Dousabel Dousabel komentáře u knih

Wonderland: Země divů Wonderland: Země divů Jennifer Hillier

Výborný triller, strašně ráda jsem se vracela k ponurému parku a všech jeho podivných zaměstnanců. Supr zápletka, vraha(y) jsem neuhodla a spousta tajemství z minulosti. Řezník byl o malinký chloupek ale lepší :)

21.10.2017 4 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Tak s touto knihou jsem měla trochu problém. Hlavně v tom, že občas mě bavila a občas nebavila a ta druhá možnost dosti převládala. Zápletka mi přišla moc neuvěřitelná a kostrbatá a poezie, za to autorka nemůže, té já nerozumím, takže mě tam spíše lezla na nervy.

21.10.2017 3 z 5

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

Velice příjemná oddechovka! Kniha je napsaná realisticky, opravdově, žádná velká klišé. Yael jsem moc fandila, i když přehnaní kariéristé mi lezou na nervy a tu bandu jejích přátel by chtěl snad každý :) Krásně popsáno huntování vlastního těla kvůli práci, asi dám přečíst své nadřízené :D

01.10.2017 4 z 5

Ostrov strachu Ostrov strachu Robert Lawrence Stine

Takové krásné retro! :) Stopy hrůzy jsem kdysi před 20 lety přímo s hrůzou hltala a pak se sama bála jít v noci na WC :o) Naštěstí to na mě už tolik nepůsobí, ale musím uznat, že první půlka knihy vůbec nebyla špatná. Pokud to člověk nehaní hned, lehké mrazení tam občas je, škoda jen té druhé půlky, radši to mělo být celé duchařské :) Ale určitě si ráda ještě něco přečtu.

22.09.2017 3 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Mám moc ráda Tess Gerritsen, ale tohle mi vůbec nesedlo. Nějak se mi ty dvě dějové linky k sobě nehodily, přišlo mi to nepropracované, začátek byl dobrý, ale uprostřed knihy mi přišlo, jak kdyby se s tím autorka sama trápila a nevěděla, jak pokračovat. Jane a Maura jí jde rozhodně lépe :)

08.07.2017 3 z 5

Tam, kde ji našli Tam, kde ji našli Kimberly McCreight

Mno, musím přiznat, že tak do půlky knihy, možná i třičtvrtě, jsem to měla na jasné tři hvězdy. Prakticky nic moc se tam neděje, autorka nás zavalí příliš mnoha postavami v několika časových rovinách a může to působit zmatečně, než pochopíte, kdo je kdo a hlavně v jaké době. Čte se to příjemně, neurazí ani nenadchne. Každopádně, za posledních cca 80 stran musím hvězdu přidat. To už jsem jen seděla a kdybych mohla, četla bych ob dva řádky, abych se už konečně dozvěděla, jak to bylo. Dokonce jsem si nechala ujet dva vlaky, chtěla jsem si to dočíst v klidu doma :o) Takže nakonec super.
SPOILER! Jediné, co mi tam moc nesedělo, byla postave Stelly, myslím, že tam vůbec nemusela být, dělala v tom zmatek :D

07.05.2017 4 z 5

Špulka modré nitě Špulka modré nitě Anne Tyler

Četlo se to dobře, ale děj je naprosto o ničem. Dennyho příběh jsem vůbec nepochopila, Redovi jsem nějak nevěřila, že by jednal, tak jak jednal. Divné, neucelené, nezáživné.

13.04.2017 2 z 5

Jen jeden rok Jen jeden rok Gayle Forman

První díl mě moc neoslovil, ale jelikož mám už dlouho zakoupeny oba díly ve čtečce, pustila jsem se i do druhého. No a zase žádná sláva :D
Jako pohádka pěkné, jinak absolutně nereálné, cestování zazobaného chlapce po celém světě, bez žádných starostí, kromě hledání své jednonoční známosti. Možná mě to z pohledu Lulu bavilo trochu více, kdybych to četla v 16 letech, asi by mě to i oslovilo, tenkrát člověk ještě neviděl svět moc reálně :D

04.03.2017 3 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Tak, četlo se to dobře, o tom žádná. Ale tato kniha mě opět utvrdila, že nejsem a asi ani nikdy nebudu příznivcem young adult literatury. Ty rádoby hlubokomyslné úvahy o nesmrtelnosti brouka v 18 letech? Nemám nic proti velké lásce na první pohled, dokonce jsem ji i zažila... Ale, ta kniha navádí k tomu všeho nechat, přestat studovat, opustit rodinu, proletět tisíce kilometrů... A všichni na vás ve světě budou hodní a budou vám hrozně moc pomáhat :D Pohádka... Každopádně, ve čtenářské výzvě mi toto dílo pomohlo :)

04.03.2017 3 z 5

Ctitel Ctitel Charlotte Link

Já mám trochu problém s knihy od CH. L., protože můj zájem většinou v polovině knihy trochu opadne. Možná kdyby to bylo aspoň o trochu kratší, vždycky mám po dočtení její knihy tak trochu rozporuplné pocity, jestli se mi to líbilo, nebo ne. Každopádně chtěla jsem dát původně 3 hvězdy, ale ten závěr je přece jen velice napínavý, tak nakonec tu hvězdu přidám :)

10.07.2016 4 z 5

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Dobrý thriller zabývající se problematikou stalkingu. Ač jsem nad tím nikdy neuvažovala, v životě by mě nenapadlo, že se člověk musí nechat prakticky skoro zabít, aby vám strážci zákona pomohli. Trochu mě mrzelo, že jsem se dostatečně nesžila s postavou Clarissy, možná tím střídáním 3. osoby a ich formy, někdy to působilo trochu rušivě. Konec mě přeci jen překvapil, ale přála bych si ho jinak :o)

26.10.2015 4 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Tak tohle byl opravdu povedený psycho thriller! A rozhodně nejlepší thriller s náboženským fanatikem, co jsem kdy četla! A i když jsem měla podezření, kdo je tím vrahem asi tak od půlky knihy, proč to vlastně dělá, jsem se dozvěděla až na konci, to mi tedy nedocvaklo:) Musím pochválit opravdu dobře propracovanou psychologii postavy Reda, proto mě jeho závěrečné rozhodnutí moc nepřekvapilo a teď, s odstupem po dočtení, naprosto souhlasím a chápu, proč se tak rozhodl:o)
Pro mě opravdu milé překvapení a vřele doporučuji!

17.10.2015 4 z 5

Nebezpečná známost Nebezpečná známost A. J. Rich

Docela slušný thriller, s ne příliš originální zápletkou, ale čtivě napsáno. Vraha jsem odhalila tak v půlce knihy, přece jen tam moc postav není, ale do poslední chvíle jsem si nebyla úplně jistá :)
Co mi ale trochu vadilo, nevím, jestli je to tím, že to psaly dvě autorky, občas bylo poznat dost rozdílné chování hlavních postav, jak kdyby psala 50 stránek jedna autorka a dalších 50 druhá.
Konec mi přišel dosti utnutý, nějak mi chybělo podrobnější vysvětlení, proč to vlastně ten "padouch" dělal.
A těch psů, těch mi bylo teda hrozně líto!

03.10.2015 3 z 5

Jak zabít svého šéfa Jak zabít svého šéfa Shane Kuhn

Tak tohle mě teda hrozně moc bavilo! Mělo to spád, parádní napětí, celou fůru užitečných rad do života, kdybyste se náhodou chystali někoho zabít :o), spoustu sarkastického humoru, velkou love story a vynikající závěr!
Jediné, co bych vytkla, tak mi neseděla ta doprovodná novela, co byla k tomu přidána, spíš bych ocenila, kdyby to bylo zakomponováno do hlavního děje, takový flashback po skončení mi tam neseděl.
Ale jinak opravdu parádní překvapení, nezbývá než se zamyslet, jestli je John Lago opravdu záporák a páchá špatné věci nebo jestli je to přesně naopak :)

29.09.2015 4 z 5

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

No, vleklá hrůza to rozhodně nebyla. Když už u mě začalo aspoň trochu mrazení v zádech, tak to rychle skončilo a hlavní hrdinové se začali smát. Ale chápu účel knihy, účelem knihy bylo naprosto se vcítit do postavy "narušené" Eleanor a prožívat její děsy prostřednictvím jí samotné. Jenže ona mě natolik rozčilovala svým chováním, že to u mě prostě nešlo :o) Takže to není chyba autorky, ale moje, že jsem se nedokázala ponořit do jejího nitra.
Nicméně kniha se četla velice dobře, svižně, oceňuji výborný překlad a velice zdařilou obálku. A nenechám se odradit a moc ráda si od SJ zase něco přečtu.

15.09.2015 3 z 5

Láska je poslední most Láska je poslední most Johannes Mario Simmel

Dokonalá ukázka toho, kam jsme to po 15 letech dopracovali! Války, nepokoje, uprchlíci a převážně ta kyber hrozba narostla do gigantických rozměrů. To by měl teď JMS teprve o čem psát, když se člověk bojí otevřít každý druhý email!
Každopádně moc krásná kniha, kde se prolíná osudová láska Claude a Filipa spolu s válkou v třetím světě, a válkou s viry v tom kybernetickém.

18.08.2015 4 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

No, tedy opravdu klobouk dolů! Musím se přiznat, že po dočtení asi páté kapitolky jsem měla opravdu velkou touhu, že knihu přečtu od konce k začátku, nebo vlastně od začátku ke konci :o) Ale ještě že jsem to neudělala! Připravila bych se o to parádní rozuzlení! Fakt smekám, Jeffery, měl jste to promyšlené do posledního detailu!

05.08.2015 4 z 5

Věž - vzestup předchází pádu Věž - vzestup předchází pádu Simon Toyne

Tak pro mě závěrečný díl trilogie určitě nejlepší! Mělo to napětí, spád, sympatické nové postavy, přišlo mi to takové nejucelenější. Probíhají zde zároveň dvě dějové linie, které se na konci parádně spojí a vše se krásně vysvětlí! Opravdu se mi po dočtení hrozně moc ulevilo, měla jsem chuť se rozjet za Liv do té jejich oázy míru :o)
I když mě druhý díl trochu zklamal, tak tímto dílkem to pan spisovatel dokonale završil a vřele tuto trilogii doporučuji milovníkům konspiračních teorií :)

27.06.2015 4 z 5

Klíč Klíč Simon Toyne

Mno, přišlo mi to trochu slabší, než první díl, zvlášť tedy první polovina knihy, která se dosti táhne a moc se tam toho neděje. Ze začátku jsem měla problém se začíst a dlouho mi trvalo, než jsem si dokázala všechny nové postavy zařadit.
V druhé půlce už to nabralo spád a četlo se to moc dobře, jen tedy žádné velké napětí. Ale třetí díl si určitě dám, když jsem čekala 4 roky, než vyjde :o)

P.S. Na pomeranče se tedy pěkně dlouho ani nepodívám... :)

22.06.2015 3 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Naprosto oddechová kniha, nejlépe na dovolenou. Děj je lehce předvídatelný, některé situace úplně nereálné, ale kdo rád věří v zázraky a happy end, tak se bude určitě líbit :) Prostě milá, nenáročná kniha pro nenáročné čtenáře. Po Osvětimské knihovnici to byl pro mě balzám na duši :o)

23.05.2015 4 z 5