Cash Flow přehled

Cash Flow
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429485/bmid_cash-flow-k2A-429485.jpg 3 1 1

Management likvidity zaujímá již několik let přední místo v teorii i praxi podnikových financí. Základem jsou majetkové a kapitálové toky a z nich odvozené metody zjišťování cash flow. Autor knihy Jaroslav Sedláček, specialista na financování podniků, se zabývá metodami sledování a řízení peněžních toků a jejich uplatněním ve finančním managementu podnikatelských subjektů. Aktuální druhé vydání přináší nejnovější poznatky z teorie i praxe peněžních toků v rámci současné legislativy. Dozvíte se: jak vnitřní a vnější finanční toky ovlivňují ekonomiku podniku a jaký je průběh majetkových i finančních toků, jak se měří finanční situace a výkonnost podnikatelských subjektů, jaké jsou dvě nutné podmínky pro zachování existence podniku, jakými kritérii se řídit při výběru vhodné metody zjišťování cash flow, jak identifikovat a analyzovat hospodářské transakce vzhledem k peněžním tokům. Hlavní přínos publikace spočívá v komplexním pohledu na peněžní toky, který novým způsobem propojuje účetní data se vstupy v modelech zjišťování cash flow. Vymezuje kritéria pro volbu vhodné teoretické metody. Konečným výstupem jsou pak aplikační postupy, umožňující sestavení výkazu cash flow v podmínkách konkrétního hospodářského subjektu jako základního nástroje managementu likvidity.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cash Flow. Přihlašte se a napište ho.

dzejkbeltygros
30.03.2020 3 z 5

Knížku jsem nepřečetla celou, četla jsem jenom začátek. Hodí se pro začínající podnikatele, kteří si chtějí dělat sami účetnictví. Jsou tam dobře vysvětlené základy, jak vytvářet cashflow, jak vést účetní knihu apod.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Cash Flow v seznamech