domov domov komentáře u knih

Kniha mne upoutala tak ,že jsem ji přečetl během noci.Tuto knihu doporučuji všem

11.08.2012 5 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

Tento hrdina mých dětských let mne provází celým mým životem a proto ho mám všude jako profilovou fotku .Pan Lada je klenotem naší dětské literatury .

05.10.2013 5 z 5

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Očekávané pokračování mne upoutalo natolik ,že jsem knihu přes noc přečetl.

08.05.2015 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Tak nevím proč je tato kniha zatracována.Tak jako v Ženě v kleci je i tato kniha mistrně vedená.Zřejmě nejsme zvyklí na postup vyšetřování, jenž je pro severské autory tak typické.Mám již přečteno dost knih od severských autorů a ani se nedivím ,že ve světě
mají takový úspěch.

29.04.2012 5 z 5

Podpis všech věcí Podpis všech věcí Elizabeth Gilbert

Krásná obálka - skvělá kniha .

31.07.2016 5 z 5

Mormonka Mormonka Carolyn Jessop

Kam ten svět spěje.Vymívaní mozků je trend dnešní doby .Tato kniha jen dokazuje jak zvrácený je svět.Lidé zapomněli věřit v sebe
a svůj rozum.

11.08.2012 5 z 5

Hedvábná stezka Hedvábná stezka Colin Falconer (p)

Musím souhlasit ,že tento román patří k tomu nejlepšímu co dosud autor napsal.

30.05.2013 5 z 5

Kámen a bolest Kámen a bolest Karel Schulz

Jeden z nejlepších českých románů.

05.05.2013

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Tato kniha byla velice zdařile převedena do filmové podoby/ 4 DVD/ od kterých jsem se nemohl odtrhnout ačkoliv jsem děj znal z knihy.

07.11.2011 5 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Opravdu silná kniha o příkoří a bezpráví ve jménu peněz .Čím se liší od dnešní doby ,která to ve jménu demokracie opisuje a vytváří tak půdu pro další silné téma ,které bude novým sociálním románem.

26.09.2011 5 z 5

Dcera Egypta Dcera Egypta Constance O'Banyon

Krásný román plný zvratů a zajímavého děje. Rozhodně doporučuji

29.04.2015

Zraněné dětství Zraněné dětství Pola Kinski

To je ta dnešní doba ,kdy lidé jsou si odcizeni , hledíc si jen svého.Taktéž společnost , lékaři , sociální pracovníci ,kteří nevykonávají práci ,tak jak by mněly a toto jsou důsledky.

03.11.2013 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Tuto knihu ,vlastně Milénium jsem koupil z toho důvodu ,že jsem viděl dva filmy a jelikož třetí měl vyjít na dvd až po pěti měsících tak jsem si to koupil .Od těch knih jsem odcházel nevyspán do práce a už jsem se těšil na to až to dočtu do konce.Tak jsem se setkal se severskými spisovateli ..na něž nyní nedám dopustit.

26.09.2011

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Jsem v půlce a zatím lepší Hypnotizéra.Právě jsem dočetl a mohu říci že tato kniha se čte jedním dechem .

26.09.2011 5 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Velmi vynikající román ,plný zvratů a komplikací a s velkým spádem až do závěrečných řádků. Tuto knihu jsem přečetl během dnešní noci ,neboť jsem se od toho nemohl odtrnout.

01.01.2014 5 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Kniha se mi moc líbila ,dobře se četla a měla spád.

01.05.2013 4 z 5

Zimní palác Zimní palác Eva Stachniak

Výborně psaný román z prostředí carské Ruska.

16.10.2016 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Musím souhlasit s Ha-nes . To samé jsem prožíval také.

29.08.2015 4 z 5

Loutkářova hra Loutkářova hra Wolf Serno

V tomto díle Wolf Serno trochu ubral ale i tak stojí za přečtení.

22.04.2015 4 z 5

Bosá královna Bosá královna Ildefonso Falcones

Zklamání .Po dvou výjimečných románech ,které jsem přečetl jedním dechem jsem tento román na dvakráte odložil.

01.01.2014 4 z 5