denisa8946 denisa8946 komentáře u knih

Společný byt Společný byt Danielle Steel

Pěkná oddechová knížka. Četla se velmi dobře, za pár dní padla za vlast.
Jediná má výtka je, že jsou místy v knížce zaměněná jména hrdinek, ale podle kontextu se člověk rychle zorientuje. Ale ani tato drobnost knížce neubírá na sympatičnosti. :)

18.08.2018 4 z 5

Unbreakable Unbreakable Aminokyselinka

Musím říct, že když jsem viděla, jak je knížka tlustá, měla jsem obavy. :D Ale po pár stránkách mě přešly, protože ten příběh se četl úplně sám.
Dost mi připomínal Stmívání, knihy jsem teda nečetla, ale i filmu se děj docela podobal. Ale někde jsem četla, že se autorka Stmíváním nechala inspirovat, tak je to pochopitelné.
Hlavní postavy byly sympatické. Lara měla celkem drsnou povahu, chvíli mi trvalo si na její jednání zvyknout. Mnohdy mi neseděly sprosté výrazy v jejích myšlenkách a taky jsem se chvílemi pozastavila nad množstvím alkoholu, které Lara do sebe nalila. Ale až jsem si na ni zvykla, moc mě bavila.
A Eric... co vám budu povídat, patří mezi hlavní hrdiny, kteří se vám dostanou pod kůži. Z počátku je takový pan tajemný a postupně se ukazuje jeho úžasná osobnost. :)
Líbil se mi vývoj jejich vztahu od nenávisti k přátelství a nakonec vyústění v lásku... nádhera. Bavily mě prvky nadpřirozena, které se v knize objevovaly a moc se těším na druhý díl, ve kterém se snad vše už vyjasní a odhalí. :)
Lara měla partu blízkých klučičích kamarádů, šlo vidět, že měli opravdu blízký a láskyplný vztah, ale na mě byli moc kontaktní. :D
Jak už jsem psala, nemůžu se dočkat druhého dílu, protože ten konec mi zlomil srdce!

23.12.2023 4 z 5

Léto lásky Léto lásky Helen Paris

Příjemné letní čtení z krásného prostředí, které neurazí, ale zrovna ani moc nenadchne. Asi jsem od knihy měla přehnaná očekávání.
Nemůžu říct, že by se mi nelíbila, nebyla špatná, ale našlo se několik věcí, které mi nesedly. Nejvíc jsem asi bojovala se stylem, jakým byla kniha napsaná. Říkala jsem si, že když jde o německou autorku, tak to musí být opět pecka a děj bude plynule ubíhat. Ubíhal, ale ne plynule. Během jedné stránky autorka přeskočila i o několik dní, někdy i v jednom odstavci. Chvílemi jsem kvůli tomu ztrácela přehled.
Romantickou linku autorka napsala jako hale to love a slow burn, ale tak moc slow, že jsem si po přečtení říkala, že se tam vlastně většinu knihy nic nedělo. Hate to love linky a slow burn romance mě vždy nejvíc baví, proto jsem asi čekala víc.
Hlavní postavy byly milé, ale na svůj věk nedospělé. Nechápala jsem jejich chování a neschopnost si vše vyříkat.
Abych neříkala jen negativní postřehy - příběh to byl pěkný, líbilo se mi prostředí knihy, to je místo, kam by se člověk rád vydal a odpočinul si tam. Velké plus knize dávám za téma se zvířaty. Hlavní postavy pracovaly jako veterináři a láska ke zvířatům na vás dýchala snad na každé stránce. :)

14.07.2023 3 z 5

Ochraň mě Ochraň mě J. L. Beck

Po přečtení prvního dílu jsem nečekala, že by mě tato série mohla nějak nadchnout, nicméně tento díl mě nyní na celou sérii nalákal.
Líbilo se mi, že kniha měla zajímavou zápletku a děj rychle ubíhal. Konec zůstal otevřený a já už se těším na další díl. :)
Charaktery hlavních postav autorky opět vyhnaly do extrému, ale nevadily mi. Postavy byly na první pohled neslučitelné protiklady, které se nakonec správně doplňovaly.
Jak nás upozorňuje varování na obálce knihy, v příběhu je mnoho vulgarit, erotických scén a násilí. S tím ale musí čtenáři mafiánských Dark Romance knih počítat. :)

25.04.2023 3 z 5

Od této vánoční knížky jsem měla trošku jiná očekávání, ale hodnotím ji jako takový hezký průměr. Jedná se o dvanáct vánočních povídek od různých autorů. V předvánočním shonu byly povídky výhodou, jelikož byly krátké a každý den jsem tak přečetla jen jednu a neměla výčitky, že si čtu a nic nedělám. :)
Některé povídky byly slabší, ale naopak u pár z nich jsem si říkala, že je škoda, že se jedná jen o povídku. Například povídka Dáma a liška má by klidně mohla být rozpracovaná do samostatné knížky. Má skvělý potenciál.

23.12.2021 3 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Druhý díl se mi líbil mnohem víc než první. Zvykla jsem si na nové postavy a byly mi čím dál víc sympatičtější. Příběh nabral větší spád a byl víc emotivní.
Musím přiznat, že se mi tato série začíná dostávat pod kůži a nemůžu se dočkat, jak celý příběh dopadne. Lovci stínů jsou srdcovka - ať v minulosti nebo současnosti.

12.06.2021 4 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Závěrečný díl celé trilogie byl za mě ze všech nejlepší. Napadají mě k němu samé superlativy - nejakčnější, nejnapínavější, nejpropracovanější a hlavně nejemotivnější... Velmi se mi líbil epilog, který dokreslil celý příběh (nejedna slza mi ukápla a celý následující den jsem se k němu v myšlenkách vracela) a uzavřel tak milostný trojúhelník mezi hlavními postavami.
Miluji svět lovců stínů a těším se, až si přečtu další série. Svět lovců stínů se stal nedílnou součástí mého čtenářského života a moc ráda se do něj budu znovu vracet - tyto knížky mají místo v mé knihovně rezervované navždy. :)

12.06.2021 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Na trilogii Pekelné stroje jsem se těšila, jelikož miluji předchozí sérii Nástroje smrti z pera této autorky.
Svět lovců stínů mě baví. Líbí se mi, že se v této sérii dostáváme do minulosti a potkáváme předky hrdinů z Nástrojů smrti. Ale bohužel tento první díl pro mě nebyl tak záživný a akční jako předchozí série a postavy nemají charisma a šmrnc jako v Nástrojích smrti. Původní koncept bez mechanických bytostí se mi líbil víc, ale i tak si přečtu celou sérii, abych zjistila, jak dopadne příběh Tessy, Jema a Willa.
Dávám 3 hvězdičky za tuto sondu do minulosti a za hezkou obálku.

04.03.2021 3 z 5

Můj oxfordský rok Můj oxfordský rok Julia Whelan

Od této knížky jsem nečekala nic převratného, ale už na začátku čtení mě docela zklamala. Velký podíl na tom měl samotný styl psaní autorky (nebo spíš špatný překlad). Mnohdy věty nedávaly smysl, nenavazovaly na sebe a dialogy postav byly nepřehledné. Ke čtení jsem se musela nutit.
Ani postavy si ke mě nenašly cestu. Dalo by se říct, že hlavní hrdinka mi byla místy až nesympatická. Vše se ale zhruba v půlce příběhu změnilo, když životy hlavních postav zasáhla těžká životní situace. Najednou měl příběh předtím chybějící jiskru a během dvou dnů jsem ho dočetla. Nebudu lhát, na posledních třiceti stranách budete potřebovat kapesníčky.
Celkově mám z knížky smíšené pocity, ale za tu druhou polovinu a téma, které se mě nakonec dotklo, dávám 3 hvězdičky.

23.11.2020 3 z 5

Nádech Nádech Penelope Douglas

Knížka nebyla špatná, ale měla jsem od ní jiné očekávání. Očekávala jsem lehce pikantní oddechovku, to ale nesplnila. Na můj vkus bylo téma docela přitažené za vlasy - přátelství, nenávist, láska, nenávist a zase láska... to vše na střední škole. Veškeré emoce byly vždy vyhrocené a jednání postav taktéž.
Ale abych nebyla jen negativní, příběh měl spád, takže byl přečtený za chvíli.

19.02.2020 3 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Z počátku mi trvalo, než jsem se do příběhu začetla, často jsem knížku odkládala. Ale když něco rozečtu, tak to chci vždy dočíst. Díky za to rozhodnutí! :D Dřív jak v polovině mě konečně příběh strhl a ve výsledku se mi líbil - zaznamenával jen jeden den z pohledu obou hlavních postav. Vánoční atmosféra v New Yorku? Snad to někdy zažiju. :)

08.02.2020 4 z 5

Den, kdy jsem zahlídla lásku Den, kdy jsem zahlídla lásku Josie Silver

Skvělá oddechová knížka, ale ne předvídatelná, to se mi moc líbilo. Líbilo se mi, že knížka byla odrazem života takového, jaký je. Radost, štěstí, smutek, samotu, odhodlání, lásku, naději... to vše v ní najdete. :)

08.02.2020 5 z 5

Mezi náma holkama Mezi náma holkama Lindsey Kelk

Knížky od Lindsey Kelk mám moc ráda, jsou skvělé na odreagování se. Na tuto jsem se těšila, měla jsem ji v knihovně asi od února, ale pořád jsem čekala na prosinec, ať mi pěkně navodí vánoční atmosféru... ale to se bohužel nestalo. Ty vánoční věci jsou spíše v pozadí. Ale to je za mě jediné mínus, jinak knížka splnila požadované - odreagování. :)

16.01.2019 4 z 5