desert.fox desert.fox komentáře u knih

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Obálka byla slibnější než se ukázal obsah.
Móda sériových vražedkyní už je opravdu hodně vlezlá.

12.02.2017 2 z 5

Solaris Solaris Stanisław Lem

Velmi dobré. Film se mi zdá o něco, o dost lepší - samozřejmě NE ten americký, ten ať si nechají na svém nedůvtipném kontinentu!

02.09.2016 5 z 5

Ve vyšších kruzích Ve vyšších kruzích Viveca Sten

Velmi pěkně se čte. Občas je vyprávění na pomezí společenského románu.

03.02.2023 5 z 5

Holubí pošta Holubí pošta Arthur Ransome

Nejpěknější kniha mého dětství. Dobrodružství při hledání pokladu - a tak trochu detektivka se záhadným Tralaláčkem.

24.09.2022 5 z 5

Bílí lidé Bílí lidé Arthur Machen

Po letech ještě jeden komentář: Doporučuji mnohem lepší překlad ve sbírce Temnota nepomíjí. Příběh najednou před čtenářem zřetelně vyvstane.

21.02.2022 5 z 5

Magie v teorii a praxi: Známá též jako Liber ABA aneb Kniha 4 Magie v teorii a praxi: Známá též jako Liber ABA aneb Kniha 4 Aleister Crowley

Trochu ukecané a nemířící k cíli. Přesto je tu mnoho podnětného pro studenty magie.

15.11.2021 3 z 5

Timaios / Kritias Timaios / Kritias Platón

Obdivuhodné!

29.12.2020 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Klasika. Povídka se mi líbila víc, byla výraznější než kniha.

13.03.2020 5 z 5

Olymp Olymp Dan Simmons

Tak, konečně jsem to pochopila. :-) Anebo otazníky z prvního dílu vysvětleny.

Přítomnost a budoucnost Přítomnost a budoucnost Carl Gustav Jung

Kdyby to šlo, dala bych čtyři a půl hvězdičky, znám od autora i inspirativnější kousky.
Dílo vysvětluje, že svět je takový, jací jsou lidé. Chceme-li lepší svět, musíme se zlepšit: každý zlepší sám sebe. Nikoho jiného totiž zlepšit nemůže. K
Každý sám za sebe pro sebe a pro všechny.

Temnota nepomíjí Temnota nepomíjí Arthur Machen

Pěkný výbor! A nový překlad Bílých lidí mne potěšil zvlášť, mám tu novelu ráda. Vynikající výběr ilustrací jistě naláká i další čtenáře.

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Z kraje působí knížka mírně chaoticky. Později je text občas rozvleklý (s nadsázkou často říkám, že američtí autoři jsou placení od stránky). Na rozdíl od mnoha jiných současných krimi ale děj nepůsobí klišovitě, přehnaně a skoro není nelogický. :-) Tento vánoční dárek stál za to.

30.01.2020 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Konzumní detektivka, která se snaží porušit všechna pravidla, ale výsledek je trochu křečovitý. Moc násilí, zdlouhavé popisné pasáže - ale logiku to vcelku má.

05.11.2019 3 z 5

Sväté knihy thelémske Sväté knihy thelémske Aleister Crowley

Není to snadné čtení. Odpovídá víc myšlení muže - ženy jsou víc přímočaré. Kdo chce porozumět, co je theléma, nechť knihu přečte pozorně. Mnohé objasní i komentář vydavatele.
Slovenština mi nevadila.

01.10.2019 5 z 5

Velký bůh Pan Velký bůh Pan Arthur Machen

Příjemně mrazivé. Osobně bych domyslela příběh dál.

05.08.2019 4 z 5

Planeta nachových mračen Planeta nachových mračen Arkadij Strugackij

Zádumčivá sci-fi mého dětství. I po letech přečteno s chutí - a potěšilo.

02.08.2019 5 z 5

Aion. Příspěvky k symbolice bytostného Já Aion. Příspěvky k symbolice bytostného Já Carl Gustav Jung

Tak pěkný výklad - a přesto bystostné Já mnozí stále nechápou. Pravda, ne každý se zajímá o tento druh psychologie a pojem archetypu není snadné zkousnout - zvlášť, pokud rádi vnímáme svět přímočaře.

27.07.2019 5 z 5

Z kroniky Akaša Z kroniky Akaša Rudolf Steiner

Podobné jako Tajná věda v nástinu, ale přinášející zase jiný pohled a rozšiřující. Když jsem před mnoha lety začala číst první vydání u nás dostupné (ještě ve slovenštině), začalo v rádiu hrát:
Zem pradávnych sĺnk
v chladnom tieni tajomstiev
na mapách jej dávno niet
Zem pradávnych sĺnk
nepoznáš jej žalospev
more nevydá viac ten svet
Pod hladinou spí kameň s tvárou naveky
v nehybnom tieni rias
a milenci sú si v tej hĺbke ďalekí
s rukou sa míňa vlas...

21.07.2019 5 z 5

Budoucí lidstvo Budoucí lidstvo Edward Bulwer (p)

Přelouskala jsem v jazyce anglickém jedné noci při vichřici v autobuse zavaleném polomem na hranici se Slovenskem - a to na jeden ráz. Jinak bych asi neměla trpělivost; ač staromilec, tak sto padesát let staré vypravěčské postupy jsou, inu, trochu, náročné.
A jsem ráda. Knížka nabízí hodně otázek, málo odpovědí a silnou inspiraci.

04.05.2019 5 z 5

Symbolismus lidského těla Symbolismus lidského těla Annick de Souzenelle