Dixinka Dixinka komentáře u knih

Celej Franz! Celej Franz! Marta Davouze

Ze začátku knihy jsem si trošku říkala, jak jsem se přehmátla, že to není to pravé co většinou čtu. Ovšem potom to bylo strhující krásné čtení. Jemně popsaný osud velké ženy.

04.11.2018 5 z 5

Třikrát za svítání Třikrát za svítání Alessandro Baricco

Kniha si mě jen tak sama našla v knihovně. A byla jsem za to ráda. Přečteno za úsvitu a jedním dechem. Moc pěkné a k hlubokému zamyšlení.

28.09.2018 5 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Klasická Monyová. Trápení, ponižování...asi to co prožívala i osobně. Škoda, že neměla sílu se vzepřít, tak jako hrdinka knihy a včas odejít.

11.09.2018 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Dokonalý příběh. Nedoporučuji číst před spaním a v době, kdy na čtení nemáte moc času. Jak se zakousnete, tak musíte přečíst do posledního písmene. Čte se opravdu jedním dechem.

25.07.2018 5 z 5

Hrozný. Některé pasáže jsem dokonce chtěla přeskočit. Když jsem si, ale celé shrnula, bylo pár odstavců, co pobavily. Rozhodně jsou lepší knihy.

11.03.2018 2 z 5

To To Stephen King

Na knihu jsem se těšila tolik, až jsem zažila malé zklamání. Ten konec se mi vůbec nelíbil. Proč To tak vlastně zakončili????

21.01.2018 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Nezklamala. Krásné napínavé čtení. Opravdu pro mě špička v dnešní literatuře. Už se těším na další.

21.05.2017 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Nakonec 3 hvězdičky pro zdárný konec. Čekala jsem víc. pro mě zklamání.

07.05.2017 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Jako povinnou četbu jsem tuhle knihu minula, zavrhla a odmítla. Nyní jsme byla uchvácena veršem a dějeme. Opravdu pěkné čtení.

05.03.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha mi připomněla rčení: Všichni se všemi, nikdo s nikým. Ale takový je skutečný život. Byla jsem mile překvapená prolínajícími se dějovými liniemi. Vzhledem k tomu, že jsme knihu hltala jen v průběhu 24 hodin všechny postavy jsme si pamatovala a nečinilo mi problém se orientovat. Úžasná kniha!!!!!

13.11.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Moc pěkná kniha. Citlivě napsaný příběh na aktuální téma. Není co dodat. Moc se mi líbil děj...prostě všechno.

22.01.2016 5 z 5

Muži, kteří nemají ženy Muži, kteří nemají ženy Haruki Murakami

Murakami je pro mě jeden z náročnějších autorů, ale tajemných a tím i oblíbených. Nejvíc se mi líbil doslov a rozbor vlastních děl autora. Četla jsem už lepší díla, proto takové hodnocení.

05.01.2016 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Nezklamala. Už se těším na další díl. Napětí...prostě všechno co má kniha obsahovat.

04.12.2015 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Pěkný příběh. Líbila se mi procházka po planetách. Hluboká myšlenka.

04.07.2015 5 z 5

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Kdo chce zažít pravou knižní romantiku tak si tuhle knihu určitě přečtěte. Bavlna, růže, rodiny...prostě krása.

19.06.2015 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Bohužel nižší hodnocení. Zápletka i samotný děj nic moc. Rozvláčnělé, bez velkých zvratů. Hledanou igelitku jsem tam již chtěla sama někam pohodit, aby jsme se trochu pohnuli z místa.

24.05.2015 3 z 5

Kronika mého života Kronika mého života Josef Lada

Pěkné a záživné povídání o starých časech. Poutavé vyprávění o vzniku mnoha knih a kreseb.

10.04.2015 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Ten, kdo zažil uvěří, bohužel. Krásná, smutná bajka. Děkuji, že jsem si ji mohla přečíst.

16.03.2014 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Kniha výborná, opět super nápad. Určitě se nebudete nudit. Hlavně sledujte Harryho, hodinky a peníze! Čtenáře upozorňuji, že Jo Nesbo se musí číst v takovém pořadím v jakém knihy byly napsány. Jinak se ochudíte o napětí a zápletky nebudou dávat smysl.

25.01.2014 5 z 5

Zapomeň na minulost Zapomeň na minulost Magda Váňová

...moc pěkná kniha od začátku do konce. Rozhodně hezčí než kniha Past od stejné autorky. Zavzpomínala jsem na dobu komunismu a fronty na všechno, i na dobu sametové revoluce, privatizace. Při čtení jsem na minulost nezapomněla. Všechno souviselo se vším, krásný životní příběh!

27.07.2012 5 z 5