DickBach DickBach komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Opět luxusní zážitek s touto knihou. Spolu s Jobem jediné dvě scifárny, které jsem kdy dočetla a líbily se mi. Nelze vytknout vůbec nic, snad jen, že tak hltáte stránky, že prostě není raz, dva co číst..... Velké díky a obdiv.

21.08.2017 5 z 5

Goya Goya Lion Feuchtwanger

Tohle prožít, pak máte opravdu nárok na piedestal, který Goya má. Tohle prožít, pak máte nárok aby o vás psal takový profesionál jako pan Feuchtwanger. Děkuji.

03.09.2019 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Proč pro děti? Já ji jako dítě číst nemohla, nechtěla snad už po první stránce mně nebavila. Nedávno jsem ji objevila v zapomenutém koutě a jsem jí okouzlená. Dnes a denně maluji svým dětem "klobouky" a šťastná žasnu nad jejich fantaziemi a nevinnými představami.

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Pokud by naši politici měli mít povinnou četbu, pak by jednoznačným vítězem byl životopis, respektive popis myšlení Karla IV a teprve poté Machiavelli. naši politici by z toho ale udělali "hadr na podlahu se vší parádou", takže je nejspíš dobře, že to ti … ehm... že to nečtou.

03.09.2019 5 z 5

Strach v hrsti prachu Strach v hrsti prachu John Ives

Chcete to jedním slovem? - Luxusní.
Perfektně vypracované, postavy a jejich myšlenky vypiplané. Nemohu než smeknout klobouk a poděkovat.
Konec je sice trošku rychlý.... ovšem je to jedině dobře. Podle mně rozdrásanější nohy bych už nesnesla....

10.04.2017 5 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Palce mám úplně umačkaný a odkrvený, jak pevně jsem je Blazeovi držela.... Konec knížky mně teda dostal.
Sakra, vždyť jsem sama matka, tak bych přece měla popohánět poldy... Tak kde se co zvrtlo?
Nechápu jak pan Král dokáže člověku zpřevracet všechny životní hodnoty... ???
Díky za strhující stránky.

27.04.2016 5 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

Velice pekně, téměř poeticky povyprávěn život jednoho hotelu ve Vašem sousedství... Tak asi takový pocit jsem měla po celou dobu četby, bylo to milé, jemné, místy dojemné, občas úsměvné, ale to spíše proto, že děj pochází se sedmdesátých let, takže popis některých myšlenek nebo chování... Závěr byl překvapující. Mrazivý a velice precizně vypracovaný. Klobouk dolů. Děkuji.

24.08.2016 5 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Další Simmelův důkladně propracovaný kousek. Vypiplané postavy, které "bydlí v sousedním baráku", hlavní hrdina, kterého milujete, i když je to takový zmetek. Dějové zvraty neskutečné, promyšlené a velmi duševní. Četla jsem ji před lety, vrátila se a najisto příjdu znovu.

20.04.2016 5 z 5

Za mně to nemohu hodnotit nijak jinak než "doják na prachy". Myšlenky jako sedím v base, jsem čistá a zároveň informace o tom jak tam byla sjetá a kam všude si drogu ukrývala.... Ať se na mně děvče klidně i zlobí, ale já to vidím tak, že jí došly prachy tak kývla na právě přicházející nabídku.... Nic víc.

03.09.2019 2 z 5

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Je mi líto, ale já jsem knihu absolutně nepochopila. Nejenom nepochopila, dokonce ani nejsem schopná říci o čem jsem vlastně četla. Připadá mi, že autor seskládal různé, zcela nesouvisející věty, výjimečně i myšlenky do jakéhos takéhos celku, který má vyjádřit NĚCO, ale smysl toho něčeho mně prostě minul. Jestli je tu někdo kdo je ochoten mi knihu vysvětlit, pomoci pochopit, budu velmi ráda. Děkuji.

26.03.2019 1 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Ten chlap snad není člověk, nebo já už nevím..... V klídku si napíše mini větičku "chyběly mu 2 měsíce života" a v tu ránu vás to praští do palice jak rozjetej vlak. Ano, zvířátka umíraj, děti je pohřbívaj, rodiče se je snaží utěšit..... Ale tohle je síla. Velmi tvrdý zážitek. Děkuji.

13.09.2017 5 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Četla jsem už kdysi dávno a tenkrát nic. O válce jsem nevěděla vůbec nic, tak jsem nechápala čím je Kurt a vlastně i Todd tak trýzněn. Dnešní setkání bylo prostě perfektní. Jako téměř vždy u Kingovek nečtu, ale promítám v mysli film. Přesně vidím jednotlivé sekvence, cákance krve... jsem v ději s nimi. Pan King je prostě král, to se nedá nijak okecat.

05.08.2017 5 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

V první chvíli jsem nad knihou kroutila zamítavě hlavou a říkala si, zda se náhodou Stephen nevrátil k drogám. Vadil mi styl, kniha psaná jako přepis rozhovoru? Nezbláznil se ten chlap??? No, nezbláznil. Zakousla jsem se a ... opět excelentní práce. Klobouk dolů a velké díky za tak luxusní zážitek. Prostě pan mistr. Není co dodat.

05.08.2017 5 z 5

Penězoměnci Penězoměnci Arthur Hailey

Absolutně nemohu souhlasit s komenty pode mnou, kde se píše, že se "nic nemění"... Mění se a velmi mnoho. Srovnejte scénku z knihy ohledně reklamního sloganu na kreditní karty "Zítřejší sny můžete mít už dnes".... V knize jsou jím hrdinové zděšení, dnešní finančníci (a nejen oni) jej používají naprosto běžně. A nikdo se nad tím nepozastaví. Pro mně je kniha zrcadlem morálního úpadku naší společnosti... Jsem smutná z toho, že ještě tak nedávno by lidé reagovali zcela jinak.

Příběh je skvěle vypracován, psychologie postav doslova vypiplaná. Od začátku celkem jasně cítíme kdo je záporák, kdo klaďas... Nicméně stránky hltáte, nutí Vás to přeskakovat, aby jste už, už věděli jak to dopadne.... Nepřeskočíte ani písmenko, nejde to. :o) Děkuji.

31.05.2017 5 z 5

Dítě zvané „To" Dítě zvané „To" Dave Pelzer

Mnooo, děkuji pěkně, to je příběh.... Šokující je velmi slabé slovo.
Písmenka mi "zalezla pod kůži", vlezla do snu a budou strašit ještě pěkně dlouho.
V žádném případě nedoporučuji pro čtenáře se silnou představivostí, nebo slabým žaludkem. Naprosto souhlasím s kolegy pode mnou.... jediné co bych přidala je že... nechápu, nedokážu pochopit PROČ. I kdyby to tam sám autor napsal černé na bílém, ani pak bych snad nepochopila proč někdo může být schopen i jen pomyslet na podobné skutky. Proč se život může takhle... ehm... zvrtnout. Tu ženskou poslat mezi bandu arabáků je málo.

23.05.2017 5 z 5

Město kostí Město kostí Michael Connelly

Hodně dobrá kniha, velmi Boshovská. Zajímavé téma, nečekané rozuzlení, dějové, rychlé, akční.... Brasherová mně rozbila, to bylo trochu silný kafe. No a pak taky ta zmínka o skleničce v šuplíku. Jdu na devítku, protože jsem celá nedočkavá jak se tam Harry dostane....

21.07.2016 5 z 5

Dvanáctá oběť Dvanáctá oběť Michael Connelly

Perfektní. Rychlé, akční, dějové... Velmi dobře čtoucí. Sice jsem vraha odhalila celkem brzy, ale o to více mně zajímalo a napínalo jak k němu pan Connelly "dojde".

18.07.2016 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Luxusní kniha, perfektní film. Filmy většinou za knihami dost pokulhávají, tady nikoli. Kráčí spolu ruku v ruce před čtená-kovýma očima.

Prorok Prorok Chalíl Džibrán

Hluboké myšlenky, které by měly být tesány do žuly a vrývány do srdcí.

Poprvé Poprvé Joy Fielding

Ještě dnes, po roce od přečtení na knížku občas myslím a říkám si jestlipak bych tuto situaci ustála stejně dobře jako Mattie. Velmi dobrý psychologický vhled do duše ženy, která je životem nakopnutá do velmi "citlivých partií". Dobře napsané a za mně díkybohu vynechané srdceryvné žalozpěvy odkopnuté ženušky. Za to velmi pevný palec nahoru.

03.09.2019 4 z 5