DracoMalfoy DracoMalfoy komentáře u knih

Sám mezi všemi Sám mezi všemi Katrin Walldová

Nedočteno. Nikdy víc! Ospravedlňování znásilnění je něco, co jsem neočekávala od ženské autorky. Je vidět, že paní není členkou LGBT komunity, protože toto by nikdy jinak nenapsala. Opravdu si myslím, že za tuto knihu by se měla stydět.

10.08.2019

Iko Iko Marissa Meyer

Děj byl super, kresby se mi líbily, ale já prostě nejsem komiksový člověk. Taky mi vadil překlad - v některých momentech se změnily jména postav nebo překladatelka doslova přeložila vtipy tak, že je pak nebylo možné pochopit.

08.07.2019 3 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Kdybych nečetla Leonarda, pravděpodobně bych udělila pět hvězd. Protože však vím, že by to šlo ještě líp, dávám pouze 4. Knihu si ale všichni povinně přečtěte, ok? Protože je to masterpiece i tak :-). Těším se na film.

07.07.2019 4 z 5

Holka mimo rytmus Holka mimo rytmus Becky Albertalli

Na Simona to sice nemělo, ale rozhodně více než důstojné pokračování. Povaha Leah byla výborně vykreslená, děj se mi docela taky líbil a nechybělo ani pár Simonovských scén, takže já jsem spoko.

07.07.2019 4 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Muffin jsem si zamilovala, ale v Koláčkách se autor překonal. Bylo to úžasný. Stránky pod rukama utíkaly jako voda, vtipný to bylo a příběh nikde nedrhnul. Pokud se náhodou na světlo dostane ještě třetí knížka, tak se rozhodně zlobit nebudu.

07.07.2019 5 z 5

Říkala si o to Říkala si o to Louise O'Neill

3,5* Velmi silná a reálná kniha. Jsem děsně vděčná, že takovéto knížky se v ČR konečně začínají vydávat. Důvod, proč knize nedávám 5 hvězd, je styl autorčina psaní, který mi vážně nesedl. V některých situacích to bylo příliš zmatené, jindy se zase prapodivně nehnula z místa. Knihu rozhodně doporučuji všem.

07.07.2019 3 z 5

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

(čteno v angličtině) Tohle bylo B-O-Ž-Í!! Jakože vážně, udělejte si laskavost a přečtěte si to :-).

06.07.2019 5 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Všechny povídky byly skvělé a zajímavé. Mě osobně nejvíce bavila povídka Malá androidka.

06.07.2019 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Lepší než Cinder, ale na Scarlet nebo Cress to nedosáhlo. Postavy byly stále výborné a děj více než zajímavý. Podle mě se jednalo o více než důstojné zakončení série.

06.07.2019 4 z 5

Havraní kráľ Havraní kráľ Maggie Stiefvater

Jop. Dostala jsem přesně to co jsem chtěla. A miluju to. Protože tahle série je to nejpodivnější, nejkrásnější a nejkouzelnější literární dílo, které jsem kdy četla. Prosím, udělejte to taky.

13.06.2019 4 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Hezký příběh, neurazil, nenadchnul.

24.05.2019 3 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

To bylo tak super. A to, že v listopadu vyjde v angličtině druhý díl, mi teď přijde jako dar z nebes.

19.05.2019 5 z 5

Bunny Bunny Lydia Strong

Takhle, u některých scén bylo poznat, že se jedná o ženskou autorku, neříkám že ne. Ale kniha byla super, doporučuji.

04.05.2019 4 z 5

Wildcard: Divoká karta Wildcard: Divoká karta Marie Lu

Nejen podle zahraničních ohlasů jsem se svým názorem v menšině, ale mně se prostě tenhle díl líbil víc, než ten první. Jakmile jsem překousla prvních padesát stran, všechno se hezky rozjelo a mě to fakt dost bavilo.

30.04.2019 4 z 5

Naruto Uzumaki Naruto Uzumaki Masaši Kišimoto

Čistý průměr. Občas jsem se ztrácela, na druhou stranu to bylo vcelku vtipné.

26.04.2019 3 z 5

Neměla jsem naprosto žádná očekávání, ale i přesto se tahle kniha zařadila mezi nejlepší, které jsem kdy četla. Vyzdvihnout bych chtěla nejen velmi reálné ztvárnění mentálních chorob, ale také úžasný styl psaní a skvělé postavy. Tleskám.

24.04.2019 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

*obsahuje jeden nevýznamný spoiler*
OK, knihu jsem si vážně užila, čtivý, zajímavý svět. Ale mám s ní několik problémů:
1) Nedostatek reprezentace - všichni dokonalí a bílí
2) Slabé ženy - alespoň u jedné postavy to tak nebylo, ale jinak... nejdůležitější prostě vzhled a uťápnutost.
3) Eragon a jeho dokonalost - za pár týdnů se nenaučíte boji, obzvlášť, pokud mu věnujete 2 hodiny denně, a je mi fuk čí jezdec jste
4) Pokrytectví a spoustu nelogických věcí

Overall, fantasy slušná, ale bylo vidět že ji napsal bílý šestnáctiletý kluk.

20.04.2019 3 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

2.5* Tohle mi nesedlo. Jak ztvárnění Levany, tak příběh.... toto pro mně nefungovalo.

13.04.2019 3 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

S odstupem můžu říct, že kniha rozhodně není špatná, ale táké, že jsem četla lepší. Podle mě Meyer prostě jenom neumí začínat série, protože jak druhý, tak třetí díl už patří do úplně jiné kategorie. 3,5*

12.04.2019 3 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Zajímavé myšlenky, Itálie a dva mladí muži, kteří objevují sami sebe - to jsou věci, které se mi na knize líbily. Paradoxně, právě otevřenost jejich vztahu, která mě zaujala (a kterou jsem si na ní oblíbila) asi nejvíc, byla také tím, co jsem v jednu chvíli nezvládla- ta scéna s meruňkou. Rozdýchávala jsem ji půl hodiny. Ale jinak, doporučuji moc.

10.04.2019 4 z 5