dzejkbeltygros dzejkbeltygros komentáře u knih

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Skvěle napsaný psychologický román opředený tajemstvím od začátku až do konce. Byla jsem ve velkém napětí a netušila skoro až do samého konce, kdo je tím, kdo zabil Ninu. Občas mi to přišlo malinko přehnané (hlavně reakce Tamsin a ostatních, a velmi často i samotné Alice). V průběhu jsem podezřívala snad všechny sousedy jako ona. Závěr super! A četlo se to jedním dechem od začátku až do konce.

13.10.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Další skvělé dílo, které člověka pohltí, čte to jedním dechem a napjatě čeká, co bude dál. Je to hodně pochmurné, citlivé a těžké téma. Já tenhle styl mám ráda, takže mi to vůbec nevadilo. Hodně dlouho mi nedošlo, co se v domě děje, což asi byl záměr, takže až někdy ve 3/4 knihy mi to docvaklo. Bylo mi cácory dost líto, hodně jsem se do ní vžila, asi proto, že jsem zažívala sama podobné pocity v dětství. Určitě si to chci někdy přečíst znovu.

13.10.2023 5 z 5

Aha! faktor: Co se děje ve vašem mozku, když dostanete brilantní nápad Aha! faktor: Co se děje ve vašem mozku, když dostanete brilantní nápad Mark Beeman

Příběhy v knize byly zajímavé. Dlouho jsem si nemohla poskládat v hlavě, co ten vhled vlastně je. Celá kniha je více méně vědecký posudek, takže super pro lidi, co se zajímají nebo zabývají psychologií. Pro běžného čtenáře to zase tolik není. Ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

28.09.2023 2 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Koukám, že je tu velká kritika, takže si to asi najde své příznivce, jako jsem já, ale taky i odpůrce, kterých tu není málo. Kniha tedy nesedne každému. Já jsem si v ní našla spoustu hezkých myšlenek, které si potřebuju omílat pořád dokola. Forma mi nijak nevadila, i když občas ty rozhovory byly takové "vytahané za uši". Rozhodně se k ní budu vracet, až si budu chtít zase trochu utřídit myšlenky.

01.09.2023 5 z 5

Trvalo mi, než jsem se touhle knížkou prokousala. Četla jsem ji po kouskách, dlouho a pomalu. Je to dost vědecky napsané, takže u některých věcí jsem se musela hodně soustředit, ale stálo to za to. Došlo mi tolik věcí, které už jsou dávno jasné, ale člověk na ně zapomene, nebo se nad nimi nikdy nezamyslí. Přišlo mi to docela dlouhé, takže bych uvítala kratší verzi, ale celkově hodnotím velmi kladně. Určitě v ní budu občas listovat.

01.09.2023 4 z 5

Relativně krátký a silný příběh, který chytí za srdce. Postavy nedostaly tolik prostoru, ale i tak se mi to moc líbilo. Bylo to napsané čtivě. Člověka ten příběh rychle vtáhne a pak nechce, aby to skončilo, čeká pořád na nějakou spravedlnost, která ne a ne přijít. Nakonec se ale svým způsobem dočkáme. Mohlo to být delší a více propracované, ale jsem s tím i tak hodně spokojená a určitě se k tomu jednou vrátím.

Noc zázraků Noc zázraků Elizabeth Berg

(SPOILER) Další krásné čtení, které vás pohladí po duši, i když jsou tam i těžká témata opředená smrtí. Líbí se mi, jak si stará paní Lucille dokázala najít cestu k malému Lincolnovi, stejně jako Drobek, který ho vezl do nemocnice, nevěděl o čem si s ním povídat, tak ho zabavil tím, že ho učil řadit. Svatba na hřbitově byla velmi zvláštní záležitost, takže oceňuji nevšednost. Taky jsem ráda za Moniku a Drobka, kteří k sobě nakonec našli cestu. Určitě si to ještě jednou přečtu.

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Průměrná oddechovka, nic závratného. Ale bylo to celkem příjemné čtení. Líbilo se mi, jak osudy lidí bylo hezky protkané. Pár tajemství taky nechybělo, takže to bylo fajn. Zkusím další díly, jestli budou mít trochu větší šťávu.

01.09.2023 3 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Super čtivé, nevšední příběh plný lásky, životních útrap, bolesti, spravedlnosti i nespravedlnosti. Protkat příběh z pohledu psa byl taky skvělý nápad! Určitě si to ještě jednou přečtu.

01.09.2023 4 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

První povídka se mi líbila, prostředí věznice je celkem populární. Druhý byl psycho thriller, při kterém se mi dělalo mdlo a běhal mráz po zádech. Třetí byla velká nudná otrava a o čtvrté ani nemluvím, tu jsem vyloženě proletěla, abych už byla na konci.

01.09.2023 2 z 5

Batoh, medvěd a osm kartonů vodky Batoh, medvěd a osm kartonů vodky Lev Golinkin

Celkem zajímavý osobní příběh o útěku sovětských uprchlíků. Je to dobře napsané, čtivé. Ale přece jen mi tam něco nesedělo. Čas od času jsem se nudila a v jednu chvíli už jsem se modlila, ať to skončí. Číst to znovu asi nebudu, ale jsem ráda, že jsem si to přečetla.

01.09.2023 3 z 5

Juditin pokoj Juditin pokoj Ivana Peroutková

Obálka a ilustrace krásné. Příběh o ničem, příliš mnoho postav. Dita nedostala moc prostoru, škoda. Ztrácela jsem se v ději, i v těch postavách. Hlavně moc nechápu, co tohle dělá v YA. Nedělám si iluze, že v úzkém věku už ví dospívající o sexu hodně, ale stejně mi toho v téhle knížce přišlo moc. Nějak nedokážu odhadnout kolik Judite je, a co ta pusa Mysakovi na začátku? S ním taky něco má? Nechápu.

01.08.2023 2 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Měla jsem díky špatným recenzím před čtením smíšené pocity, ale ty se po první stránce upevnily na těch lepších. Četla jsem to jedním dechem, vzbuzovalo to ve mně zvědavost až do poslední stránky. Kapitoly nešly po číslech od jedné do dvanácti, ale různě, což byl super nevšední nápad. Určitě si to chci zkusit někdy přečíst ještě jednou a jinak. Líbila se mi zase i surovost, se kterou to bylo líčeno. Vulgarismu tam bylo hodně, ale poslouchejte lidi kolem sebe. Takhle to v životě prostě je.

01.08.2023 5 z 5

Ohnivý bůh Ohnivý bůh C. C. Bergius

Trochu jsem u toho trpěla a četla to dlouho. Děj mě vůbec nevtáhl a zajímavé byly jen asi dvě poslední strany. Možná ještě část s piráty. Co jsem ale musela ocenit, byly vysvětlivky a překlad cizojazyčných vět.

10.07.2023 1 z 5

Počítám s tebou Počítám s tebou Michaela Červenková

Knížka ve mne otevřela dávné pocity a myšlenky, které jsem měla v dětství a dospělosti. Až teď zpětně jsem si uvědomila, že jsem sama trpěla úzkostmi. Projevilo se to epilepsií, ale tu mám už vyléčenou. Díky tomu jsem se do Lady vžila a prožila s ní část jejího příběhu pohlcená jejími pocity a bojovala jsem společně s ní proti jejím úzkostem a panickým atakám. Akorát mě hrozně vysí*ral pan doktor Fiala, který s Ladou nevedl ani žádný hovor, jen jí prostě cpal jeden lék za druhým. Takový přístup byl doufám opravdu smyšlený. Jinak je to nádherný kousek, ke kterému se určitě ještě vrátím.

30.04.2023 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Četlo se to vyloženě samo. Příběh byl zajímavý, pokrytý tajemstvím. Nechyběly zápletky a napětí. Lékařské prostředí bylo super hlavně díky své surovosti a snad i pravdivosti. Skvělé oddechové čtení. Pan doktor se potýká sám se sebou, a i přes některé světlé okamžiky nedokáže ze své těžké situace moc vybruslit. Ale každý pohár jednou přeteče. Otevřený konec mi tady vůbec nevadil.

19.02.2023 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Začátek byl opět trochu pomalejší stejně jako první díl. Pak se ale Celaena konečně probrala, až se začaly dít věci, které jsem dlouho očekávala. Bylo to tak napínavé, že jsem to nedokázala odložit. Posledních 100 stran byla pěkná jízda! Spoilery jsem žádné neviděla, takže jsem si to fakt užila a hned si jdu obstarat další díl!

28.01.2023 5 z 5

Wim Hof – Ledový muž Wim Hof – Ledový muž Wim Hof

Když opomenu část, kde bylo tolik lékařských a vědeckých termínů, že jsem se začala ztrácet, tak to byla naprostá bomba! O WHM jsem už několikrát slyšela, viděla jeho kurzy, a po téhle publikaci jsem toužila dlouho. Otužovat se můžeme samozřejmě i bez jeho rad, to víme dávno. Dýchání asi taky není úplná novinka, ale Wim to všechno krásně sepsal, popsal všechny metody, postupy, jak on vnímá svoje tělo, a jak bychom ho mohli vnímat taky. To, jestli budeme, je jen na nás. Já jsem tomu hodně nakloněná. Zpátky k sobě, zpátky k přírodě. Hlavně se nenechat pohltit dnešním světem. Je potřeba si to připomínat, protože se lehko mezi všemi sociálními sítěmi, informacemi, médii atd. dá ztratit.

27.01.2023 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Dlouho jsem netušila, jestli čtu o koze nebo o voze, bylo to skvěle zamotané. Četlo se to lehce a rychle. Mám takové psychologické thrillery ráda. Takže určitě doporučuji.

09.01.2023 4 z 5

Tenkrát o Vánocích Tenkrát o Vánocích * antologie

Dá se říct, že jsou příběhy celkem depresivní, ale i přes to krásné. Je to dost realistické, žádná velká romantika. Líbily se mi všechny, jsou skvěle napsané.

09.01.2023 4 z 5