DomenicaRisa DomenicaRisa komentáře u knih

Bunny Bunny Lydia Strong

ZASE! Ta gramatika..... Příběh hodnotím 4/5, ale gramatické chyby to potopily.

Trochu moc Trochu moc Lydia Strong

Série je povedená v rámci příběhu, ale nemohla jsem dát více než dvě hvězdičky. Po gramatické stránce je to slátanina. Za většinu chyb, kterých se zde autorka dopustila, bych své studenty u přípravy na přijmačky sepsula. A u mě opravdu tyto chyby strašně kazí celý příběh.

Trochu dál Trochu dál Lydia Strong

Příběh opět povedený, ale stylistika katastrofa. 3 gramatické chyby na jedné stránce jsou opravdu příliš. Autorka by měla zvážit lepšího korektora. Lépe by to zvládl i průměrný asolvent maturity.

17.03.2021 2 z 5

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

Nové díly Sigmy mě tak nezaujmou, proto jsem se vrátila na počátek. Písečná bouře je skvělá, když jsem starší, dávají i fyzicko-chemické vysvětlení větší smysl. Příběh zasahující do dob královny ze Sáby a krále Šalamouna je jedna z top knih, které Rollins napsal.

02.01.2021

Borec odvedle Borec odvedle Alexander Stainforth (p)

Ty jo, konečně knížka od tohoto autora, ze které mi není špatně. Tohle bylo čitelné, dokonce i dobré. Postavy se chovaly logicky, nikdo mě neštval. Příjemné překvapení. Pokud to není gay romace, autor docela umí. Tohoto by se měl držet za mě. Na zadek jsem z toho ale nekecla.

02.01.2021 2 z 5

Srážka Srážka Alexander Stainforth (p)

Tohle nebylo až zas tak moc na facku jako předchozí série MM od autora, ale i tak se podle mě jedná o vyhozené peníze. Až moc překombinovaná zápletka. A hrozně mě šval ten strašně náhlý přerod z "debila" na "zajdeme na skleničku" Nevím, za mě autor prostě gay romance neumí. A sexy obálka to nezachrání.

02.01.2021 1 z 5

Ve třiceti (poprvé) single Ve třiceti (poprvé) single Lisa Daily

Čekala jsem něco lepšího. První asi 3 stránky jsem se bavila a pak to šlo z kopce. Tvoření "zaručených seznamů" mi přišlo vhodné spíš pro puberťačky, exmanžel nějak podezřele rychle přešel do stavu "nejlepší kamarád v kalhotech". Nad dramatem, respektive pokusem o drama, jsem měla chuť výt zoufalstvím. Tohle už za mě znovu určitě ne.
Jediný kdo mě tam vyloženě neštval byl onen pohledný Kubánec Santiago, pro své taneční umění.

27.07.2020 1 z 5

Posedlost Posedlost J. R. Ward (p)

Četla jsem hned po sérii Králové bourbonu. Možná proto je moje hodnocení tak nízké, ale takhle kniha mě neoslovila. Prostě to nebylo ono, nebyla to pro mě J. R. Ward v plné síle. Tohle je asi jediná kniha od ní, která mě vůbec nebavila, a to započítávám všechny série a jednotlivé knihy.
Čekala jsem, že prostředí hasičů bude zajímavé, že to přečtu jedním dechem, ale za mě bohužel. Něco mi tam nesedělo.

28.05.2020 1 z 5

Ne, tohle opravdu ne. Jak bylo řečeno, jsou stovky jiných knih na podobné téma. A mnohem lepších. Nejzajímavější tady byly šílené otázky z testu, jinak nic. Mnohem lepší s podobným tématem je série od Emmy Chase.

29.04.2020 1 z 5

Alfa Boss Alfa Boss Alexander Stainforth (p)

Né, ne a ještě jednou ne. Z ušláplé puťky na dominantního alfa samce během okamžiku - absolutně jsem mu to nežrala. Už fakt, že se Theo první půlku knížky chová jako nějaká harlekýnová husa, a pak otočí do žárlivé husy, byl k nesnesení. Scéna s kreditkou byla jak z filmu o zlatokopce. Jeho dohazování byla hodně špatná parodie na vtip. A scéna "hurá do Brna" - bylo to o dospělých lidech, nebo středoškolácích? Stejně jako jejich řešení traumat - normální člověk by šel k psychologovi.
Jediné pozitivum bylo na konci knížky, kde autor píše, že už tahle série nebude mít pokračování. Díky bohům za tohle rozhodnutí!

21.04.2020 odpad!

Závist Závist J. R. Ward (p)

Já prostě žeru tu propojenost s bratrstvem. DelVecchia jsem si pamatovala a matně jsem tušila, že tam bude nějaký zádrhel na konci. Potěšila narážka na Escalade. Jediná záhada pro mě pořád zůstávají andělé co řídí stranu dobra.

16.04.2020 5 z 5

Psí tinder Psí tinder Petra Macková Hrochová

Jediné co mě na knize iritovalo, byla rasa psa. Horší mohla být už asi jen čivava. Nicméně chápu, že s rasama typu dobrman a ovčák by asi nesbalila tolik chlapů. Na druhou stranu - ušetřila by si spoustu omylů. Ale o čem by pak byla kniha.
Příběh o majiteli butiku, ze kterého se vyklubal gay, byl asi nejlepší z celé knihy.
Koupeno v antikvariátu ale asi stačilo jedno přečtení. Možná za pár let ještě druhé.

08.02.2020 3 z 5

Ségry a hromada malérů Ségry a hromada malérů Thomas Brezina

Tahle série mě provázela od 9 let. Šetřila jsem a postupně kupovala díly a dneska mám celou sérii téměř. A i teď po nějaké občas sáhnu, když se chci vrátit do doby kdy bylo vše prostě dětsky jednoduché.

08.02.2020

Bez pravidel Bez pravidel Lauren Weisberger

Miluji tenis, ten mužský. Ale řekla jsem si, ze tahle knížka bude určitě fajn. Přece jen autorka mě zaujala už předtím. Tady říkám bohužel. Nejzajímavější momenty jsou při kontrole oblečení na Wimbledonu. Neříkám,ze to byl Špatný příběh, jen mi prostě takto napsaný nesedl. Možná jsem měla až moc očekávání.

08.02.2020 2 z 5

Pekelná krev Pekelná krev James Rollins (p)

Strašně dlouho mi trvalo, než jsem sérii dočetla. Pekelnou krev jsem vždy začala číst, pak přestala, začala odznova a tak asi třikrát dokola. Nakonec jsem přečetla celou sérii znovu najednou,abych měla motivaci. Líbily se mi biblické postavy. Stejně jako vykreslení historie. Moc se mi líbil konec sangvinistu Rhuna a Alžběty Bathoryove. Konečně měli šanci na svobodný život. Zrada, která se na konci stala byla spáchana ve snaze hrát si na Boha a popohnat uskutečnění proroctví.

Pořád to byla skvěle našlapana série ve stylu Rollinse, která díky Rebecce Cantrell získala zajímavé a osvěžující prvky.

08.02.2020 4 z 5

Iskrenie Iskrenie Samantha Young

Vydat tohle jako samostatnou knížku bylo zbytečné. Kdyby to přidala jako další Epilog do Jamaica Lane, bylo by to prinosnejsi. Nicméně vykresluje to realitu, do které se spousta vztahu dostane. A v tomhle je kniha docela přínos. Těžko ale říci, zda někomu pomůže vyřešit podobnou situaci.
Kvůli mého rozploceni nechám asi 2 hvězdičky s tím,ze je to asi půl napůl.

08.02.2020 2 z 5

Princ Princ Nichole Chase

Další delší povídka, stejně jako zbytek série. Tohle snad ani nejsem ochotná označit jako oddechovou četbu. Ideální zařadit do knihovny psychiatrické léčebny, protože normální člověk si nad tímhle musí rvát vlasy zoufalstvím. Když už někdo touží po romantice řiznute erotikou, jakou lepší knihy. Princ nevýrazný, lady Meredith a její postoj dělat otci hromosvod na facku. Před odpadem to zachránil jen Marty, který spolu s Chadwickem z prvního dílu jsou jediné dvě normální a snesitelne postavy.

08.02.2020 1 z 5

Zlatoruká Zlatoruká Garth Nix

Po přečtení jsem šla hledat zbytek trilogie + Clariel a ano, tento díl má jiného překladatele. Což se projevilo v nastupkyni Abhorsenky x Abhorsenka cekatelka, Dlouhé schody x Dlouhé štreky... Chyby a stylistika už zmiňována byla níže. Pan překladatel si mohl přečíst předchozí díly (alespoň jeden) aby plynule převzal některé obraty.

Příběh byl hezký. Je ideální když čtenáři prošla rukou povidka Nicholas Sayre a stvoření ve vitrine, zejména ze začátku. Zajímavá byla proměna Lirael, když se vrátila zpět na Ledovec. Doufám, že někdy bude třeba v povidkove sérii rozvinuto jak byla vytvořena Výsada, změna Clariel na Chlorr s maskou a taky příběh Yraela po spoutani Orannise. Třeba z pohledu Nezbedne Fenky by to bylo zajímavé.

11.01.2020 5 z 5

Spasitel Spasitel J. R. Ward (p)

Po minulém díle, který byl asi jeden z nejslabších z celé série, se Wardka zase vrátila v plné parádě. Murhdred byl už zmíněn v několika předchozích dílech v jemných náznacích, případně naplno když o něm mluvila Xhex. Jeho příběh byl osvěžující - nalezení pravdy, bratrská láska a čest, kterou si stále držel když osvobodil to dítě.

Jedna věc mě ale udivuje - parta velice inteligentních chlapů, co má mezi sebou polobožstvo (Vishious a Payne), padlého anděla (Lassiter), svým způsobem nesmrtelnou (Marry) a navrátivšího se ducha ze smrti (Jane), nemluvě o Hollywodovi a jeho Bestii, si ani na moment nepřipustí a ani je nenapadne, že s Johnem by to mohlo být trochu jinak. Vodítek mají dost. Divím se, že ani Murhdred s jeho "jiným vnímáním" díky toho jak se mu v mozku hrabali symphanti se nad tou spoustou shodou náhod Darius x John nepozastavil.

Další díl ale asi zas bude pro mě osobně méně zajímavý. Trez si najde nějakou novou lásku, která ho vysvobodí z truchlení po Seleně. Doufám, že do toho svého "modu operandi" podle kterého píše, zařadí něco zajímavého, nebo to bude zas slabší.

13.12.2019 5 z 5

Pan Pondělí Pan Pondělí Garth Nix

Pamatuji si, že narozdíl od Starého království mi tohle přišlo děsivější. Dneska se nad tím divím, protože "oživlé mrtvoly" x "něco divného" by měly být ty mrtvoly přece jen děsivější. Garth Nix opět stvořil zajímavý, nový a neotřelý svět. Který jsem ale nedočetla do konce. Pamatuji si po těch letech jen pár věcí a útržků - jako žába coby vůle, Dům ve kterém se vše odehrává, nekonečné schodiště po kterém v jednom díle běží a jakousi slečnu, která Arturovi pomáhá. A muže s psími obličejí, kteří mě děsili více, než chodící Mrtví. Jak to dopadlo netuším a myslím, že už se to nedovím. Respektive už tuto sérii číst nebudu. A znovu jsem po díle sáhla jen kvůli výzvy 2020

28.07.2019 5 z 5