Dousabel Dousabel komentáře u knih

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

Stejně jako předchozí Kavárna na pláži - milé, oddechové čtení, se sympatickými postavami a samozřejmě happy endem:)
Moc se mi líbí styl psaní této autorky, trochu mi připomíná knihy Maeve Binchy a určitě si od ní další knihu ráda přečtu.

07.10.2015 4 z 5

Všechny staré nože Všechny staré nože Olen Steinhauer

Když jsem toto dílko začala číst, předpokládala jsem, že to bude psané podobným stylem jako Turista, prostě čtivý, svižný, místy dosti humorný špionážní thriller s nějakým báječným superhrdinou (Milo Weaver je totiž moje tajná láska:o) ), ale po pár stranách jsem byla vyvedena z omylu. Špionážní thriller to sice je, ale spíše drsný, krutý, hlavní zápletka na dosti závažné a bohužel aktuální téma, proto to na mě působilo hrozně reálně.
Konec mě naprosto fascinoval a vyvedl z míry, takže nad tím celý den dumám, běhá mi z toho mráz po zádech a nějak to v sobě pořád nemůžu uzavřít :)

26.09.2015 4 z 5

Sanctus Sanctus Simon Toyne

Docela slušný thriller s náboženskou zápletkou. Je to samozřejmě hrozná pohádka, ale musím uznat, že závěr byl docela překvapivý a zahřál mou feministickou dušičku :o) A vlastně, proč by to tak nemohlo být? :)
Jinak děj byl tak od půlky docela slušný, mělo to spád, akčnost i napětí, vyhovovaly mi krátké kapitolky a přebíhání mezi postavami.
Jediné, co mi přece jen trochu chybělo, bylo vysvětlení trochu více do hloubky, ale třeba se dočkám v druhém dílu. Idu na něj!

12.06.2015 4 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Opravdu krásný příběh. Normálně moc ženské romány nečtu, tak jsem si u této knihy opravdu odpočinula. Moc hezky se to čte, jen chvílemi už mi lezlo na nervy, jak se hlavní hrdinové pořád míjejí :) Posledních sto stránek se mi líbilo nejvíc, vřele doporučuji milovnicím tohoto žánru.

27.12.2014 4 z 5

Jedním slovem hrůza, děs, nevýslovné a nepředstavitelné utrpení! Už jsem přečetla kdeco s tematikou druhé světové, ale blok 10 mi názorně představil další šílená nacistická zvěrstva.
Psáno je to opravdu výborně, klobouk dolů před autorem, že si dal tu práci a napsal něco takového, na to se prostě nikdy nesmí zapomenout.
Ke konci knihy se nebudu vyjadřovat, protože se mi opravdu otvírala kudla v kapse, když došlo na kapitolu o odškodnění.
A co se týče trestů dotyčných pánů "lékařů", to už bylo pomalu na trvalé nasazení Neurolu, třásla jsem se vzteky a kdyby to šlo, pálila bych ty nacistické "haj.ly" rentgenem každý den, popřípadě jim roztahovala jejich úctyhodné tělní otvory a lila jim tam vařící olej.

20.11.2014 5 z 5

Zářijová světla Zářijová světla Carlos Ruiz Zafón

Typický Zafón. Místy kouzelný příběh, místy až děsivě hororový :) Moc se nevyžívám v příliš dlouhých popisech prostředí nebo přírody, ale u jeho knížek se do nich přímo vpíjím, málokdo dokáže navodit takovou atmosféru. Bála jsem se opravdu příjemně a po dočtení jsem se už několikrát ohlédla, jestli je můj stín tam, kde má být :o)

29.10.2014 4 z 5

Roky pod psa Roky pod psa Markus Zusak

Tak na to, že to byla prvotina a M.Z. bylo asi čtyřiadvacet, to není zase tak špatné. Určitě by to chtělo trochu více propracovat, celé vyprávění je takové trochu hektické a plošné, hlavně ten závěr, ale jako poučnou knížku, kdo má doma nějakého zlobivého pubescenta, to postačí :) Ale Posel už byl mnohem lepší a Zlodějka... to už je úplně jiný level :)

17.10.2014 3 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Kniha má úžasnou atmosféru. Během čtení jsem si nejednou představovala, jak sedím s Dorianem a Henrym v tom mírně zakouřeném salonku někde v koutě a napjatě poslouchám to jejich filozování o životě, ženách a manželství, notabene mnohdy v lecčems pravdivé :o) A jinak velice příjemné mrazení na posledních dvou stranách, i když jsem věděla, jak to dopadne :)

30.08.2014 4 z 5

Gravitace Gravitace Tess Gerritsen

Super, super, super. Předem musím říct, že sci-fi není rozhodně mým šálkem čaje, ale T.G. mám hrozně ráda, tak jsem si řekla, že to zkusím. A rozhodně teda nelituji! Klobouk dolů, že se do pustila do něčeho takového. Chytne prakticky od první stránky a už nepustí. Možná byl konec trochu přitažený za vlasy, ale ono to k tomu tak nějak patřilo. A kdybych mohla, dala bych 6. hvězdu za, ať už odborné medicínské věci nebo z kosmonautiky, každopádně jí to muselo dát hroznou práci.

10.08.2014 5 z 5

Elixír mládí Elixír mládí Tess Gerritsen

Další velice napínavá kniha od TG, oceňuji opravdu originální zápletku, která možná není až tak utopistická, jak se může zdát. Jen jsem každou chvíli čekala, kdy se objeví na scéně Jane nebo Maura a ono nic:) Ale čtyři hvězdy zaslouženě i bez nich:)

28.03.2014 4 z 5

Tvůj stín Tvůj stín Jeffery Deaver

Už jsem hodně dlouho nečetla žádnou "Deaverovku", tak mě zase mile překvapilo, jak poutavě a chytlavě umí psát :) Je pravda, že je to jedna z nejslabších knížek od JD, dala by se o třetinu v pohodě zkrátit a konec mi přišel už trošku dost přitažený za vlasy, ale já mám na něm ráda, že i když píše skoro dvě knihy ročně, nikdy se nic neopakuje a pořád má v zásobě nové a nové náměty a příběhy a ani ta kvalita naštěstí moc neupadá. Za mě čtyři hvězdy :)

16.03.2014 4 z 5

Pořád se dívá Pořád se dívá Chevy Stevens (p)

Po pravdě, tentokrát mírné zklamání. Děj je lehce předvídatelný, žádné velké šokující vyústění a překvapení, na jaké jsem byla zvyklá u posledních dvou dílek od CH. S. Nicméně se kniha velice dobře čte, i zápletka není špatná, jen tentokrát chyběly ty nervy a okousané nehty při čtení:)

08.03.2014 3 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Dnes dočteno a opět mě G.F. nezklamala. Kniha vtáhne do děje prakticky od první stránky a udržuje v napětí až do konce. Je pravda, že i na mě byly některé popisy vražd trochu moc silné, a některé líčené situace až nechutné:), ale rozhodně stojí za přečtení pro milovníky thrillerů.

27.02.2014 5 z 5

Armada Armada Ernest Cline

Tak tohle byla jízda! Ač jsem zhruba do sté stránky pochybovala, že tu knihu dočtu, páč vesmírné střílečky nikdy nebyly nic moc pro mě, pak mě to přece jen totálně pohltilo. Hltala jsem každou stránku, a kdybych mohla, nasadím QComm, nasednu do Interceptoru a hurá na emzáky :D Strhnu jen jednu * za to, že RPO se mi líbilo o chlup víc a taky za tu melodramatičnost na konci, která mě donutila, safra, i slzu ukápnout :D Kéž by další kniha byla z WOWka, to bych si teprve užila!!

02.06.2018 4 z 5

Horrorstör Horrorstör Grady Hendrix

Bavilo a moc! Ale na Ikeu už nikdy nebudu pohlížet jako dřív a při příští návštěvě jim tam pozotvírám všechny dveře od skříní :D

05.05.2018 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Tak i mě tato kniha trochu zklamala. Po Manželích odvedle, jsem se hrozně těšila na další dílko, ale takové nadšení se nedostavilo. Příběh to nebyl špatný, i když, žádná velká bomba, ale hlavně mi vadily všechny postavy v knize. Ani k jedné jsem nijak zvlášť nepřilnula, takže na konci by mi bylo jedno, i kdyby se všichni třeba postříleli navzájem :D Tak třeba příště.

17.04.2018 3 z 5

Dům smrti Dům smrti Bernhard Aichner

Tak druhý díl mě rozhodně nezklamal. Bavil mě snad i o chloupek víc, než první. Neřezaly se tu končetiny, ani nezakopávaly mrtvoly k mrtvolám :D Jen přibylo více psychopatických postav.

07.03.2018 4 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Zajímavé :) Musela jsem se od knihy brzy odosobnit a nemohla se do ní naplno ponořit, protože číst o vystýlání různých tělních dutin vatou a propichování patra v puse mi opravdu nedělalo před spaním dobře :D Ale jinak se mi kniha moc líbila, nebyla zbytečně natahovaná, vyhovovaly mi krátké věty i odstavce. A při uřezávání ruk a hlav už jsem jí fandila, ale raději jsem držela svou představivost na uzdě :D

10.02.2018 4 z 5

Zlatá truhlice českých pohádek Zlatá truhlice českých pohádek neznámý - neuveden

Tyto pohádky čítávám neteři před usnutím. Jsou nesmrtelné a krásné. Bohužel, k mému nenadšení si vždy vybírá Otesánka a O Smolíčkovi, které zrovna úplně nemusím a mé neojblíbenější Tři přadleny nikdy nechce! :D

12.11.2017 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Tak nejdřív mě šokoval formát knihy, když jsem ho vybalila z balíku :D Potom hned na prvních stránkách ta slečna rukodělnice :) Ale musím uznat, že po velkém zamyšlení po přečtení této mikroknížečky je ta povídka opravdu psycho. Nemám ráda nevyjasněné konce, ale tady to tak mělo být. Rozhodla se správně? A kdo tady byl ten psychopat?

02.11.2017 4 z 5