Dousabel Dousabel komentáře u knih

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Výborný, napínavý thriller, autorka si s námi pohrává jak kočka s myší. Několik dějových linek, některé z přítomnosti, jiné z budoucnosti, poměrně dost potenciálních pachatelů, sama jsem skákala s podezřením z jednoho na druhého. Výborně vykreslena psychologie rodičů ztraceného dítěte, měla jsem sevřený žaludek celou dobu s nimi. Velice povedená prvotina!

10.04.2018 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

No, toto je velice zvláštní kniha. Díky komentářům níže, (za které opravdu děkuji:)), jsem se hned od začátku usilovně soustředila na všechny postavy a četla jsem pomalu, proto jsem se až tak v postavách neztrácela. Ale je fakt, že asi do půlky jsem se s knihou docela trápila, sama jsem nevěděla, jestli mě baví nebo ne. Nicméně druhá půlka byla mnohem lepší, všechno do sebe zapadlo a vysvětlilo se. Jen byla podle mě zbytečná postava Libby. A tolik psychicky narušených psychopatických postav jsem pohromadě v knize nikdy neviděla :D

02.02.2018 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Věděla jsem, že tahle kniha bude "jednodenka", a proto jsem si ji dlouho šetřila a jen po ní mlsně pokukovala! A pak mi velmi zpříjemnila jednu celou prosluněnou sobotu a já litovala, že jsem si ji více nešetřila :) Není co jiného napsat, skvělý psychothriler, od kterého se nelze odtrhnout! Jen malé doporučení - nečtěte na přímém slunci, spálila jsem se jako prase :D :D :D

05.06.2017 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Výborná! Opravdu výborná kniha! Probouzí spoustu emocí, ať už těch negativních, které převládají, tak i pozitivních. V některých částech knihy jsem byla napnutá, jak kšandy, několikrát jsem chtěla přeskočit kapitolu o Izzy, abych věděla, jak pokračuje Clara, nebo i naopak. Skvěle napsáno, cítila jsem spolu s hlavními hrdinkami tu strašnou beznaděj, bezmoc a bezpráví, až se mi srdce svíralo. Zvláště, když si člověk představí, že to není jen příběh, ale opravdu se tyto praktiky v takovýchto zařízeních běžně prováděly, a dost možná ne až v tak daleké minulosti...

10.01.2017 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Oceňuju opravdu originální nápad! Nechala jsem se nalákat anotací a to, jak se Caroline do krku dostala ta kulka, jsem potřebovala zjistit, i kdyby se ta kniha nedala vůbec číst, což se naštěstí opravdu nestalo :) Četlo se to velmi dobře, možná můj zájem lehce opadl, když už byl vrah vlastně jasný a já chtěla dát tři hvězdy. Ale nakonec musím uznat, že vrah vlastně jasný nebyl :) a konec je přece jen trochu překvapivý a především docela diskutabilní a k zamyšlení. Těžko říct, zda se Caroline dostalo to vítězství a pocit zadostiučinění... Byl to šach, mat nebo pat?

11.12.2016 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Pro mě neuvěřitelné překvapení a musím uznat, že snad žádná kniha se mnou ještě nedělala takové divy :) Nedá se odtrhnout, nemůžete prostě knihu odložit a normálně fungovat, dokud ji nedočtete. A po dočtení bych si nejvíce přála hned zapomenout celý děj a pustit se do ní znovu a prožívat to s Parzivalem a jeho partou celé zase znovu :)
A do toho ještě ty osmdesátky, pro které, co se týče hudby, mám opravdu slabost. A nakonec jen malé varování, během čtení jsem měla opravdu neuvěřitelnou touhu propadnout opět hraní WOW, slabší povahy zřejmě neodolají... :D A Wade, klobouk dolů za Joust, já vydržela asi půl hodiny, než jsem to vzteky odložila :o)

19.11.2016 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Úžasné! Ať už bravurně vykreslenou atmosférou, tajuplným prostředím, krvelačným monstrem, archaickým jazykem, nebo samotným Sherlockem, opravdu úžasné! I když je ten legendární pan Holmes sebestředný namyšlenec, genialita mu upřít rozhodně nelze, a s ním samozřejmě i siru Doylovi :) Jediné, co mi trochu kazilo dojem z knihy, rozhodně doporučuji nečíst v létě, ale ideálně uprostřed ponurého podzimu, při mlze a uprostřed močálů :o)

19.06.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tak tohle mě tedy velice bavilo a strašně dobře se to četlo! Výborný thriller s velice překvapivým koncem, alespoň pro mě tedy:) Ještě nikdy jsem neměla během čtení tak rozporuplné pocity, co se týče hlavní hrdinky. Rachel mi byla ze začátku strašně nesympatická, pak jsem k ní získala skoro odpor, ale postupem času mi jí začalo být spíše líto a na konci jsem ji vlastně měla ráda.
Autorce se podle mě podařilo docela věrohodně popsat takový život a myšlení alkoholika, já jsem se teda během čtení nemohla ani podívat na skleničku vína a to nejsem žádný abstinent :o)

31.10.2015 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Velice povedený psychologický román, četlo se to úplně samo. Ze začátku jsem si chvilku musela udělat pořádek v postavách, v každé kapitole jsem si opakovala - Cecilia má manžela toho a toho a děti ty a ty, Tess má manžela toho a toho... Ale jakmile jsem si je všechny zaškatulkovala, už jsem je nepustila a skládala jejich příběhy jako puzzle. Možná druhá půlka trochu slabší, když už člověk věděl, o co se tam jedná a chtěl vědět, jak to dopadne, ale epilog to vynahradil, četla jsem ho třikrát po sobě.

27.01.2015 4 z 5

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Skvělá knížka! Musím uznat, že v Británii je to krapet horší, ale poměrně dost se to přibližuje situaci tady v ČR. Holt, mladí lékaři a hlavně lékařky to nemají vůbec jednoduché. Při čtení jsem kolikrát opravdu vyprskla smíchy, ale i cítila balvan v hrudníku. Naštěstí to první v knize převládá. Povinně by toto dílko mělo být v každé čekárně nebo na oddělení, aby si lidi těch felčarů trochu víc vážili...

15.07.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Jeden z nejlepších psychothrillerů jaký jsem kdy četla. Postupné prolínání dějových linek až do současnosti, díky kterému se pořád něco děje, ta kniha nemá žádná mrtvá místa. Jediné minus za to, že jsem cítila hroznou úzkost a byla hodně vzteklá skoro po celou dobu čtení :). Konec možná trochu přitažený za vlasy, ale rozhodně mi vyhovoval.

05.05.2018 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Přesně jak psala autorky, je pozoruhodné, že o této události mnoho lidí neslyšelo a já jsem k nim bohužel patřila. Není potřeba to nějak více rozebírat, vše bylo napsáno v komentářích níže, jen je škoda, že se toto dílo nedočkalo zfilmování, místo toho slavného Titanicu.

22.09.2017 4 z 5

Reportér Reportér Sandra Brown

Velice slušná detektivka, která mě moc mile překvapila. Nemám moc ráda romány pro ženy, což je kategorie, do které je kniha zařazena, takže jsem raději moc neočekávala a po dočtení ten štítek "román pro ženy" moc nechápu:) Thriller, který nemá žádná hluchá místa, výborně se čte, i když je děj trochu předvídatelný, jsou tam momenty, které mi opravdu vyrazily dech :) A ta trocha té "červené knihovny" se dá vydržet :D

29.06.2017 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Fascinující. To je asi to nejvýstižnější, co mě k této knize napadá. Byla jsem totálně fascinovaná. Netušila jsem, že Keplerovci dokážou být až tak krutí, (sice k Joonovi taky byli poměrně dost), ale toto byla opravdu síla. Vybrali si strašně zajímavé téma, nic s podobným příběhem jsem nikdy nečetla a svět na druhé straně vytvořili opravdu šílený a... fascinující:) Jsou to fakt mistři pera, smekám klobouk a jestli je toto první díl série, nemůžu se dočkat dalšího dílu.
A po dočtení si říkám, bože, ať je to raději ve skutečnosti to obligátní světlo na konci tunelu, než se probudit v "lázních". :o)

22.11.2016 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Prostě paráda! Tak jako vždy od Liane Moriarty. Zamilovala jsem si tento sesterský trojlístek a nejraději bych četla, dokud by Lyn, Gemma a Cat neoslavily přinejmenším devadesátku :D Po přečtení mi moc chybí a já si už jen představuju, jak žijí šťastně až do smrti. Moc povedené dílko.
Díky této knize jsem si zase uvědomila, jak neskonale jsem vděčná za svého milovaného bratra, ty sesterské vztahy jsou totiž o dost složitější... :o)

19.11.2016 5 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Zatím rozhodně nejlepší porodní bába, kterou jsem četla, přece jen je mi 20. století bližší, než středověk, ale i tak, co se týče některých postupů velice pokroková :) Každý porod jsem prožívala s Patience, Bitsy i rodičkami, jako bych tam byla s nimi a radovala se z každého zdravého novorozence :)
I popis doby zdařile popsán, počínající rasová segregace, hospodářská krize, bída, hlad a stoupající všeobecná agresivita a strach.
Moc ráda si od této porodní báby zase přečtu :)

24.04.2016 4 z 5

Tampa Tampa Alissa Nutting

No, tak tahle zvrácenost mi dnes zabrala celý den:) Musím se přiznat, že asi do necelé tři čtvrtiny knihy jsem si říkala, že jsou ty předešlé komentáře nějak až moc kruté, vždyt se tam zase tak moc hrozného neděje, nikdo nikoho neznásilňoval, nevraždil, až na nějaké (uznávám nechutné) úchylnosti, to zase není taková hrůza, taková Lolita obráceně, ale v určitém místě musím všem dát za pravdu! Až s Buckem se projevila Celestina totální zrůdnost a úchylnost a pak už to jelo až do konce, to už jsem při čtení jen nevěřícně kroutila hlavou:) Už to asi nikdy číst nebudu, ale je pravda, že jsem se od Tampy nedokázala odtrhnout.

16.09.2015 4 z 5

Smála jsem se. Opravdu jsem se hodně smála a za to si ty čtyři hvězdy rozhodně zaslouží. Uznávám, že uprostřed knihy se autor dosti opakuje a není to až tak vtipné, ale některé hlášky rozhodně zařadím do svého slovníku :) A doporučuji nedávat číst svým drahým polovičkám, mohlo by je to na několik let odradit od početí potomka :o)

20.03.2015 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Úžasná, poutavá kniha, zase trochu jiný pohled (dětský) na II. světovou, četla se opravdu výborně. Ještě ten den jsme na The Book Thief šli do kina a já řvala jak želva od začátku až po závěrečné titulky. Je to jedna z těch knih, která vás tak vtáhne tak do děje, že během čtení cítíte stejnou bolest a beznaděj, ale i radost a bezstarostnost, jako hrdinové v příběhu. Určitě jsem nečetla naposledy a vřele doporučuji:)

27.02.2014 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Tak tohle byla fakt síla. I když na takové věci příliš nevěřím, konec mi opravdu způsobil celodenní mrazení v zádech, pokaždé, co jsem si na něj vzpomněla. Supr thriller!

14.10.2018 4 z 5