Doriana.M Doriana.M komentáře u knih

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Svěží a vzrušující, čtivé a zábavné. Kniha se mi líbila, Chloe je přesně ten typ, jakou spousta z nás potřebuje za kamarádku (nebo alter ego) :-). Jak koukám spoustě tady překážely roztrhané kalhotky - no, pokud prokázal, že je schopen a ochoten je nahradit, tak OK. Jen mě napadlo - co pak chudák Chole dělala s tolika podprsenkami bez kalhotek???

29.11.2014 4 z 5

Můj život s puberťáky Můj život s puberťáky neznámý - neuveden

Kniha mne zklamala. Snad jsem naivně očekávala to, co hlásala upoutávka - příběhy plné citu a černého humoru. Osobně mám černý humor ráda, ale to, co v knize kandidovalo na vtipnost opravdu k smíchu nebylo. Navíc se přiznám, že jsem při čtení žasla, co všechno si matka v knize nechala líbit. Život s puberťáky není jednoduchý a skutečně na něj není návod, ale tohle? Většinu čtení jsem si v hlavě opakovala, že se to opravdu může stát leckomu, avšak druhý hlas hned oponoval, že s tímhle rodičovským přístupem si o to skoro koledovala. Snad jí křivdím a možná taky ne. Ale zpětně pohlížím na své vskutku hodně benevolentní rodiče a říkám si, že za většinu podobných eskapád bych prostě dostala po tlamě a bylo by.
I přesto všechno kniha má potenciál pobavit, ale snad by to chtělo při psaní větší nadhled. Za mě 2*.

24.11.2014 2 z 5

Páni mají radši Sukuby Páni mají radši Sukuby Jill Myles

Příběh pěkný, jeho pozadí má logickou linii a postava Remy odpovídá mým představám o sukubě. Velmi jsem si oblíbila právě ji a pro Zanea mám určitou slabost :-), ale je jedna věc, která mi brání dát víc než 3*. Jackie neladí. Není nijak nesympatická, ale hrome - má to být archeoložka, osoba zapálená a chytrá. Jenže většinu času působí i přes rezavé vlasy jako prototyp blondýnky z vtipů. Z mého pohledu by to stačilo jen krapet vyladit, nebo jí dát jiné povolání a byla bych spokojená.
Přesto mám tuto sérii ráda a četla jsem ji už dvakrát. Jako oddychovku doporučuji, já sama se k ní určitě ještě vrátím.

23.07.2014 3 z 5

Zpráva z Hádu Zpráva z Hádu Edita Dufková

Jak již bylo několikrát poznamenáno, konec knihy je slabší než její začátek - vlastně mě v několika ohledech zklamal. Přesto dávám 4*. Kniha se mi líbila a rozhodně sáhnu i po dalších, které autorka v budoucnu vydá.
Líbí se mi, že technické zázemí, které tomu dala je jí blízké (viz. životopis), takže se nedá říct, že by vařila z vody. Trochu mi chybělo nějaké rozuzlení k Hádu samotnému, ale šikovně vyřešila otázku Pavenců :D. Výhrady bych měla pouze k některým postavám... většina věcí do sebe logicky zapadala, ale na pozadí zůstal pocit, že něco se vychyluje od normálu. Snad mi to docvakne při opakovaném čtení, až budu mít větší nadhled.

02.05.2014 4 z 5

Dvě zrcadla Dvě zrcadla Karolina Limrová

Napoprvé jsem knize dala 3*. Po dvou letech jsem se k ní vrátila. Hvězdičku přidávám za to, že jsem si ji při druhém čtení vychutnala, i když jsem znala pokračování.

30.01.2014 4 z 5

Perelandra Perelandra C. S. Lewis (p)

Tento díl hodnotím 4*. Nedosahuje sice úplně kvalit dílu prvního, ale i tak se mi kniha líbila. Náboženských a filosofických dedukcí tam bylo požehnaně, ale překvapivě mi to nijak výrazně nepřekáželo. Bibli jsem nikdy nečetla, nemohu tedy srovnávat. Spíše oceňuji autorovu fantazii a obrazotvornost s níž vykreslil opět úplně zcela odlišný svět.

15.01.2014 4 z 5

Návštěvníci z Mlčící planety Návštěvníci z Mlčící planety C. S. Lewis (p)

Kniha po sobě zanechá zvláštní pocit. Je poměrně obtížné ho identifikovat. Zaujal mne odlišný náhled autora na vesmír a cestování v něm, upoutalo mě také vyprávění o obyvatelích Marsu, o jejich filosofii a způsobu života. Po přečtení jsem si zakoupila i další díl a nelitovala jsem.

15.01.2014 5 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Knihu jsem si koupila spíše náhodou, ale rozhodně nelituji. Popisnost některých pasáží jen podněcovala mou fantazii, díky které jsem během čtení mohla cirkusem procházet a kochat se jeho dokonalostí. Postavy snad mohly být propracovanější, ale těžko říci, zda by pak komplikovanost časových přechodů, zmíněná popisnost a zvýraznění některých postav čtenáře nezahltily natolik, že by knihu ani nevychutnal.

12.01.2014 5 z 5

Na pokraji temnoty Na pokraji temnoty Barbara Erskine

Kniha mne nijak nenadchla. 3* dávám za propracovanost a dobrou stavbu příběhu. Bohužel mne nevábila, abych si četla další stranu a žádná z hlavních postav mne nezaujala tolik, abych skutečně "procítila" její osud.

27.03.2013 3 z 5

Polibek půlnoci Polibek půlnoci Lara Adrian (p)

Kniha se mi líbila. Podobnost s J.R.Wardovou - náhodná či ne - nebrání, abych si vyhledala i ostatní knihy této autorky. Příběh je krásně odpočinkový, čtivě psaný.

21.01.2013 4 z 5

Emma Emma Jane Austen

Kniha se mi líbila, ačkoli souhlasím, že mohla být notně osekaná o řadu nudnějších částí, které s dějem v zásadě nijak výrazně nesouvisely. Nebo je bylo možné určitě zkrátit. Chvíli jsem zvažovala ubrat jednu hvězdičku z hodnocení, ale za zásadovost a spravedlivý pohled pana Knightleyho na chování Emmy jsem ji nechala :-) Pěkná kniha, ale pro mne Pýchu a předsudek nepřekonala.

11.03.2013 4 z 5

Lavondyss Lavondyss Robert Holdstock

Je to první kniha, kterou jsem od Holdstocka četla a okamžitě se stala pokladem v mé knihovně. Při prvním čtení se může zdát chaotická a nesrozumitelná, ale při každém dalším čtení můžeme znovu a znovu žasnout nad propracovaností a genialitou toho zdánlivého chaosu. Úžasná. Dokoupila jsem si i zbytek řady a mohu ji vřele doporučit. S potěšením se k této sérii vracívám.

26.09.2012 5 z 5

Vlčí srdce Vlčí srdce Wolfgang Hohlbein

Jako první knihu od autora jsem četla Druidskou bránu - na doporučení a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Pak jsem měla možnost náhodné koupě této knihy. Byla jsem velmi zvědavá, otevřela knihu jako odreagování mezi jinými povinnostmi. Inu, povinosti počkaly než jsem ji dočetla ;-). Velmi dobrý příběh, realisticky zasazeno do naší reality a pro mě pěkně provedený přerod z průměrného "zbabělého" (dle jeho vlastních slov) muže ve skutečného obránce rodiny a smečky. Těším se na další knihy.

02.05.2014 4 z 5

Milenec snů Milenec snů Sherrilyn Kenyon

Kniha dorazila včera poštou (koupena v předprodeji). V minulosti jsem ji již četla a užila jsem si ji stejně jako poprvé. Zde i v celé sérii se mi líbí současný náhled na "zapomenuté" bohy řeckého panteonu a jejich zapracování do naší doby. Jelikože se jedná o zahájení celé série, je příběh odpočinkovější, než některé z pozdějších knih, je čtivý a na konci má čtenář(ka) dobrý pocit ze závěru.
Doporučuji všem pro příjemné strávení odpoledne s knihou :-)

18.03.2014

Ayesha - Pod Tyrkysovou hvězdou Ayesha - Pod Tyrkysovou hvězdou Ange

Až téměř k samotnému konci jsem se nemohla začíst. Snažila jsem se najít si cestu k některé z hlavních postav, ale výrazně se mi to nedařilo. Překvapivý konec mě však navnadil ke čtení dalšího dílu a prozatím se zdá, že první díl byl pouze předehrou...

15.02.2014 3 z 5

Půlnoční klub Půlnoční klub Christopher Pike

Už je to strašná fůra let, co jsem tu knihu četla, ale vzpomínala jsem na ni nejednou. A opravdu dokáže naštvat, když mezitím zapomenete název i autora ;-). Ale štěstí mi přálo a pokud bude přát i dál, tak ji zase jednou dostanu do rukou. Příběh i příběhy v něm se mi moc líbily. Troufám si tvrdit, že by si zasloužil oprášit, přepracovat, doladit a znovu vydat. Moc ráda bych si knihu koupila a přečetla.

15.01.2014 4 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Knihu jsem dostala k vánocům a dohrabala jsem se k ní se zpožděním. Je první od R.Mead, kterou jsem četla. Bylo to příjemné oddychové čtení. Líbila se mi hlavní postava, která vzhledem ke svému zařazení netrpěla přehnanou počestností, ale udržovala si zdravou morální úroveň s tou pravou dávkou lidského sobectví, abych jí to věřila :-).

26.03.2013 4 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Knihu jsem četla poprvé v rámci povinné četby... po letech jsem na ni narazila a s nostalgickým potěšením přečetla znova. Silný příběh obyčejného člověka v ne_obyčejné době. 4* za to, že mě pokaždé znovu dojme.

26.03.2013 4 z 5

Upír, můj pán Upír, můj pán Alexandra Ivy

Bohužel musím souhlasit, že po přečtení předchozích knih mi přišlo, že tato kniha v mnohém zaostává. Konec hodně zrychlený, dlouhá "předehra" a najednou bylo po všem. I přesto s nadějí na další knihy v kvalitě, na jakou jsme zvyklé, dávám 4*.

11.03.2013 4 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Pěkná, čtivě napsaná kniha. Moc se mi líbí pohled autorky na pana Darcyho - bláznivě romantický i racionálně střízlivý. Není snadné (alespoň pro mne) si přiznat, že druhého nejúžasnějšího muže klasických romantických příběhů, bych v reálném životě asi zapleštila ;-))
Knihu jsem stihla za odpoledne a rozhodně ne promarněné. Ráda se k ní vrátím.

28.02.2013 4 z 5