DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Rozhodni se být zdráv Rozhodni se být zdráv Jan Vojáček

Musím říct že kniha je až prehlcena informacemi a tématy ale možná v tom je výhoda že si každý najde to své. Několik mouder Dr. Vojáčka o životním stylu a jak všechno souvisí se vším, část jeho života do života druhým a druhá část plná několika zajímavých osobností. Kniha nabádá ke spoustě dalším knihám a možnostem jak se zabývat svým zdravím. Líbí se mi že jde o nabídku ne o nucené přesvědčení. Velice sympatické a obohacujici

09.11.2021 3 z 5

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

No jo další báječný díl který skvěle naladí a zavede do neskutečně úžasného světa kde je možné snad všechno. :D nelituji ani jediné knihy od tohoto autora. Klasika která nezklame

04.11.2021 4 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Musím přiznat že tohle je vážně mix a možná až moc (popelka, dvory, selekce, krutý princ atd.. ) skoro jako kdyby si autorka přečetla tohle všechno a udělala z toho Prázdné sliby. Je škoda že se autorka skoro vůbec neobtěžovala s popisem světa s vytvořením něčeho nového proto zklamaně říkám že tohle nebylo nic originálního ale čistě založené jen na událostech odehrávající se mezi postavami. Sebastian byl zamilovanej nuďas a Finn jak další verze Rhysanda no a Bri?? Jako hlavní postava mi vůbec nesedla a i jaké jí autorka připsala uvažování typu "no sice jdu zachránit ségru ale nevadí když si taky trochu užiju" tahle postava byla stejný mix jako celá kniha a dost nepovedená kopie Frey z Dvorů

Uznávám že to byla fajn oddechovka ale ve finale nic převratného. Vetsinove je kniha předvídatelná a ty "náhody" které se tam dějí aby to melo zvrat byly k smíchu. Co se konce týče dalo se to očekávat ale třeba další díl překvapí?

04.11.2021 1 z 5

Zmizelí ze Svitu Luny Zmizelí ze Svitu Luny Christelle Dabos

U tohoto pokračování mě mrzí že největší dej byl vlastně až ke konci ovšem tato kniha obsahovala více informací, zvratů a napětí. Líbí se mi že Ofélie už není taková tichá myška co sebou nechá manipulovat ale že se nebojí ozvat a vytáhnout drápky :D těším se na pokračování protože to začalo být velice zajímavé.
"Lotři se sází. Otři si slzy"

14.10.2021 4 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Tuhle knihu bych nazvala stará dobrá fantasy. Knihy tohoto rázu mi už chybí. Dneska to jsou buďto ufňukané a naivní hrdinky nebo postavy spíše mužského rázu a vyjadřování. Tohle byla překrásná pohádka plná fantazie a ten krásný popis prostředí. Zároveň postavy i vývoj chování postav mi seděl a snad se podaří sehnat další díly A budu mít možnost vrátit se do této říše divů:)

28.09.2021 4 z 5

O duševním klidu (8 úvah) O duševním klidu (8 úvah) Lucius Annaeus Seneca

Nadherne napsane moudro lidstva. Hluboká a ačkoliv většinu věcí zname že života předá mnohá moudra

13.09.2021 4 z 5

Když to člověk čte, zdá se to až nemožné ale čekala jsem do jakých situací se autorka při jejím nápadu dostane. Líbí se mi čtivý popis prostředí a také kuráž to překonat i napsat ovšem souhlasím že mi v knize chybí emoce a lidské prožitky. Zde je spíše popisována krajina a zazitky. Také pár hezkých myšlenek ale chybí mi hloubka příběhu.

06.09.2021 3 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Když si člověk vezme děj bez hloubky byla to slaďárna přitažená za vlasy. Ale víte co? Mě se to líbilo! Už jenom ta myšlenka LGBT je to velká podpora a téhle lásce kdy postavy neměli strach být tím kým jsou jsem fandila až do konce. Autorka krásně pozvedla hodnoty rodiny i člověka.
Doporučuji u knih číst poděkování. Z jednoho nápadu na silnici je tahle růžová naděje pro každého. Síla nebát se světů odhodit masku povinnosti a kráčet se zvednutou hlavou. Srdcovka :)

18.12.2020 4 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Sranda od začátku až dokonce. Anna je taková holka od rány a líbí se mi jak si neustále opakuje, že je silná a sebevědomýá žena. Nebojí se říct co si myslí a co na srdci to na jazyku. Je to takové oddechové čtení na zasmání i na myšlenku "super! Nejsem jediná komu se to děje :D

16.12.2020 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Tak tohle byla sranda a děj který se nedal nějak předpokládat. Kniha byla překvapivá, moudrá a čťivá. Už od začátku mě bavila a ty hlášky stály za to. Z počátku je to trošku matoucí ale vydržte ono to začne zapadat Pokud čekáte detektivku tak budete zklamání ale pokud se chcete fakt pobavit a k tomu si do života přispět nějakými moudry pak je tato kniha to pravé! :D

21.09.2020 3 z 5

My My Elle Kennedy

Druhý díl splnil očekávání

28.08.2020 4 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Humorné, lidské, prosté a poučné tahle kniha byla prostě super a výborným zamyšlením do života :)

13.04.2020 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Ačkoliv v knize bylo více zvratů prvni díl byl za mě lepší. Nejvíce napínavý byl konec který tomu dodal šťávu jsem zvědavá na další díl

17.03.2020 3 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Tahle kniha byla cestou a jednou velkou pouští plnou písku moudrosti. Jedna z nejlepších knih od tohoto autora

02.01.2020 5 z 5

Mrtvá říše Mrtvá říše Stacey Marie Brown

Tenhle díl byl poněkud zklamání
Ačkoliv autorka vykresluje skvěle prostředí i svět, postavy mě baví čím dál tím míň, jedná se opravdu o vycpávkovou knihu, kde mám na konci pocit, jako bych byla zpět na začátku ale samozřejmě velké finále si ráda přečtu.

12.05.2024 2 z 5

Mozek jako noční netvor Mozek jako noční netvor Guy Leschziner

Mozek je tajemnou součástí našeho těla a mnoho věcí se deje podvědomě. A spánek sám o sobě je mnohem více než fyzická potřeba.
Kniha obsahuje mnohé zajímavé případy. Některé jsou zajímavé více jiné méně. Kniha se mi nečetla dobře z důvodu písma a knihtisku zvolila bych výraznější písmo ale nevadí. Kniha se skládá z praxe tak z teorie. Myslím že si v ní každý dokáže najít své.

23.03.2024 4 z 5

Šest rudých jeřábů Šest rudých jeřábů Elizabeth Lim

Možný Spoiler!

Tohle se tak krásně četlo, skutečně pohádkově. Po nějaké době je to konečně kniha kde není vervané násilí, kruté scény apod.
Kniha má neskutečné kouzlo a autorka ohromující fantazii.
Ačkoliv jde o příběh podobný tomu který dobře známe jde o verzi kterou bych ocenila raději než tu která je u nás ve filmové verzi.

Děj byl čtivý a vše do sebe krásně zapadlo. Líbila se mi Shiori lehce nemotorná, křehká a přesto tak houževnatá. Samozřejmě i vedlejší postavy a princ Takkan byl prostě okouzlující následník s úctou a laskavostí.
Souhlasím že na dějovou linku byli nabalené i další které otevírali dveře do pokračování ale samotnému dějí až tak nepřekáželi. Za mě konec velmi překvapivý a stačil by mi konec takový jaký byl než autorka rozhodla že naší hrdinku čeká ještě další cesta ale co už sem s tím dalším kouzlem a mnoho dračího štěstí!

07.03.2024 5 z 5

Noční ptáčata Noční ptáčata Kate J. Armstrong

Řekla bych že když člověk pluje na pirátské lodi tak by neměl být překvapený že tam prostě nejsou víly. Tato kniha mě zaujala obálkou a rozhodně uchvátila promyšleným a originálním Fantasy světem. Svět, postavy magie naprosto dechberoucí ale kvůli čemu dávám tak malé hodnocení tak je zkrátka děj. Rozumím tomu že autorka chtěla do určité míry v knize promítnout různá témata od víry která může škodit až po přesvědčení že to co se jeví jako pomáhající světu má i svou druhou krutou tvář. Nesedla mi kombinace děje a prostředí a magie. A také velmi barvitě popsaná nelidskost a kruté jednání které za mě velmi vybledlo všechny ty třpytivé barvy které byly na začátku. Také tam vidím nevyužitý potenciál prvotní myšlenky a místy velmi táhlý A zdlouhavý děj, kniha mi zkrátka nesedla ale věřím že si najde své čtenáře.

29.02.2024 2 z 5

Zmije a křídla noci Zmije a křídla noci Carissa Broadbent

Tahle kniha se opravdu těžko hodnotí. Již v minulosti jsme tu měli několik knih o upírech ale zdá se že stále je to někdo kdo dokáže k upírům vymyslet originální svět. Máme tu magii, zajímavě fungující svět, originální pojetí upírů a v celku působivé postavy. Co mi Ovšem na knize nesedlo tak byl děj velmi zdlouhavý děj který se Táhnul A zhruba teprve v půlce mi kniha přišla napínavá a chtěla jsem pokračovat dál. Celkově knihu hodnotím jako takový lepší průměr. Řekla bych že otevřela prostor pro další díly které se třeba zakousnou více

14.02.2024 3 z 5

Mapa z listí Mapa z listí Yarrow Townsend

Velmi působivá kniha. Orla byla skutečně jedinečné děvče. Líbí se mi několik myšlenek autorky které byli obohacením knihy a to především úcta k přírodě a její význam. Také co se léčení přírodou týče a návrat k němu.
Velmi hezké.

14.02.2024 4 z 5