Didi15 Didi15 komentáře u knih

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Spisovatelka je neuvěřitelný talent. Už aby vydala nějakou další knihu. Napínavé a takového vraha jsem nečekala, konečně taky z jiného soudku. Je to prostě skvělé .

09.11.2016 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

První díl bomba, třetí díl byl nejlepší a tento druhý byl nejslabší. Zajímavé to bylo až ke konci, ale i přesto ..Sirotčinec je vynikající dílo.

03.11.2016 4 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Scifi a fantasy nejsou mými vysloveně oblíbenými žánry, ale tento nápad ,, příběh o podivných dětech,, mě nadchnul. Kniha se mi moc líbila a upřímně se bojím podívat na film, protože si myslím, že budu velice a velice zklamaná.

29.10.2016 5 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Takže tuhle autorku jsem si oblíbila od knihy Pět, která mě zároveň přivedla i na geocaching. Těšila jsem na nějakou novinku a přisli Slepí ptáci. Opět musím konstatovat, že je to skvěle a čtivě napsáno. Jedna z dalších knih, kterou musíte dočíst co nejdřív, abyste věděli, jak to všechno dopadne. Florina a Beatrici jako vyšetřovatele vysloveně miluju.
Co se týče facebooku, zase jsem byla utvrzena o tom, že tato ,,věc,, pouze obírá lidi o čas a veškeré osobní vztahy, navíc může být velice a velice nebezpečná. Ursula , výborně.

26.10.2016 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Kniha se mi líbila a po V lese visí anděl a teď po Sově se tento autor zařadil mezi oblíbené autory. Zápletka dobrá a už teď se těším na nějakou další knihu.

15.10.2016 5 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Takže musím napsat, že prostě miluju tyto knihy o Sebastianovi Bergmanovi. Kriminální zápletka je uvěřitelná a v dnešní době docela zajímavá otázka , kam se lidstvo bude vyvíjet dál. Ač vrah je vrah, jeho myšlenka byla na místě a rozhodně je hodna sympatie. Nemůžu se dočkat dalšího dílu, také mě zajímá vztahová linie otec -dcera, Ursula, Torkel. A Billy? To mě zajímá snad úplně nejvíc.

07.10.2016 5 z 5

Nejdřív mě zaujal trailer ke filmu, o knize jsem neměla žádné potuchy. Poté mi o ní začala povídat kolegyně a já se rozhodla pro její přečtení. Je to opět jiný žánr než obvykle čtu, ale musím uznat, že se mi moc líbila a chystám se určitě i na další dva díly. Fotky v knize jsou úžasné a dodávají ke všemu úžasnou atmosféru.

05.10.2016 5 z 5

Takže musím uznat, že se to četlo stejně rychle a stejně skvěle jako ostatní Pottrovky. Člověk musí vzít v úvahu, že to je psáno prostě jako scénář. Ale opravdové fanoušky a fanynky je to srdeční záležitost, takže překousnou i to:) Příběh je fajn a umím si to dokonale představit i na filmových plátnech, moc dobře si pamatuju na pocit, kdy jsem si řekla, že to je poslední kniha a následně poslední film a pak už nebude nic a jak jsem byla smutná. Je to naprostá nostalgie, kdo by nechtěl chodit do školy v Bradavicích, že?:)
Je to ochuzené o popis prostředí a všelijakých takovýchto momentů, což zase může být fajn né úplně knihomoly:)..Zcela jistě si to umím představit i jako osmou knihu. Když to berete, tak jak to je, rozhodně Vás kniha nezklame, mě nezklamala.

27.09.2016 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Bylo to docela dobré. Četlo se to hezky. Akorát jsem doteď nejistá, jestli je mi Kim sympatická nebo ne. Rozuzlení Nicola a Beth pro mě poměrně překvapující. Hodnotím za čtyři hvězdy.

23.09.2016 4 z 5

Miovo blues Miovo blues Kristina Ohlsson

Pvní díl byl skvělý, Miovo blues bylo výtečné. Četlo se jedním dechem, nemohla jsem se odrthnout.

12.09.2016 5 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Skvělá kniha, stejně jako ostatní díly.

12.09.2016 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Kvalitní kniha, stejně jako ostatní. Těším se na novinku.

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Tak tohle je za 4*:)..Bavilo mě to, i když jsem věděla, kdo je vrah atd. Pěkně zvrácený vrahoun:)

19.08.2016 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Vždycky jsem skeptická k českým autorům, ale přeci jenom díky skvělým recenzím od žen, které knihu již četly, jsem se k četbě nechala přemluvit také. Musím říct, že budu muset přehodnoti svůj pohled na české spisovatele. Velice mě překvapila, byla jsem přímo nadšená a přečetla jsem ji za pár hodin, protože nepřicházelo v úvahu , že bych šla spát, aniž bych věděla, jak to celé dopadne. Skvěle napsáno, skvěle vymyšleno, chtěla bych víc a víc , chci dál vědět, jak pokračují všechny ty životy.
Velice realistické, tím pádem smutné, protože takovýhle svět stojí za prd.

18.07.2016 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Skvělá kniha, přečteno jedním dechem. Velice silný příběh.

16.07.2016 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Mráz byl skvělý, Kruh byl skvělý, ale Tma je naprostá bomba. Strhující příběh, naprosto geniální . Nemohu se dočkat dalšího dílu.

22.06.2016 5 z 5

Skládačka Skládačka John Lutz

Tak tohle to byla jízda, jenom jsem četla a četla a četla. Už teď se těším na novou knížku s Quinnem:)))
Jen nemám ráda otevřené konce:)

18.06.2016 5 z 5

Když padne noc Když padne noc Jenny Milchman

Do prvních kapitol jsem se nějak nemohla začít a tak jsem četbu pořád odkládala. Pak jsem se odhodla ke čtení a dala jsem to na jeden zátah. Zprvu nic moc, ale tak od poloviny knihy se to rozjede a tak jsem s napětím očekávala konec.Takže nakonec dávám 4 *, protože to tak špatné nebylo a úplně nejvíc mě dostala postava Barbary, z psychologického hlediska velice zajímavé.

15.06.2016 4 z 5

Ctitel Ctitel Charlotte Link

Kniha se mi moc líbila. Velice čtivé a věrohodné. Doporučuji .

05.06.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Prohlížela jsem si nejdříve filmové trailery k filmům co půjdou do kin. Narazila jsem na ,, Než jsem tě poznala,, . Zaujalo mě to a tak jsem si půjčila i knihu. Dejme tomu, že tenhle žánr čtu o mnoho méně než ostatní, ale.... Přečetla jsem za jedno dopoledne. Neskutečný příběh. Jelikož jsem jsi přečetla zdejší komentáře, věděla jsem , jak to dopadne. I přesto, že jsem na konec byla jaksi připravená, brečela jsem následnou čtvrthodinu po přečtení .Doporučuji.
Doufám, že mě nezklame ani film.

01.06.2016 5 z 5