastavit se, zamyslet a objevit v sobě spoustu nových dovedností, o kterých neměl ani tušení, že je může mít. Takové probuzení mysli.

21.09.2020 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Nejde jinak, než dát všech pět hvězd. Silný a relativně klidný příběh. Alespoň tak do půlky. Četla jsem to téměř jedním dechem, skvěle napsané!

17.09.2020 5 z 5

Hygge - Tajemství spokojeného života Hygge - Tajemství spokojeného života Louisa Thomsen Brits

Celkem dobrá knížka, až na to, že se tam příliš často opakovali stejné slova nebo i věty. Životní styl podle dánů má něco do sebe.

12.09.2020 3 z 5

Pokladnice moudrých rčení Pokladnice moudrých rčení Sakja-pandita (p)

Četla jsem dlouho, ale je to fajn knížka. Sice se nijak nezajímám dharmu a podobné věci, ale moudra ze všech koutů světa jsou více méně stejné. Vybrala jsem si tam dost hezkých rčení, které budu ráda používat.

15.06.2020 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tenhle poměrně krátký příběh je velice dobře napsaný, jednoduchý a výstižný. Ačkoli nemám sourozence, se kterým bych vyrůstala, tak jsem se v knížce dost často viděla. Bohužel se takové věci dějí a já stále nechápu, kde se takové pocity v lidech berou (narážím na matku v příběhu). Konec mě tak trochu zoufale rozesmál, i když to vlastně nebylo k smíchu. Kniha v sobě má zakořeněnou jednu dost hlubokou myšlenku o výchově a určitě stojí za přečtení.

15.06.2020 5 z 5

Mindfulness za 8 týdnů - Revoluční plán pro čistou mysl a zklidnění životního tempa Mindfulness za 8 týdnů - Revoluční plán pro čistou mysl a zklidnění životního tempa Michael Chaskalson

Tuhle knížku můžu doporučit naprosto všem, kdo se chtějí zbavit stresu, jsou napjatí, cítí úzkost, mají deprese, ale i lidem, kteří si jenom chtějí uvědomit, jak je dnešní doba uspěchaná a chtějí se naučit relaxovat a uvědomovat si přítomný okamžik. Dost mi ty myšlenky otevřely oči a vidím díky tomu svět zase z úplně jiného pohledu. Je tam hodně meditačních cvičení, což mne ze začátku moc nebavilo, ale musím uznat, že mne to začalo bavit a opravdu to pomáhá být klidnější a brát věci s nadhledem.
Spousta lidí by nepotřebovala psychologa, kdyby se naučili pracovat sami se sebou, svým myšlením.

01.06.2020 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Celkově příběh nic moc. Přišlo mi to takové o ničem, nebyla tam pořádně nějaká zápletka. Ale jinak to bylo napsané velice dobře a vyjádření myšlenek hlavní hrdinky bylo hodně zajímavé. Je fajn nahlédnout do přemýšlení duševně nemocného člověka.

14.05.2020 4 z 5

Internetový marketing: Prilákajte návštevníky a maximalizujte zisk Internetový marketing: Prilákajte návštevníky a maximalizujte zisk Viktor Janouch

Četla jsem poctivě každé slovo asi do 3/4 knihy, zbytek už jsem proletěla. Je zde podrobně probraná reklama na internetu a trochu i chování zákazníků. Knížka bude vhodná pro ty, co si chtějí založit e-shop, blog nebo www stránky a prodávat výrobny nebo služby.

30.04.2020 3 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Na poezii moc nejsem a nechtělo se mi to číst, ale nelituji! Lépe než v komentáři od Jass bych to nenapsala. Za mě nebylo co vytknout, obrázky i některé fráze mě dost pobavili. Taky je v těch slovech neskutečná síla. Alespoň pro mě která jsem si prošla téměř stejnými pocity.

04.04.2020 5 z 5

Cash Flow Cash Flow Jaroslav Sedláček

Knížku jsem nepřečetla celou, četla jsem jenom začátek. Hodí se pro začínající podnikatele, kteří si chtějí dělat sami účetnictví. Jsou tam dobře vysvětlené základy, jak vytvářet cashflow, jak vést účetní knihu apod.

30.03.2020 3 z 5

Povídky o nelásce Povídky o nelásce Michal Viewegh

Začátek trochu zmatený, nevěděla jsem, jestli je to jeden příběh nebo každá kapitola o někom jiném. Četlo se to hezky, dalo se u toho i zamyslet. Ale ta poslední část mě absolutně nenadchla. I když autor na konci píše, že to tam dal jakoby záměrně, vůbec se mi nelíbilo, že tam motal jiný literární útvar. Ještě mi vadí, když se odkryje jenom část příběhu, kde se zase až tolik nestane a já pak nevím, co se dělo nebo nedělo dál.
Celkově jsem při hodnocení mírná, proto 3 hvězdy.

29.03.2020 3 z 5

Náhlá vzplanutí Náhlá vzplanutí Nora Roberts

Nora je moje nejoblíbenější autorka, ale musím uznat, že tohle bylo o dost slabší, než její ostatní knížky. První příběh celkem super, ale ten druhý už se mi téměř vůbec nelíbil. Ale účel ve čtenářské výzvě to splnilo.

01.03.2020 3 z 5

Marketing na Facebooku a Instagramu Marketing na Facebooku a Instagramu Tereza Semerádová

Knížka je spíš pro podnikatele, kteří si chtějí založit firemní profil/stránky. Slouží jako takový informativní manuál, co kde na facebooku a instagramu je a jak to funguje. Pro mě to zatím moc přínosné není. Knížku jsem spíš proletěla.

09.02.2020 2 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Dostala jsem ji od nejlepší kamarádky a byl to skvělý výběr! Knížka je vtipná, zamotaná, v jednu chvíli mi i slza ukápla, a hlavně je tam naša moravština, což mňa hrozně bavilo!
Četlo se to samo, nedalo se od toho dost často odtrhnout.
Navíc se hodí i do několika témat výzvy.

09.01.2020 5 z 5

Peníze jsou moji přátelé Peníze jsou moji přátelé Phil Laut

Osobně mi přišla kniha o něco lepší, než Bohatý táta, chudý táta. Bylo to stručnější, srozumitelnější a nebyl tam nějaký konkrétní příběh, prostě jen důležitá fakta. Sice je to už starší kniha a některé věci už nemusejí být pravda, ale rozhodně to stojí za přečtení. Tohle je úplný základ, který nás nikdo nenaučil, ale je důležitý k životu. Alespoň pro toho, kdo se chce mít dobře a nechce obracet každou korunu nebo být v dluzích.

01.01.2020 5 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

V knížce jsou krásné ilustrace, navíc se to četlo úplně samo. Taky občas trpím nespavostí, respektive nemůžu usnout, tak si do noci čtu. Ale vždy pak naštěstí usnu. Nemám moc ráda otevřené konce, pak moc přemýšlím nad tím, co se dělo dál. Proto jedna hvězda dolů. Nemůžu právě kvůli tomu občas i spát, když vymýšlím jak to skončí.

29.12.2019 4 z 5

Tato kniha uzavřela moji letošní čtenářskou výzvu. Jsem za ni ráda, protože mi zase o další čtyři kroky otevřela oči. Několik myšlenek z knihy už jsem v hlavě měla, ale i tak to určitě stojí za přečtení. Začátek nebyl úplně nejlepší, musela jsem se přes něj prokousat, ale samotné dohody jsou do života hodně užitečné. Zakončení bylo zase trochu těžší k udržení pozornosti. Celkově mám z knihy dobrý pocit, i když by se dala shrnout do pár vět. Ale ne všichni by těch pár vět, ač výstižných, pochopili. Proto je někdy lepší mít tu kašičku kolem, abychom pochopili pohled autora, který knihu napsal.

27.12.2019 4 z 5

Bordelář zůstane vždy bordelářem a na tom ani Marie Kondo nic nezmění. I když má každá věc mít své místo, tak prostě věci, které používáme se jednoduše můžou povalovat různě podle potřeby. Navíc polovina knihy jsou stále jedny a ty samé věty omílané dokola. Shrnula jsem si knížku do pár důležitých bodů a vyšlo to na jednu stránku. Takže mi přišlo trochu zbytečné číst celou knížku, která toho zase až tolik nepřinesla. Doma stejně uklízím průběžně, občas není na škodu věci přeskládat, přemístit a nějaké nepotřebné vyhodit nebo rozdat. Ale to jsem dělala už dávno před tím, než tahle kniha byla vůbec napsaná. Nejvíc mě zabolela, když jsem četla část o tom, že paní Kondo vytrhala stránky z knih, čímž je zničila a znehodnotila. Za tohle bych jí urvala ruce! To se knížkám nedělá!

25.12.2019 2 z 5

Z dílny malých mistrů Z dílny malých mistrů kolektiv autorů

V knížce je spousta zajímavých nápadů. Pro malé kutily to bude určitě fajn dárek.

23.12.2019 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Určitě doporučuju číst nejdříve část růžovou a pak až modrou. Myslím, že tak do sebe informace lépe zapadnou. Byla to moje první knížka od Hartla a byla skvělá! Dokonale protkané osudy několika lidí.

19.12.2019 4 z 5