dzejkbeltygros dzejkbeltygros komentáře u knih

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Od Radky miluju Veselí, to je moje nejoblíbenější kniha ever. Bábovky byly taky super, ty jsem četla jako první. Dokonce jsem po téhle knížce dala šanci i Osm a To prší moře - obě jsou fajn. Jenže tohle...? Nevím, co si o tom mám myslet. Chápu, že autorka chtěla vyjádřit nějaké své zmatené, pochmurné myšlenky, ale to se nedalo číst. Vůbec jsem nevěděla o čem nebo o kom čtu, kde se děj odehrává nebo neodehrává. Docela bída, ale tak stane se no.

26.10.2021 1 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Tři čtvrtě knihy mi přišlo takové nijaké, klišé, trapné. Ale byla dobře promyšlená a zajímavá, o tom žádná. Hlavně charaktery postav a odhalení na konci bylo super. Ovšem záhada, kolem které se to celé točilo, respektive dvě důležité události příběhu mi nepřišly dostatečně šokující. Nehody se stávají, samozřejmě. Bohužel to v knize nevyznělo dost tragicky. Aspoň mi to tak přišlo. Ale to každý může vnímat jinak.

22.10.2021 3 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Nebylo to špatné, ale mezi postavami jsem se dost ztrácela, děj přeskakoval od jednoho ke druhému, bylo tam spousta nesouvislých informací, útržků z různých dějů. Takové dost zmatečné, i když se to četlo dobře a líbila se mi i grafika, tak dávám jen 3 hvězdy dle finálního pocitu, kdy se nemůžu rozhodnout, zda to bylo fakt tak dobré, jak to všichni chválili.

21.10.2021 3 z 5

Kašli na to Kašli na to Sam Dixon

Tak tohle, myslím, bude moje bible! :D

16.10.2021 5 z 5

Lagom – Švédský způsob života Lagom – Švédský způsob života Göran Everdahl

Graficky je to hezky zpracované, jsou tam krásné obrázky i fotky, text není jednotný a je tam dost zajímavostí. Tím ale pozitiva končí. Čtení je to dost nudné, nezajímavé, člověk se do toho musí nutit. Pokud se chcete dozvědět víc o lagom, tak si prosím kupte raději Lagom - Tajemství spokojeného života od Niki Brantmark, to zhltnete jedním dechem!

16.10.2021 2 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Tisíc lidí, tisíc chutí. Knížka není vůbec špatná, ale nemusí sednout každému. Příběhy postav jsou opět zajímavě protnuté, jak to umí autorka popsat, nechybí zápletka, drama i trochu psycha. Celkově mám dobrý dojem, i když to nebylo něco, z čeho bych si sedla na zadek.

06.10.2021 4 z 5

Momentky Momentky Barbara Nesvadbová

Tenhle styl psaní nemusím, dávám jednu hvězdičku za nevšednost a citlivost a druhou za hezké ilustrace. Jinak se mě kniha vůbec nedotkla a spíš jsem ji přetrpěla.

01.10.2021 2 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kromě Strašidýlka Saši jsem přečetla všechny její knihy. A tahle byla nejlepší. Nemám vůbec co vytknout. Sice bylo postav hodně, ale vyprávění o nich bylo celkem chronologicky, takže se v tom člověk zase tolik neztrácel. Navíc jsem to četla jedním dechem. Opravdu krásná knížka z období války a komunistického režimu.

30.09.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Tady nemám vůbec co vytknout. Přečteno na jeden zátah. Skoro celé jsem to prořvala. Dlouho už mi žádná knížka nedávala tak velký smysl jako tahle! Tleskám! Nejradši bych si vzala dom všechny psy ze všech útulků.

22.09.2021 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Moje druhá knížka od Jojo. Ze začátku vždycky zmatky, nevím hlavu ani patu, ale jak se do toho začtu, tak mě ten příběh pohltí a stránky se otáčí samy. Příběh byl moc hezký, zamotaný, emotivní. Párkrát jsem sice těžko dávala dohromady souvislosti, ale nějak to šlo. Proto jedna hvězda dolů. Určitě si přečtu i další knížky.

09.09.2021 3 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

U téhle knížky jsem se vzpomínkami vrátila do vlastního dětství a vzpomínala, že jsem tehdy přemýšlela dost podobně. Jde tu vidět, jak se děti dají lehce zmanipulovat, aniž by tušili, že jsou manipulovány. Napsané to bylo velmi dobře, četla jsem to jedním dechem. Kniha je moc hezká i z grafického pohledu.

29.08.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Aktuálně mi od Aleny chybí přečíst pouze Slepá mapa. Všechny knížky byly skvělé včetně téhle. Autorka jednoduše nepíše zamilované románky, takže ti, co je mají rádi by po jejích knihách neměli vůbec sahat. Tenhle příběh byl smutný, chmurný, a nutil k velkému zamyšlení a u hodně lidí určitě i ke vzpomínkám. Já jsem v roce 89 byla ještě na houbách, ale dovedu se do toho vžít a představit si, jaké to muselo být. V knize byl režim velmi výstižně vylíčen, všechno krásně popsáno a příběhy postav byly dost neobvyklé, což se mi u čtení hodně líbí. Takže mne paní Mornštajnová opět nezklamala.

26.08.2021 4 z 5

Píšťalka Píšťalka John Grisham

Já na tenhle typ knížek ze soudního, právnického, zločineckého prostředí asi moc nejsem. Nebylo to napsané úplně špatně, nápad celkem zajímavý, ale ze začátku jsem se nemohla soustředit a do čtení se mi moc nechtělo. Nakonec jsem to úspěšně přelouskala, ale nic moc ve mně knížka nezanechala. Četla jsem ji kvůli výzvě - dám ji potom mamce, které jsem tu knížku koupila.

14.08.2021 2 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Moje první knížka od Jojo. Nečetlo se to špatně, námět byl super, líbilo se mi, že děj nebyl chronologicky. Navíc byl prokládán dopisy/e-maily/smskami, což knihu dost ozvláštnilo. Celkově z ní nemám úplně nejlepší pocit. Byla jsem docela zklamaná, že vztahy Ellie byly tak nějak o ničem, ale zase to víc připomínalo, jak to chodí v realitě. Přes začátek bylo těžké se překlenout, ale stálo to za to. I pohled od více postav byl fajn.

08.08.2021 4 z 5

Malá kniha pozitivity Malá kniha pozitivity Lucy Lane

Knížka je plná citátů a doporučení. Zjistila jsem díky ní spoustu nových informací. Tušíte třeba co je to reiki? :))

28.12.2020 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Tohle byla druhá knížka, kterou jsem od Hartla četla. Nešlo jinak, než dát všechny hvězdičky, protože jsem to četla jedním dechem, je to skvělé promyšlené, propojené příběhy a hlavně to, jak popisuje, že každá postava má k situaci jiný postoj a bere věci jinak... To nedokáže zachytit jen tak někdo.

10.12.2020 5 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

I když téměř všechny mé oblíbené postavy v knížce nebyly, tak se mi líbila. Na konci Martin vysvětluje, že když ji psal, byla moc tlustá, takže ji musel rozdělit na dva svazky, aby nebylo jen půl příběhu od každé postavy, ale aby příběhy byly ucelené. A dobře udělal! Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

29.11.2020 5 z 5

Malá kniha života - Moudrá slova pro dnešní dobu Malá kniha života - Moudrá slova pro dnešní dobu kolektiv autorů

Četla jsem ji dlouho, protože jsem si nechávala na každý den jednu stránku. Jinak vám to všechno splyne dohromady a nic si z té knížky pak neodnesete. Každopádně jsou tam skvělé věty!

25.10.2020 5 z 5

Chci spát Chci spát Harriet Griffey

Skvěle a stručně shrnuto, jak funguje spánek, nervová soustava, co všechno spánek ovlivňuje, spoustu rad a tipů pro lepší spánek. A grafické zpracování je dokonalé!

07.10.2020 5 z 5

První láska a jiné povídky (3 povídky) První láska a jiné povídky (3 povídky) Ivan Sergejevič Turgeněv

Myslela jsem si, že mne to nebude bavit, ale ku podivu se to nečetlo nijak špatně. Hodilo se mi to hlavně do čtenářské výzvy, protože na obalu je růže. :-D

23.09.2020 3 z 5